Шестокласници 2022/2023 - Тема 1

  • 36 089
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 543
Ако искаш да промениш подравняването на абзаца, да, но не и шрифта и големината на буквите, т.е. ако искаш да правиш друго форматиране освен подравняването. Когато не си сигурна, отваряш един word файл и опитваш. Wink
Първо това направих, отворих файл, че да обясня нагледно на детето и от там стана спора с нея. Тя под форматиране на абзац разбира (според наученото от учебника) подравняване, отстъп, междуредово разстояние...,  след като й обясних, че така не може да промени нищо по текста, ми каза, че това са вече форматиране на символите в абзаца, а не на самия абзац. Затова и реших да се допитам до вас, че да не бъркам детето, ако нещо греша.

# 61
  • Мнения: 29 761
Е, значи е така. Явно имат различни видове форматиране.

# 62
  • Мнения: 3 573
Да ви питам. Как са при децата ви с презентациите? Моето дете тази седмица имаше презентация във вторник, сряда, четвъртък и има и днес петък. Две от тях бяха назначени в понеделник, другите две преди ваканцията. И искат да не се четат, а представят, т.е. разказване. Дойде и в повече.
А по информационни технологии изучиха учебника и от тази седмица донесе нов учебник,. От тази година влизало в програмата и компютърно моделиране. Явно много учени ще стават.

# 63
  • Мнения: 2 020
Да ви питам. Как са при децата ви с презентациите? Моето дете тази седмица имаше презентация във вторник, сряда, четвъртък и има и днес петък. Две от тях бяха назначени в понеделник, другите две преди ваканцията. И искат да не се четат, а представят, т.е. разказване. Дойде и в повече.
А по информационни технологии изучиха учебника и от тази седмица донесе нов учебник,. От тази година влизало в програмата и компютърно моделиране. Явно много учени ще стават.
При нас въобще не са правили презентации досега, имаха последно проект тип табло, само са ги събрали и оценили. По ИИ засега са на ексел.

# 64
  • Мнения: 29 761
А по ИИ на английски ли им искат термините, т.е. примерно да пишат и казват Copy-Paste или на бг - Копирам-Поставям?

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Да ви питам. Как са при децата ви с презентациите? Моето дете тази седмица имаше презентация във вторник, сряда, четвъртък и има и днес петък. Две от тях бяха назначени в понеделник, другите две преди ваканцията. И искат да не се четат, а представят, т.е. разказване. Дойде и в повече.
А по информационни технологии изучиха учебника и от тази седмица донесе нов учебник,. От тази година влизало в програмата и компютърно моделиране. Явно много учени ще стават.
Досега са правили по една сериозна презентация по литература. Но пък проекти (слънчева система, макет на клетка-едноклетъчна, многоклетъчна) и опити в домашни условия, които да заснемат в клип, разказвайки опита  (кристализация, отделяне на въглероден диоксит, разделяне на нееоднородни смеси, разпространение на светлината, направи си гумено яйце, почистване на монети с оцет, почистване на котлен камък и т.н., каквото учат)- редовно. В което няма нищо лошо, защото децата учат по-добре, когато видят с очите си, а не само разказване. Едно време, тези опити ги правихме в училище. Сега в домашни условия Wink

# 66
  • Мнения: 6 373
3-4 за цялата година под формата на реална презентация. Модел на земята и групов проект по география за географска зона. Не е много мисля.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 317
При моя внук презентациите са с представяне. Досега е направил две, за тази седмица има още една, плюс четири контролни. Множко му дойде и на него. Днес ще правят салата, понесе в училище продукти, прибори, купа и дъска за рязане Grinning

# 68
  • Мнения: 3 573
Първия срок имаха по една презентация общо 7. Този срок досега 6. Днес дойде с поредната по ЧП. Прави и 2 проекта на картон и 1 макет.

# 69
  • Мнения: 1 229
Голямо презентиране пада при вас, Laurentin Joy
Тези деца остава ли им време и да учат?
При нас май досега все са били по желание. За повишаване на оценка, да речем, или от доброволци по зададена тема.

# 70
  • Мнения: 4 149
Мисля, че до момента имат три пауърпойнтски презентации - една групова и две индивидуални.

# 71
  • Мнения: 3 573
На моето дете му е в повече и закъсва с материал. Но от нея слушам, че и на други деца така. Някои не правят презентации, но госпожите пишат 2-ки. Аз за някои помагам с избор на изображения, с окончателно оформяне. Ами то си отнема време, домашни и уроци доволно си има.

# 72
  • Мнения: 12 360
Нашите още не са изучавали Пауър Пойнт, съответно никой няма право да им изисква такова домашно. Не, че аз не мога да го направя, ама все пак нали домашното е за децата? Пък и аз си имам достатъчно друга работа. КМ (скрач) учиха целите трети и четвърти клас. Не е очарована, че и тази година имат, доста пропусна от локдауна насам, а аз изобщо покрай нея чух за въпросния скрач.

# 73
  • Мнения: 6 059
От позицията на родител и учител и аз съм на мнение, че докато не изучат в час по КМИТ не е редно, а за представяне това е задължително. Та те във втори клас вече разказваха, когато имаха проекти. На повечето ученици им е трудно да говорят много е важно да могат спокойно да говорят, когато станат пред класа. Преди седмица и седмокласниците ми го потвърдиха.

# 74
  • София
  • Мнения: 12 131
Правят презентации на Powerpoint от 4-ти клас по ЧП, история и география. Не знам по колко, защото нямам участие и не следя, той се справя по-добре от мен с програмата. Не съм убедена в смисъла на това упражнение - за нула време сваля готово инфо и снимки от нета и ги нацъква на слайдове. Не мисля, че остава много в главата му. Просто лесни шестици.

Общи условия

Активация на акаунт