КАКВО НИ КАЗВАТ ЗВЕЗДИТЕ ТАЗИ СЕДМИЦА 7

  • 65 359
  • 973
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 517
Здравейте, малко е рано може би, но ще попитам, понеже на 1ви май ни предстои подписване на граждански брак, някой може ли да каже с няколко думи какъв ще е денят и какви аспекти има?

Прекрасен ден !  Слънцето, Луната,Уран Grinning , Северния лунен възел  са в Телец в съвпад; Юпитер,Венера и Нептун - също в Риби в приятен секстил със спрелия, вече ретро Плутон от Козирог. Плодородна земно-водна енергия, Уран ще добавя свободолюбив привкус на брачния съюз, а СЛВ ще сочи бъдещето. Единствено Сатурн е в тау-квадратура към Лунните възли - всеки от вас трябва да се съобразява с правилата на другия, но и това е приемливо, защото Сатурн и Нептун са в аспект от 30 гр. ,който ще разбива недоразуменията: правила и емпатия вървят заедно. Денят е първият след точното Новолуние със Слънчево затъмнение - мъжката страна в брачния договор ще е леко "затъмнена" от женската в лицето на Луната - ясно кой ще дърпа конците Grinning Grinning .

хихи, много благодаря Титания Kissing Face При мен транзитния Плутон е в 7 дом Simple Smile А, последното много ме зарадва, чувала съм, че ако мъжа слуша жената, брака ще върви Grin Grin

# 76
  • Мнения: 1 750
Така.... Вече сме в Телец, но снегът, при мен в планината, си стоеше по тревата тази сутрин, но към обяд изчезна !  За мое съжаление не мога да видя няколко утрини подред парада на небето - в облаци съм Grinning . Дано се раздигнат от утре , за да поканя, Сатурн, Марс, Венера и Юпитер на кафе Grinning . Знам,че някъде там е и Нептун. Луната също ще се присъедини към редичката.
И за да е по-интересно питам ви: Какво кафе би си пожела всяка една от изброените планети ?

Последна редакция: пт, 22 апр 2022, 15:25 от Титания

# 77
  • Мнения: 1 292
Сатурн - горчиво, без захар, експресо, от кафе машина, айс кафе
Марс - нес кафе, робуста, ирландско кафе + наргиле (Риби)
Венера - арабика, кафе с мляко, сметана, лате макиато, шоколадово кафе, капучино, с каймак, арт кафе + наргиле (Риби)
Юпитер - от джезве, от кафеварка, с много захар, кафе с кардамон, канела + наргиле (Риби)

Последна редакция: пт, 22 апр 2022, 15:59 от starinthenightsky

# 78
  • SF
  • Мнения: 21 469
Юпитер ще си пожелае айриш кафе - с бейлис, с някакъв друг алкохол. Във висока чаша. Може огън да се пали и да се разтича от лъжичката на бармана. Кафе с ром, кафе с коняк - ей от тези кафета.

Марс - остро, късо, удрящо в главата, разтърсващо. Горчиво, еспресо.

Венера - да не е дълго, да не е късо, да е с пяна, с нарисувано сърчице, както напоследък е модерно, може и листенце, може и двете, с мляко, с канела, с аромати, с добавки. В розова кокента чашка, която се държи с три пръстчета. Другите разперени.Краката кръстосани... Бисквитка. Шоколадов бонбон. В Париж. На Шанз-Елизе... С гледка. Подухва, а е топло. Наоколо е луксозно.

Сатурн е станал рано, по тъмно. Направил си е някакво кафе. Студено е. Ще го пие в канче. Без захар. Без добавки. Мръщи му се, но го пие. Защото трябва. После го е яд. Що го пих сега това кафе!!! Вредно е за костите! Ами да не съм го правил. Като съм го направил, ще го пия.

Нептун пие кафе, за да пуши цигара, но май повече му се пие вино. Но от вино, май повече му се пие твърд алкохол. Ама от сутринта ли да ги почва?? Не е ясно какво точно иска. Важното е нещо да се пие.
Е, ако може да не е точно вода.

# 79
  • Мнения: 1 750
Момичета , пак ударихте в десетката Simple Smile Heart Grinning за кафето и планетите . Благодаря ви за отговорите !
А пък тази сутрин успях да се порадвам около един час на редичката от планети на небето - Сатурн, Марс, тънкия сърп на намаляващата Луна под него, следват Венера , Юпитер и бледо оранжевата ивица преди изгрева на Слънцето. Не успях да направя по едно кафе за всяка планета, както са написали Стар и Есме  /много ми допаднаха описанията на  кафетата !!!/ , но пък изпих своето с удоволствие ! Моето е  от кубинска кафеварка с мляко и бисквитки Simple Smile . Та... днес и утре ще сме с пет планети в Риби - мечти, съзерцание, творчество, музика,танц, рисуване, поезия, може и писане /Меркурий е в секстил с Венера,Нептун и Юпитер/ или някакви проекти, но и прекалена доброта, наивност, податливост на недобросъвестни хора, лъжливи реклами, особено отнасящи се до предлагане на пари и други материални облаги, рушвети, подкупи и т.н.. Рождените планети в Стрелец и Близнаци ще са подложени на съблазни и неприлични, т.е . неустоими предложения, затова дните до 03.05 /Венера ще премине в Овен/ ще трябва да внимаваме кой какво ни предлага, пък и ние какво смятаме да правим. От гледна точка на финанси , пълните с планети Риби показват печалба от неочаквани, скрити средства - не случайно миналата седмица някакъв джакпот "падна" на някой в ръцете
П.П Всъщност и спрелият Плутон е в секстил с Юритер и в тригон с Меркурий - позитивни аспекти с поглед в бъдещето.

Последна редакция: вт, 26 апр 2022, 08:28 от Титания

# 80
  • София
  • Мнения: 943
Здравейте момичета,
Предсоящото слънчево затъмнение ще е в опозиция с Плутона ми в 5 дом (той пък ми е в съвпад със слънцето), как може да се тълкува това?😃
А при вас ще прави ли някакви аспекти към планети в личните ви карти? Интересна ми е темата, ще се радвам да прочета мнения. 😊

# 81
  • Мнения: 2 805
Здравейте, този троен съвпад Венера Юпитер,Нептун в Риби, ако се случва на върха на IC какво най-общо може да означава?

И ако се случва съвпада в 12 дом, втори случай?

# 82
  • Мнения: 3 285
За първия мога да ти кажа и от личен опит – абсолютно нищо. Smiley
Освен че ми дойде мерак да си подредя кухненското пространство и да му придам малко по-приветлив вид. За мен е важно, тъй като обичам да готвя.

Не чакайте задължително някаква събитийна изява, все пак това са тъй наречените "водни" домове. В 12ти дом може да мине още по-незабележимо. Може да е период, в който човек да е настроен да възприема по-фини енергии и послания от духовния свят, да има по-интересни и ярки сънища, запомнящи се.

# 83
  • Мнения: 1 750
Здравейте, този троен съвпад Венера Юпитер,Нептун в Риби, ако се случва на върха на IC какво най-общо може да означава?
И ако се случва съвпада в 12 дом, втори случай?
При мен е доста интересна ситуация : този троен съвпад на транзитни Нептун, Венера и Юпитер е върху наталния ми ЮЛВ в 8-ми рожден дом и в квадратура с наталния ми съвпад Юпитер/Венера в Стрелец. До вчера се "борих" лично с декларация за НАП по чл.50. Исках сама да се справя , но не успях. За сметка на това намерих подходящ човек специалист чрез съпруга ми и нещата вече са наред за тази година. Днес съм решила да пусна тото Grinning.
Проведох и не съвсем успешни разговори с близки за делба на имоти, която трябваше да се случи още преди 7 години. Близките чакат аз да свърша тази работа, т.е.  да подготвя документи и да платя разходите по делбата. Вероятно ще го направя. Транзитният Сатурн във Водолей прави секстил към нат. Юпитер/Венера, та явно ще се справя. Това е - иначе ме кара на "харчлък" за глезотии . И любимите ми илюзии , творчески напъни и съзерцания .

За 12-ти дом : тук Юпитер,Венера и Нептун са добре дошли , защото този дом се съпоставя със знака Риби. Вероятно делата по него ще имат добро решение, но все пак зависи и от аспектите към нат. планети.

Последна редакция: пт, 29 апр 2022, 08:00 от Титания

# 84
  • SF
  • Мнения: 21 469
При мене пък Юпитер, Венера и Нептун са  на върха на 6-ти дом. Ще ходя по прегледи.

# 85
  • Мнения: 2 268
Как мога да видя на мен къде са ми ?

# 86
  • SF
  • Мнения: 21 469
Във всеки сайт, който генерира карти. Но и да видите, това каква информация ще ви донесе?

# 87
  • Мнения: 2 268
Там знам как да генерирам само натална карта.
Да кажем, че ми дойде труден здравословно момент на главата. Изведнъж. Просто искам да погледна.

# 88
  • Мнения: 155
Здравейте, при мен транзитен Нептун е в последни градуси на 10 натален дом, а транзитен Юпитер и транзитна Венера в първи градус на 11 натален дом. Според вас в каква насока ще са събитията (разбира се само по това не може да вадим извод, но все пак...). Благодаря!

# 89
  • Мнения: 2 795
Нищо не усещам в десети дом е  тройния съвпад.

По-скоро по Меркурий тези дни купих земя, която първо собственика се чудеше дали да продава, после му дойде кефа, аз пък не можех да обикалям в зимните месеци. Най-накрая взаимно се отървахме един от друг.
 И тъкмо вече се подписахме и нотариуса вика - ама тук има вписана аренда, трябва анекс за прекъсване, нищо, че срока на договора е изтекъл.

Та оправих е и приключването с арендата.

Веднага се сещам, че преди пет години купих друга земя, чиято аренда ми виси и тя изтекла.
Държавата е намерила начин да събира такси. Сега трябва да вадя скица - пак таксичка, да намеря бившия собственик и при нотариус да се подпишем, че прекратяваме и без това изтекла аренда на отдавна продаден имот.


Данъчна декларация се научих на принципа проба-грешка. Ходех на място и с чернова попълвах и си питах кое от къде и защо. НАП доста се отвориха последните десет години от към комуникация и съдействие.
Сега онлайн е лесно

Месечната декларация - ДОО  пък едно време една възрастна жена - счетоводител ме научи. Аз все ходя, нещо питам, карам да ми попълва, един ден отивам да ми оправя нещата и тя ме посреща, че вече е на възраст и не и се обикаля и занимава и къде пренасочва хората.
Тръгвайки си ме спря и ми вика -  я сядай тука да те науча къде да четеш, ще можеш и сама. И от нея  ми е заръката - ходи и питай, не могат да ти откажат, като сгрешиш ще се научиш.

Чак сега покрай децата не успявам да се занимавам и потърсих счетоводител. И познайте какво ми викат - Аууу, вие така бая пари сте спестили🙂

Общи условия

Активация на акаунт