Проблем със съседите заради камина

  • 2 705
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • INFJ
  • Мнения: 9 398
Монтажна грешка няма как да се отразява само на някой, няколко етажа по-нагоре. Мързи ги да си измажат стените и пукнатините и е по-лесно да накарат хората да спрат да палят камина... поне в техните глави явно изглежда по-лесно.

# 16
  • Мнения: 1 121
Съседите под нас също си направиха камина, но я включиха към отдушника на кухнята. Когато за първи път си запалиха камината, у нас и в съседите над нас, се задими. Казахме им. Не знаели, че това е отдушник. И те били дали много пари. Ами да бяха проверили в чертежите. Там си пише. Е, не я развалиха камината, но не я ползват. Поне излязоха разбрани хора, та повече не сме имали проблеми.

Последна редакция: пт, 25 фев 2022, 00:30 от maya_alex

# 17
  • Варна
  • Мнения: 14 547
При всички положения, трябва да се огледа целия комин от строител. Не се знае коя е причината и къде е повредата.

# 18
  • Мнения: 1 653
Само да споделя нещо за информация. Ние сме в къща. В нас комина пуши също, когато пусна абсорбатора в кухнята и не съм отворила прозорец,от който да смуче въздух. Така дърпа от комина и пуши. Иначе не.

# 19
  • Мнения: 1 574
Здравейте от 3г имаме пелетна камина в апартамента ни, но съседите от няколко етажа над нас не спират да се оплакват че им пуши.. няколко от тях са си направили втори аспиратор в банята включен към комина и аз мисля, че заради това при тях пуши. Миналата година коминочистач изчисти комина, но ето че те пак започнаха да се оплакват. Сега ще имаме събрание специално заради нашата камина и някаква комисия щяла да минава. Знаете ли какво може да направи тази комисия? Дали могат по някакъв начин да ни накарат да махнем камината? Но как да я махна като сме дали близо 10хил лв за да имаме централно отопление?..

В тези бани не може да няма вентилационни шахти, та вариантите са два, или вие ползвате неправилно такава за комин, или вентилационната шахта и комина вървят успоредно и съседите ви са уцелили комина, вместо вентилационната шахта да си свързват вентилаторите. Ако вие сте си включени в комина сте изрядни, а те са в нарушение.

# 20
  • Мнения: 41 076
Имам и вариант двете да вървят успоредно и да са зидани през куп за грош, със спукани коминни тела и без замазки.

# 21
  • Мнения: 219
На такива винаги съм се чудила защо просто не си запушат дупките, от които им пуши, а се чудят как да направят невъзможното, за да накарат някой да спре да използва законен комин, които се използва по предназначение...
На мои близки,  съседите над тях 4 етаж, те са на 3 етаж ( ЖК от четири етажа) миналата зима съседите им си сложили печка на дърва. В тях започна да излиза дим. Чистиха комина, но без успех.
Лятото си разрушиха комина ( общ на детската им стая и спалнята) слагаха нови коминни тела. По неволя си правиха ремонт, пребоядисване на стаите и тази зима пак мирис на дим.Каза, че са сложили вентилатори на комина в стаята и на комина на покрива и горе- долу са решили проблема. Съседите над тях не ги касаело, под тях апартамента го дават под наем. На първия етаж живее сама жена и моята близка си плати и за покривния вентилатор.

Последна редакция: сб, 26 фев 2022, 08:37 от babian

# 22
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Камините са подходящи за еднофамилни къщи.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Дори не съм си и помисляла да преча да се разреши проблема!
Също така не мисля че камините са за еднофамилни къщи.. мнение за това не съм търсила Wink
Доколкото знам сме в комин а не във вентилационна шахта. В сряда ще видим каква е тази комисия и какво ще е решението на проблема.
Чудя се ако не може да се оправи комина дали може да се изкара дупка през терасата Grinning ние сме на първи етаж въпросът ми може да е много глупав но просто търся решение, защото апартамента ни е голям и за да стоплим всички стай ми трябват 4 климатика което не ми е вариянт

# 24
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Да глупав е, не може. Някои имат желания и за барбекю на терасите. Но е забранено. Има технически изисквания.

# 25
  • София
  • Мнения: 28 663
Абсурд е дупка през терасата. Това даже не искам да си помислям каква тяга ще има, освен всичко останало. Коминът трябва да се оправи.

# 26
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 747
Geri, просто се чудя, защо климатиците не са вариант, поради бройка.....?
Ми аз съм в двуетажна къща и съм с повече от 4
За комина от терасата, ако сте последен етаж, може, въпреки че не е законно.

# 27
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Чудя се ако не може да се оправи комина дали може да се изкара дупка през терасата Grinning ние сме на първи етаж
Зависи от законодателството, където живеете. Нали сте в Англия?
Цитат
SMOKE OUTLET The stove must have its own smoke outlet (the smoke can- not be discharged into a smoke fl ue used by other devices). The smoke is discharged through the 8 cm diameter vent posi- tioned on the back, or top of the stove. The smoke outlet must be connected to outside by means of suitable steel pipes EN 1856 certifi ed.
https://www.manualslib.com/manual/1790541/Edilkamin-Sally.html?page=29
Скрит текст:

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 686
на повечето комини проблема е че няма тяга или дори като духа е обратна тягата, затова на съседите леко им пуши
и ви препоръчах по горе в темата пасивен елемент, от който поне няма да има обратна тяга и да увеличи естествената тяга

Общи условия

Активация на акаунт