По Вода и с Късмет към ФЕВРУАРИ 2005! ІХ

  • 12 930
  • 268
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 366
С извинение за намесата! Godzilla, не се притеснявай! На мен водите ми пробиха докато спинках. Моментално се събудих - имах чувството, че се напишквам. Само че при водите  - и да стискаш, и да не стискаш - не спират  Laughing .

# 16
Здравейте и от мен!

Не съм писала скоро,защото нямаше какво  Shocked но сега мога да ви се похваля Stuck Out Tongue  Вчера бях на може би последния УЗ и останах много доволна от резултата.Бебка за 1 месец е пораснала с 1.200кг и тежим вече около 3кг.Според доктора това е много добре,но каза да стискам още 10дена.А аз съм много щастлива,защото дъщеря ми се роди една седмица преди да влезна в 9м. и тежеше само 2.400кг.Така,че сега вече съм спокойна People Angel

# 17
  • Мнения: 3 634
Ай стига бре... какви са тез говоренета за раждане... Още е рано! Стискайте до след 37а седмица, пък тогава мислете за изтичане на води и подобни...

Годзила, спокойно, дори и да се пукне мехура докато спиш имаш време да се събудиш и приготвиш и да тръгнеш... дори някой ходят и се къпят и ядът и подобни. Няма да се стряскаш. Ама бих посъветвала всички ви, да си постелете нещо непромукаемо под чаршафа за да не са ви мокри матраците след това (ако акцидентно се напишкате в кревата).

Моите води изтекоха преди 4 и половина години до леглото. Надигнах се, чух едно пук и текна... Викам му на мъжо, че се напиках без да ми се пика. Той стоеше до вратата и втрещено ме гледаше... е изправих се и като шурна онуй нещо... Голям кеф.
На бегом отидох в тоалетната, превръзки сума ти наслагах една връз друга... те пък водите бяха едни такива зеленикави... тогава малко се ужасих. И седнахме в колата, тя пък не ще да запали... бе кошмар пълен. Та линейка викнахме и ме завариха седяща на гърнето стискаща корема си. И 10 часа по-късно стисках вече бебето си  Laughing

Мене ме притеснява слузещата запушалка. Такова нещо при първото раждане така и не видях...

# 18
Здравейте и от мен!
Желая успех и спокойствие на всички. Като гледам по списъка аз май ще ви изчакам всички да родите Simple Smile , че съм най-накрая. Днес бях на ЖК и вече е сигурно, че ще имаме МЪЖ (още един след баткото и таткото) Rolling Eyes  дано не се побъркам!

# 19
  • Мнения: 366
Simple Smile честита да ни е и новата темичка, вероятно последната преди "да се раздвоим" Simple Smile)) (специално благодаря на Годзила Simple Smile

Мама от Финландия, слузещата запушалка е по-хубавия вариант за начало на раждането. Миналата година моята приятелка така започна - просто една вечер малко розово или ръждиво прокапване. Отиде в Шейново да я погледнат и от там я пратиха да се разхожда и да се върне, когато контракциите станат на 5 мин. Това се случило чак на другия ден към 10 сутринта, т.е. разхождали се с мъжа си цяла вечер, после той спал, тя будувала с контракции до сутринта. Водите й изтекли чак в родилна зала (може и изкуствено да са й спукали мехура).
Така че няма от какво да се притесняваш Simple Smile

А аз днес съм щастлива съпруга на рожденик. Мъжът ми достигна заветните 34. И тъй като бебо ще се роди между моя и неговия рожден ден, не пропускам да го бъзикна, че ще ставам майка на 30, а той татко на цели 34 (въпреки, че сме с 3 години разлика Simple Smile.
Ако знаете колко шоколад съм изяла от сутринта (поне 10-на бонбона), а довечера ще имам и торта и други вкусотийки - пак ще се натъпча със сладко преди консултация и ще се наложи да се опитам да отложа проверката на кръвната захар, че пак ще е висока - поне се успокоявам, че няма захар в урината, което вече тотално ще ми забрани сладкото ......

Е, всел ден на всички ви Simple Smile

# 20
  • Мнения: 366
Цитат на: Valia75
Здравейте и от мен!
Желая успех и спокойствие на всички. Като гледам по списъка аз май ще ви изчакам всички да родите Simple Smile , че съм най-накрая. Днес бях на ЖК и вече е сигурно, че ще имаме МЪЖ (още един след баткото и таткото) Rolling Eyes  дано не се побъркам!


Е, това изобщо не е сигурно, принципно аз съм се приготвила да преносвам, защото си мисля, че е по наследство, а майка ми с термин 20.02 е родила брат ми на 07.03..... Две седмици закъснение, добре, че не е дочакал 08.03, че голям резил щеше да бъде Simple Smile))

# 21
  • Мнения: 523
здравейте на всички:)
честита нова темичка... аз нещо не пиша напоследък, ама защото доста се шматкам на вън и не ми се виси вече пред ПС-то.
Да се отчета и аз, вчера бяхме на чичо д-р и съм много доволна, вече тежим 2 кг и 220 гр.  Wink  още 250 гр и сме хора хахахаха. Всичко ни е в нормата и наред и най-важното сме с главичката на долу. Много съм доволна от този факт, защото последния месец беше такова мърдане и въртене, то си продължава де... страшни танци са в корема ми, през нощта осбоено, ама като слушам и вие сте така:)
На 20 ще ходя и в правителствена болница, да подготвям вече нещата за раждането... стискайте палци всичко да е о.к... не знам какво да очаквам, как да си наравя личната уговирка с докторката... абе ще го мисля като отида, ако някой има инфо каквото и да е било - да казва!
Сега изчезвам, на кафе с приятелка, че изтървах хубавото време днес, а го дават края на седмицата пак зима.
приятна вечер и добро настроение дами:)

# 22
  • Мнения: 2 274
Стайл, Честит ти рожденник! Tada  
Да е и жив и здрав бъдещия татко и много да ви глези с беби!

# 23
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен!
Нека и аз да кажа,че вчера бях на консултация в Шейново и се разбра ,че ще е отново момче.А защо всички ми предричаха момиче..............................,може би защото ние искахме да са мешани.....Даже за Коледа на сина ми му купих една книжка за костенурка май беше Франклин,та се казва книжката -"Франклин вече имам сестричка"!А то май при нас ще е братче.Поне от три места пък са ми казвали,че са им казвали момчета със сигурност,а накрая -момиче.Дали и при нас може да стане така?!Не знам и аз още не съм убедена кое е по-добре вече,като приготвям сега бебешките дрехи от баткото,то са си за момче.Да не говорим за безбройните колички и други такива "мъжки"игри.Абе да е здраво-както се казва,то в рода на мъжа ми женско не се е раждало от 19 век!Та аз ли ще наруша традицията!
Поздрави на всички ви!До скоро!

# 24
  • Мнения: 2 641
Абе и аз си мислех че скоро ще родя ама контракциите спряха от поне 2 седмици. И кво е тва нещо - тогава в болница щото ги имам , сега в кащи щото ги нямам Confused: Утре отивам да си взема обменната карта и да си пусна изследваниата за васерман и хепатит.

# 25
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
Здравейте и от мен мамички!
Отново си имаме прекрасна тема! И дано наистина всичко върви по вода от тук нататък:-).
И ние днес ходихме на доктор. По-точно на записи на тоновете. Всичко изглежда наред:-)! Тез акушерки ме смайват понякога...от далеч като чуят тоновете и питат - момче ли чакате? Брей че познават...на последния ехограф докторът като видя топките и разправя "Аааа...това трябва да се снима!"...Щях да падна от смях Wink.
Иначе още не са ми дали обменна карта, но за нея искат да ми направят нови изследвания, а днес не можаха понеже бях вече яла...та следващата седмица. Абе не се притесняват много хората - разправят ми "имаш време"...От друга страна обаче пък и аз съм все още спокойна, сякаш имам още 9 месеца на разположение...Може пък така да е по-добре!
Style, честит ти рожденник! Да ти е жив и здрав и да се радвате скоро на бебчо!
А на всички останали мамички - споко! Ще родим!;-)

# 26
  • София
  • Мнения: 3 688
Здравейте,много ни е хубаво заглавието на новата тема,само да не не стане по вода и лед,че като гледам прогнозата за времето...
Аз днес бях цяла сутрин в Шейново на пустото изследване за алергии..е откриха ми няколко ама не било фатално,утре сме пак там да ни слушат тоновете и да се видим както каза лекаря"запоследно" на УЗ Confused
вече съм в 37ма седмица и каза да спирам магнезия и всякакви други екстри с които може да се забави раждането.Викам му:ама аз като спра магнезия и още тазиседмица ще дойда!,но той никак не се страсна и вика:ИДВАЙ!!!!
А така ми се иска да е водолейче,дано да устиска до 23ти поне:)
Утре ще имам повече инфо около кг на бебо и размери,да видим в норма ли върви:)
Ще пиша пак после ,а засега успех на всички..и да минава вече,че с това напрежение неможе така:)

# 27
  • Мнения: 238
Slan4ogled,
i az iskam vodoleiche, shtoto nashata zodija e nai-gotinata  Wink i shte sme kombina s malkata.
A i muzut mi iska - kazva che shte e istinsko predizvikatelstvo da se opravi s 2 vodoleiki navednuz.

# 28
  • Мнения: 353
Здравейте мили мами, аз си позволявам да надничам от време на време във вашата темичка, а сега даже и да пиша. Е надявам се да ме извините за това  Embarassed . Не можах да се сдържа като видях готиното заглавие ама много е яко. Аз съм от януарските мами но и съм близко до вас. Тук все още разговаряте за бременни проблеми, а в нашата тема вече повечето са мами.
Желая Ви всичко най-добро и много послушни мънички съкровища.

# 29
  • Мнения: 177
Цитат на: villi
Добро утро и честита ни нова темичка  Simple Smile
Много мина, малко остана скоро ще си имаме бебчета  Hands Clap

Момичета имам въпрос към тези които вече са си взели направленията те какво представляват? Мойта лекарка няма сключен договор с НЗОК и аз нямам такова. Дали могат да ми направят проблем при постъпване в болницата?

Пожелавам ви един прекрасен слънчев ден!

Днес бях на консултация и ми обясниха, че направлениета за раждане важели 7 дни. На мен термина ми е на 9 февруари, значи трябва да го взема на 3 февруари. Ако се случи по - рано, трябва да отида при лекарката, както съм си с контракциите и да ми напише направлението. Ако се случи през нощта или събота и неделя трябва да мина през бърза помощ, откъдето да ми дадат направление и чак тогава да се кача в родилно.
А по твоя въпрос с лекарката: трябва да си вземеш направление за бременност от личната лекарка и да отидеш при гинеколожка, която работи със здравната каса. Тя трябва да ти издаде направлението за раждане. И по същия начин, ако започнеш да раждаш събота и неделя или през нощта, трябва да минеш през бърза помощ.
Само толкова знам, дано съм ти била полезна. Попитай за всеки случай някой друг.
Пожелавам ти успех и безпроблемно раждане.

Общи условия

Активация на акаунт