Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 9

  • 47 123
  • 765
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 263
Радвам се, че има подобрение с подкрепата за кърменето. При мен само 1 акушерка (тази с видеото за бебешкото къпане) асистираше и беше супер мила. Останалите бяха "ще си купиш изкуствени зърна" (това го казваха май на всички), или "то не при всяка се получава". Или като ги извикаш "знаеш ли колко сме заети, не смогваме, не може да се занимаваме с това".

# 556
  • Мнения: 84
Аз родих преди 2 месеца, не знам коя е акушерката от видеото, не съм го гледала , но всички се държаха доста адекватно и мило. Така де, по-важно е да са адекватни и да отговарят на зададените въпроси от родилките,все пак не съм отишла там с цел да им ставам приятелка,но за изкуствени зърна не са ми говорили, слава Богу,че щяхме да се караме.  Аз бая си полежах, пренасях и бях 8 нощувки общо....имах възможност да се запозная с всички и се разбирах с всички.

# 557
  • Мнения: 612
Привет отново! Може ли да споделите от кои репродуктивни специалисти сте доволни (положителни резултати при инвитро) и от кои не (е отнело много време и не се е получило). Също колко време ви отне да стигнете до положителния резултат?
Опитвам се да избера къде и в коя клиника да направим процедурите. Благодаря!

# 558
  • Мнения: 747
Изборът на лекар е доста субективен и като цяло ние тук може и да ти дадем някакво име, но друг е въпроса дали ще се напаснете с него.

# 559
  • Мнения: 1 130
Привет отново! Може ли да споделите от кои репродуктивни специалисти сте доволни (положителни резултати при инвитро) и от кои не (е отнело много време и не се е получило). Също колко време ви отне да стигнете до положителния резултат?
Опитвам се да избера къде и в коя клиника да направим процедурите. Благодаря!
Veli тази тема е по-насочена към репродуктивното звено на болницата: https://www.bg-mamma.com/?topic=1396281
Иначе съм съгласна с coconut.water, че това е доста субективно. Аз успях от първи инвитро опит при д-р Савова преди 2 години, тя ми следи и бременността до края на 2ри триместър и бях много доволна. Тази година отново правихме ЗЕТ при нея и този път бях крайно разочарована, затова реших да сменя директно клиниката. Така че примерно мога да кажа и хубави, и не толкова хубави неща за нея, което пък не означава, че няма тя да е точно човека, който ще ти помогне да сбъднеш мечтата си. Пожелавам ти успех накъдето и при който и да се насочиш!

# 560
  • Мнения: 612
Благодаря за препращането към темата. Ще се включа там. Иначе бях при доц. Юнакова-нещо не я усетих. Доц. Андреева много ми допадна, но като цяло за нея има хубави мнение, които са с доста продължителна история или без резултат. За това се чудя. Имам време да мисля, важното е да подбера информацията.

# 561
  • София
  • Мнения: 1 718
Доцент Андреева успя при мен от раз с инсеминация. Преди това ме следи 3 месеца за подготовка и наблюдение на овулация. Не бях от най-лесните случаи. На 40, с миома, една запушена тръба, ИР и 2 неуспешни инсеминации в др клиника. Въпреки това тя не ме прати директно на ин витро, реши да пробва стимулирано по-леката процедура. Даде ми са пия съответните добавки в месеците преди това и успя! Наблюдава ме до скоро, до средата на 3-тия месец. Мога да кажа само хубави неща за нея!

# 562
  • Мнения: 413
Аз пък например съм от крайно разочарованите пациентки на доц. Андреева. Две изключително лошо проведени стимулации, хиперстимулации,болки,вливане на албумин,презрели яйцеклетки,конски дози хормони и какво ли още не. С мъжки фактор бяхме и въобще не се фокусираха върху това, а доцентката сметна,
че ще е най-лесно да си купим донорски материал и хоп готово бебе. Двата опита бяха през 2021г. тогава бях на 27, а съпругът ми на 38. Слава Богу въпреки стреса и болката който преживяхме премислихме, сменихме клиниката, сменихме подхода и много скоро на бял свят ще се появи нашето чудо. Успех ви пожелавам!

# 563
  • Мнения: 612
А на къде и към кого се насочихте след доц. Андреева?

# 564
  • Мнения: 413
Ами колебаехме се дали да не сменим само клиниката, но след много мислене директно се насочихме към Турция.
А на къде и към кого се насочихте след доц. Андреева?

# 565
  • София
  • Мнения: 2 016
Извинявайте, ама със една запушена тръба и инсеминация кое гарантира, че яйцеклетката/ките ще ви се паднат от страната на точния яйчник и точната тръба? По-скоро Андреева е играла наслуки и вие да сте я понатиснали за инсеминация вместо ин витро? На 40 г. като цяло си е постижение вашето с инсеминация така , че по-скоро този случай и положителен опит е изключение отколкото правило. Много несериозно е подходила Андреева да угоди на пациента и да вземе парите. Чиста случайност.

# 566
  • София
  • Мнения: 11 767
Е то като не може да кандидатства за фонда е по добре да пробва няколко инсеминации, за какво да се изръсва хиляди за самофинансиране. Нали се вижда на УЗ от къде е овулацията? И аз съм с една запушена и изкривена и забременявам естествено.

# 567
  • София
  • Мнения: 1 718
Не е случайност, защото се следи овулация откъм тая тръба и тя се вижда откъде е. Случайност е, когато спиш с някого, без да следиш какво се случва в тялото ти и има ли изобщо овулация. За фоликуломерия чували ли сте за какво служи и какво е? Аз тоя цикъл имах даже два доминантни фоликула отляво.
Извинявайте, ама със една запушена тръба и инсеминация кое гарантира, че яйцеклетката/ките ще ви се паднат от страната на точния яйчник и точната тръба? По-скоро Андреева е играла наслуки и вие да сте я понатиснали за инсеминация вместо ин витро? На 40 г. като цяло си е постижение вашето с инсеминация така , че по-скоро този случай и положителен опит е изключение отколкото правило. Много несериозно е подходила Андреева да угоди на пациента и да вземе парите. Чиста случайност.

# 568
  • София
  • Мнения: 2 016
Ама това проследяване може да отнеме и една година за да хванете точният яйчник и точната тръба. А тогава ще сте на 41+. Нормално, като са ви дали Костилбегит или друго подобно да имате повече от един фоликул. Затова е случайност защото толкова бързо сте уцелили десетката. Някоя жена така може да си чака и до 50 години да уцели това съвпадение на обстоятелства. Не се заяждам, просто това са факти. А от 40+ и качеството никакво го няма на яйцеклетката. Затова вашия случай е изключение.

# 569
  • София
  • Мнения: 1 718
Случайност овулация да се падне от една страна - на всеки два месеца общо взето. На 40 жени и спонтанно си забременяват за сведение. Вие си гледайте статистиките и си пресмятайте като американски наблюдател. Не знам какъв е вашият случай и откъде ги вадите тия радикални оценки. Очевидно не сте и лекар.

Общи условия

Активация на акаунт