Войната в Украйна 1

  • 1 587 168
  • 44 851
  •   1
Отговори
# 33 210
  • Мнения: 4 469
Едно твърдение от украинска страна защо Зеленски и всички около него са толкова внимателни при коментирането за Азовстал.
Твърдят, че преговорите чрез посредници, най-вече Ердоган не са завършили, имало начертани основни въпроси.
Излизането на украинските войници е било тяхна инициатива. Положението с лекарствата и храната е било драматично последната седмица и се е наложило да започнат да излизат преди да завършат преговорите с руснаците, т.е. сега разчитали на добрата воля от руска страна и затова са много внимателни.

И още нещо, украинците са включили в списъците за обмен на пленници морските пехотинци, които се предадоха миналия месец.
Руснаците обаче отказват да ги включат в своя списък за обмен, подали са ги в списъка за пленените, но не искат да ги разменят.

# 33 211
  • Мнения: 15 960
Цитат
И никъде не съм чула германците или французите да са против и да реват, че държавите им не трябва да се отказват от нищо, защото на тях ще са им празни хладилниците или няма да могат да си карат колите.
Кога тези държави са имали инфлация над 300%, празни магазини, режим на ток, вода и т.н.? Колко от хората в тези  държави, живеят с 200 евро на месец?
Когато тези същите хора бъдат поставени при нашите условия не искам да предполагам как ще реагират, но определено няма да ръкопляскат или да са толкова всеотдайни, както го представяте.
Да, само си представих германци с месечен доход 300 евро и сметка за газ 250 евро, нашите цени навсякъде и им казват, че ще трябва да стягат коланите от солидарност с Украйна. Голям филм ще да е.

# 33 212
  • Мнения: 8 230
Къде има празни магазини в България?
В нашия град имаше панаир миналата седмица. Люлки по 7-8лв. Захарен памук 5лв. Тези цени знам, защото водих племенничките си. Живея непосредствено до мястото, където се провеждаше панаира и всеки ден трябваше да минавам през него, за да стигна до гората и да разходя кучето. Близо десет дни всичко се пръскаше по шевовете. Въртележките пълни, опашки за захарен памук, понички. Огромни шатри на изнесените заведения на открито. Нямам идея какви са били цените там, но празна маса нямаше. Уж все се говори колко беден е народът и изнемогва, а в същото време се реди на опашка за памук от 5лв.

# 33 213
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Цитат
И никъде не съм чула германците или французите да са против и да реват, че държавите им не трябва да се отказват от нищо, защото на тях ще са им празни хладилниците или няма да могат да си карат колите.
Кога тези държави са имали инфлация над 300%, празни магазини, режим на ток, вода и т.н.? Колко от хората в тези  държави, живеят с 200 евро на месец?
Когато тези същите хора бъдат поставени при нашите условия не искам да предполагам как ще реагират, но определено няма да ръкопляскат или да са толкова всеотдайни, както го представяте.

Ако не си забелязала празните магазини, режим на ток и вода, дефицити и ниски доходи, вървят в комплект със социализъм и комунизъм. Къде ги търсиш французи, германци, холандци и прочие нации от белите европейски държави? Да не са толкова загубени, че да допуснат такива условия? Това го могат само нашенските продажни рубладжии. Съветските партийни ръководители и руснаците не ги броя. Те са извън всичко нормално. На тях им дай мизерия, войни и да се трепят едни други.

# 33 214
  • София
  • Мнения: 2 970
Къде има празни магазини в България?
В нашия град имаше панаир миналата седмица. Люлки по 7-8лв. Захарен памук 5лв. Тези цени знам, защото водих племенничките си. Живея непосредствено до мястото, където се провеждаше панаира и всеки ден трябваше да минавам през него, за да стигна до гората и да разходя кучето. Близо десет дни всичко се пръскаше по шевовете. Въртележките пълни, опашки за захарен памук, понички. Огромни шатри на изнесените заведения на открито. Нямам идея какви са били цените там, но празна маса нямаше. Уж все се говори колко беден е народът и изнемогва, а в същото време се реди на опашка за памук от 5лв.
Ако ще правим статистиките за бедност и недоимък по зрителски свидетелства, значи освен бизнеса, който трябва да закрием, по-добре и всички социолози, начело с НСИ да пратим в канала.
ПП: Според теб тези, които наистина са отвъд прага на бедност, как гледат, минавайки покрай пълните маси и въртележки?
Така им се пада, защото не са умнокрасиви и достатъчно агресивни, за да са се взели в ръце при този толкова свободен пазар? Нещо като българските бизнеси?

# 33 215
  • Мнения: 1 242
Индия не е единствена в забрана на износа на храни.

Освен Русия, Египет, Казахстан, Косово и Сърбия също са забранили износа на пшеница. / Сърбия и Казахстан са наложили квоти /
Освен това беше наложена забрана за износ на:
Индонезия - палмово масло.
Иран - картофи, домати, патладжан, лук.
Турция - телешко, агнешко, козе месо, масло, растителни масла
Сърбия - пшеница, царевица, брашно, олио.
Тунис - плодове, зеленчуци.
Кувейт - продукти от пилешко месо, зърнени храни, растителни масла.
Казахстан - пшеница, пшенично брашно.
Косово - пшеница, царевица, брашно, растително масло, сол, захар.

Не мога да намеря сведения за всичките посочени тук страни, но нещата не изглеждат розови.
Отделно срещнах някъде, че в Украйна са засели ок. 45% от общо предвидените площи. Проблеми имат и други (вкл. и САЩ? ) със подготовката на сеитбите ( заради  недостатъчни торове и семена ).

# 33 216
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен пък ми е интересно тези, според които ей сега сме умрели от глад, от какво се ограничихте последните месеци? Почивките в чужбина, колата, вече не купувате кашкавал, нямате пари за хляб?

Достатъчно е, че за същите пари, които към изкарала, този месец съм си купила по-малко стоки и услуги в сравнение с миналия месец, защото цените са скочили и има инфлация. Това не е ли лишаване?

Невена, моля те, само без тези примери, че вече за стотен път се извъртяха в темата. Принципите са винаги едни и същи. Да не мислиш, че исторически сегашните са измислили нещо ново?

Отговорникът по Азовстал каза, че първите излезли, парламентьорите, са поискали да се уговорят за процедурата за това как да се предадат в плен. И за модеми каза.

# 33 217
  • Мнения: 15 230
Скрит текст:
Цитат
И никъде не съм чула германците или французите да са против и да реват, че държавите им не трябва да се отказват от нищо, защото на тях ще са им празни хладилниците или няма да могат да си карат колите.
Кога тези държави са имали инфлация над 300%, празни магазини, режим на ток, вода и т.н.? Колко от хората в тези  държави, живеят с 200 евро на месец?
Когато тези същите хора бъдат поставени при нашите условия не искам да предполагам как ще реагират, но определено няма да ръкопляскат или да са толкова всеотдайни, както го представяте.

Именно де. Хората в тези държави изобщо не смятат, че ще им се наложи да живеят с 200 евро и с режим на тока. Те си вярват на правителствата, които са си направили сметката. Сега ще изкарате и тях глупави, и само вие от бг мама имате реална информация за цените на доставките от алтернативните доставчици и отражението им върху икономиките. Ама аз като попитах и в двете теми може ли да ми дадете бъдещите цени на Русия, която в момента има огромни разходи, защото е във война, никой не ми отговори. Що ли?

И не, на никоя друга европейска страна не са предложени компенсации, единствена Унгария си ги е поискала. Ние си поискахме да сме изключение и ще го получим.
Вярват, защото не са ги лъгали. Ние на кого да вярваме?

Скрит текст:
Цитат
И никъде не съм чула германците или французите да са против и да реват, че държавите им не трябва да се отказват от нищо, защото на тях ще са им празни хладилниците или няма да могат да си карат колите.
Кога тези държави са имали инфлация над 300%, празни магазини, режим на ток, вода и т.н.? Колко от хората в тези  държави, живеят с 200 евро на месец?
Когато тези същите хора бъдат поставени при нашите условия не искам да предполагам как ще реагират, но определено няма да ръкопляскат или да са толкова всеотдайни, както го представяте.
Ако не си забелязала празните магазини, режим на ток и вода, дефицити и ниски доходи, вървят в комплект със социализъм и комунизъм. Къде ги търсиш французи, германци, холандци и прочие нации от белите европейски държави? Да не са толкова загубени, че да допуснат такива условия? Това го могат само нашенските продажни рубладжии. Съветските партийни ръководители и руснаците не ги броя. Те са извън всичко нормално. На тях им дай мизерия, войни и да се трепят едни други.
Аз не търся никой, друг сравнява нас с тях, без да отчита каквито и да било фактори и факти.

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 12:44 от Mama_Nana

# 33 218
  • Мнения: X
Бившият канцлер Шрьодер ще загуби привилегиите си, които е имал в качеството си на такъв. Само охраната му остават, офиси, самолетни билети, всичко му спират. Дори искат пенсията му да спрат. Само офисите и пътуванията му миналата година стрували половин милион евро. Заради "ангажиментите" му с Русия, не за друго. Предвижда се и обща регулация за бивши канцлери. Меркел е следващата.

https://www.n-tv.de/politik/Altkanzler-Schroeder-soll-Privilegie … icle23339218.html
Чува ли се нещо за Меркел? Къде е, как си кара заслужения отдих?

# 33 219
  • Мнения: 5 626
Къде има празни магазини в България?
В нашия град имаше панаир миналата седмица. Люлки по 7-8лв. Захарен памук 5лв. Тези цени знам, защото водих племенничките си. Живея непосредствено до мястото, където се провеждаше панаира и всеки ден трябваше да минавам през него, за да стигна до гората и да разходя кучето. Близо десет дни всичко се пръскаше по шевовете. Въртележките пълни, опашки за захарен памук, понички. Огромни шатри на изнесените заведения на открито. Нямам идея какви са били цените там, но празна маса нямаше. Уж все се говори колко беден е народът и изнемогва, а в същото време се реди на опашка за памук от 5лв.

Бяхме и ние на този панаир. Местната мебелна фирма беше зарината от поръчки..
Но има 2-3 потребителя, които просто я дъвчат тази дъвка, колкото да не заспят, как блокира икономиката ни липсата на руски газ...

# 33 220
  • Мнения: 4 599
Руската армия безразборно атакува цивилни цели в Украйна отдалеч. „Това е своеобразен опит на руската армия да компенсира поредица от провали в източната и южната част на страната ни. Те не могат да демонстрират успех с общи военни действия в районите, където се опитват да напредват. Затова се опитват да покажат успех чрез своите ракети и други дейности. Също така безуспешно“, посочи украинският президент. https://fakti.bg/world/679849
**********************************
„Не искаме да имаме нищо общо с безумните Z-хора“: руснаците, които се отказаха от руските си паспорти. Руснаци се отказват от руските си паспорти, защото не искат да имат нищо общо с държавата на Путин. "Тъй като сега по някакъв начин показваме нашата гледна точка, не мълчим, помагаме на гражданите на Украйна, за всичко това можем да се окажем в затвора", казва Бугреев. Той се опасява, че заради публичните му позиции и действия Русия може да анулира паспорта му или да го принуди да дойде на руска територия, за да го поднови, след което да не го пусне - "и така да унищожи целия ни живот, всичко, към което сме се стремили".Искаме връзката с Руската федерация, благодарение на която можем да бъдем репресирани в Русия, да бъде унищожена", отбелязва Бугреев. https://fakti.bg/world/679879
**********************************
Битката за Мариупол приключи, Украйна призовава за размяна на военнопленници . Украйна призовава за размяна на военнопленници, след евакуирането на бойците от мариуполския стоманодобивен завод "Азовстал", чиято съдба в момента остава несигурна. Битката за града изглежда приключила след опустошителната обсада, продължила близо три месеца. Над 900 бойци са евакуирани от завода в контролирани от Русия райони от понеделник насам, съобщи руското министерство на отбраната. Не е ясно колко бойци все още се намират в пристанищния град. Русия заяви, че те ще бъдат третирани в съответствие с международните норми, но високопоставен руски политик каза, че "нацистки престъпници" не трябва да участват в размяната на пленници. https://bnr.bg/horizont/post/101648614

# 33 221
  • Мнения: X
На мен пък ми е интересно тези, според които ей сега сме умрели от глад, от какво се ограничихте последните месеци? Почивките в чужбина, колата, вече не купувате кашкавал, нямате пари за хляб?

Достатъчно е, че за същите пари, които към изкарала, този месец съм си купила по-малко стоки и услуги в сравнение с миналия месец, защото цените са скочили и има инфлация. Това не е ли лишаване?

Невена, моля те, само без тези примери, че вече за стотен път се извъртяха в темата. Принципите са винаги едни и същи. Да не мислиш, че исторически сегашните са измислили нещо ново?

Отговорникът по Азовстал каза, че първите излезли, парламентьорите, са поискали да се уговорят за процедурата за това как да се предадат в плен. И за модеми каза.
Само пропусна да кажеш, че инфлацията се дължи на скоковете в цените на горивата, които пък започнаха заради есените изпълнения на Газпром с доставките за Германия и продължиха заради войната на Путин в Украйна. Но ти упорито обвиняваш за неприятностите хората, които всъщност противодействат на основната причина за инфлацията. А уж се водиш обективен анализатор с логична мисъл.

Какъв е този "отговорник по Азовстал"?

# 33 222
  • Мнения: 1 242
Както вървят слухове, ще обявят официално ,,Азов" за терористична организация, и може би няма да ги разменят. Все пак за целите на пропагандата (и разни други ) не е ясно как ще процедират Украйна и Русия с тях.
Останалите - морска пех. , граничари и тероборонци, особено по-тежко ранените, сигурно ще ги разменят - това са ориентировъчно половината. Засега официално становище от Украинска страна няма. Нещата са сложни - за някои може би са по интересни като мъртви герои, отколкото пленници, съдени като военни престъпници.
Спомнете си за първоначалните данни - говореше се за няколко хиляди бойци и още толкова цивилни, скрити в подземията, които се отхвърляха от много хора. Ето че излизат верни.
Само в района на Азовстал и прилежащите околности са се сражавали сигурно 4-5000 души - грубо ок. 1 бригада. За целия Мариупол се дават различни данни, но мин. 8000-10 000. Според някои общото число защитници са достигали 14-15 000, но част от тях са се изтеглили преди обкръжаването.

# 33 223
  • Мнения: 15 960
На мен пък ми е интересно тези, според които ей сега сме умрели от глад, от какво се ограничихте последните месеци? Почивките в чужбина, колата, вече не купувате кашкавал, нямате пари за хляб?

Скрит текст:
Достатъчно е, че за същите пари, които към изкарала, този месец съм си купила по-малко стоки и услуги в сравнение с миналия месец, защото цените са скочили и има инфлация. Това не е ли лишаване?

Невена, моля те, само без тези примери, че вече за стотен път се извъртяха в темата. Принципите са винаги едни и същи. Да не мислиш, че исторически сегашните са измислили нещо ново?

Отговорникът по Азовстал каза, че първите излезли, парламентьорите, са поискали да се уговорят за процедурата за това как да се предадат в плен. И за модеми каза.
Само пропусна да кажеш, че инфлацията се дължи на скоковете в цените на горивата, които пък започнаха заради есените изпълнения на Газпром с доставките за Германия и продължиха заради войната на Путин в Украйна.
Какви есенни изпълнения на Газпром с доставките? За кои месеци не са си изпълнили задълженията по договор, защо Германия не го е прекратила и не е преминала към онези митични доставчици, предлагащи 4 пъти по-евтин газ?

# 33 224
  • София
  • Мнения: 5 764
Сигурно ще им стане по-леко знаейки, че фалират в името на принципите за справедливостта и наказването на лошия.

Ти беше ли съгласна с компенсациите за бизнеса, по-специално ресторантьорите по време на локдауна?

Общи условия

Активация на акаунт