Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 9

  • 47 542
  • 765
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 153
Момичета, изобщо може ли да се запише час за ФМ за д-р Чавеева (от регистратура) и как се процедира за час всъщност? Нещо ми се струва “мисия невъзможна” с тези странни графици.
През регистратура записах час за нея преди няколко месеца (звънях 10-тина дни поред всеки ден, докато излезе графикът, за да запазя). Моят преглед в крайна сметка не беше при нея, защото тя беше с Ковид и под карантина, когато трябваше да отида.

# 61
  • Мнения: 432
Аз бях при Чавеева отдавна, може би преди година и повече. Нямах търпение за този преглед, предвид хубавите неща, които четох за нея и постиженията й. Час ми запази директно моето си АГ. При влизането ми в стаята, тя излезе да говори по телефона и каза на Василев да започва прегледа. Дойде накрая на прегледа, видя ехографа и каза "супер бебе", както и пола, който преди това той вече ми каза. След това в документа от прегледа видях, че той ми е объркал вида на плацентата. Знаех каква е от моето АГ. Не казвам, че е нещо фатално, но все пак ми се струва нелепо точно това да объркаш, а да провеждаш прегледи сам. Иначе са много мили като отношение, имаше и още една сестра в стаята, която записваше. Дано вече не е така и си преглежда тя, но мен това лично ме отказа и следващите фетални (тъй като тази ми беше първата) ги направих при Искилиева. Желая ти успех!

# 62
  • Мнения: X
Предвид, че д-р Чавеева обучава специализанти, при нея винаги си е на късмет дали тя ще извърши прегледа. Тя е много натоварена и често часовете се дублират, така че бъди подготвена. Аз съм ходила три пъти при нея през двете ми бременности и си е било на късмет дали тя ще ме прегледа. Като цяло не оспорвам, че е една от най-добрите, но аз лично не съм впечатлена. Една от феталните морфологии(ранния БХС) я правих в Надежда при една много симпатична лекарка и прегледът беше много по-обстоен. Например, претеглиха ме, разпитваха ме за повече информация и накрая ме прегледаха и с вагиналния накрайник. Лекарката ми обясни, че така се виждат някои неща по-добре, както и се измерва по-точно шийката на матката. Докато в Щерев на ФМ никога не са ме преглеждали с вагиналния накрайник. Все пак, когато човек плаща толкова пари за преглед, очаква подробен преглед и възможно най-много информация.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 418
Моята лекарка каза да напомня на Калев за шийката, че имахме съмнение за скъсяване, ама засега не се оправдава. Вторник съм при него. Предната бременност на третата ФМ бях при Чавеева (на късмет) и беше много добре, но сега не ми се рискуваше да запиша при нея и да дойде някой друг, затова направо при доктор Калев, който май ѝ е един от първите специализанти, т.е вече си е специалист.

# 64
  • Мнения: X
Допълвам се, защото сега се сетих, че през първата ми бременност преди 6 години, имах още една ФМ записана при Чавеева, при която имаше голямо закъснение на часовете при нея и директно ме изпратиха при друг лекар. Той вероятно съвсем скоро беше взел специализация по ФМ, защото си личеше, че е много неопитен и дълго време не можеше да направи измерванията както трябва. Констатира и предна плацента, а тя доказано беше задна. Нямам нищо против по-неопитните лекари, но не е редно, когато си се записал при доказан специалист в областта, да те прегледа някой толкова неопитен. Останах много разочарована. Добре, че беше късната ФМ и по-важните неща вече бяха изяснени.

# 65
  • София
  • Мнения: 11 779
Предвид, че д-р Чавеева обучава специализанти, при нея винаги си е на късмет дали тя ще извърши прегледа. Тя е много натоварена и често часовете се дублират, така че бъди подготвена. Аз съм ходила три пъти при нея през двете ми бременности и си е било на късмет дали тя ще ме прегледа. Като цяло не оспорвам, че е една от най-добрите, но аз лично не съм впечатлена. Една от феталните морфологии(ранния БХС) я правих в Надежда при една много симпатична лекарка и прегледът беше много по-обстоен. Например, претеглиха ме, разпитваха ме за повече информация и накрая ме прегледаха и с вагиналния накрайник. Лекарката ми обясни, че така се виждат някои неща по-добре, както и се измерва по-точно шийката на матката. Докато в Щерев на ФМ никога не са ме преглеждали с вагиналния накрайник. Все пак, когато човек плаща толкова пари за преглед, очаква подробен преглед и възможно най-много информация.

Преди 8г когато не беше супер популярна, правих две ФМ при нея, нямаше стажанти, нямаше никой, само тя, нямаше и фрапантни закъснения с часове. На първата измери всичко с вагинален, точно защото се вижда по-добре, претегли ме, фотосесии на бебето, абе всичко беше топ. Гледам обаче че АГ-та сега повече за др. Калев записват, аз също бих го предпочела на този етап пред нея, заради обратната връзка през годините че не е толкова присъстваща на прегледите.

# 66
  • София
  • Мнения: 23 065
Аз няма да забравя преди 6 г как чакахме 8 жени в коридора, а нея я нямаше. Оказа се, че е закъсняла толкова много, защото е била в "На кафе". Извинявайте, ама това е пълен абсурд, що за професионализъм. Да не говорим, че първата жена, която влезе при нея се оказа, че трябва да роди веднага и я изпратиха в Токуда. Видя се, че Чавеева не може да се справи сама и изпратиха някаква друга докторка ли беше, специализантка ли, не знам, та мен тя ме прегледа. Тогава не ставаше въпрос за цялостно ФМ, а моят доктор искаха нещо да видят, даже вече не помня какво.
Калев... Какво да кажа за Калев. Душичка е, ама...При втората бременност за първата фетална бях при него. Много рано било, нищо не се виждало, все едно аз съм си избрала кога да ходя, на следващия ден във Фемина как пък всичко си видяха. 🙄 Там много препоръчвам д-р Славова, а апаратурата им е страхотна.
Иначе влизам при Калев и почва да ми говори за предишната пациентка, много грозно... Имало проблем с детето, защото са от ромски произход и някакви кръвосмешения са правили там...
Също така той беше 1 от 20-та лекари, които дойде да ме види, докато бях 30 часа в предродилна. Наистина беше много мил, ама някак си не се усеща просто и някои от изказванията са му много не но място. 😃

# 67
  • София
  • Мнения: 2 348
2018 бях с втора бременност, първата беше безпроблемна и си нямах и идея за какво  толкова са тези морфолигии. Тогава при Димитров (следящия) и ми записа час при Чавеева. Бях сама дори, без моя мъж на прегледа, понеделник преди работа. Влязох в кабинета, мълча дълго време , гледа, оглежда и накрая каза, че плода е с висок риск от синдром на Търнър. Начина по който ми го каза, подкрепата, разбирането, което усетих в онзи момент беше незаменим. На следващия ден направих аборт.
Следващата бременност , която се разви 2019-2020 година, аз си записвах часовете при нея и на трите морфолигии беше тя, дали беше късмет или друго не знам, но съм изключително доволна от прегледите и отношението.
Успех и дано всички бебчета са здрави Simple Smile

# 68
  • Мнения: 132
Последната ми ФМ беше в началото на април при нея, ни имаше закъснение на часовете с +2 часа, та мен ме прегледа д-р Калев. Да ви кажа, първоначално бях малко разочарована, но той ми обърна доста внимание, пусна и таткото, така че, в крайна сметка, останах доволна. Но, да, доста тъпичко е да имаш час за един доктор и накрая да те гледа друг. Иначе на първа и втора ФМ беше тя и беше много мила и внимателна!

# 69
  • Мнения: 1 211
Аз лично имах късмет да ме прегледа Чавеева миналата година и бях доволна. Даже видя един проблем, който Билчев не видя на другата ФМ. Но не е било нещо изключително, при положение че два месеца се опитвах да запиша час и явно съм извадила някакъв див късмет, защото после АГ чак ме поздрави , че съм успяла да ида при нея.
Аз лично препоръчвам Калев. Доста е добър, нейн ученик е, лесно се записва час и гледа подробно. Също обеснява обстойно.

# 70
  • Мнения: X
Всъщност никой не оспорва компетентността й. Тя е един от най-добрите специалисти по ФМ в България. Доколкото знам, тя се е обучавала в чужбина при създателя на феталната морфология. Отделно е наистина мила и внимателна. Но с тези специализанти и тази натовареност на графика й, се получават крайно неприятни ситуации. Прегледите с времето стават все по-кратки заради това, че всички бързат. При нея ми се е случвало да "преглежда" в два кабинета едновременно, в които преглеждат специализанти и тя само кръжи между тях и набкюдава какво се случва. Мисля, че определено имат нужда от промяна в организацията. Например, да има определени дни, в които преглеждат и специализанти под нейно ръководство, за което пациентите да бъдат уведомени и цената на прегледите тогава да бъде по-ниска. А през други дни да преглежда само тя на стандартната им цена.

# 71
  • Мнения: 2 620
Аз нямах нерви да й следя графика, да се обаждам всеки ден и накрая да ми прати специализант. Щом съм си записала час при конкретен лекар, значи държа да ме прегледа той...Ужасна практика е това тяхното. Не разбирам и защо не й пускат графика за онлайн записване. Следя се при двама лекари, ФМ при трети, направих и пренатален тест. Надявам се, че все някой щеше да хване нещо, ако имаше проблем, нищо че не ме е гледала прехвалената Чавеева. В Надежда също има добри специалисти на нейното ниво и бих предпочела да запиша час при тях. Иначе сега бях при д-р Павлова, доволна съм

# 72
  • Мнения: 768
След всичко прочетено и към днешна дата, реших, че ако успея да се вредя за час, ще отида, но ако вляза и не е тя на прегледа, ще си тръгна без никакво неудобство, защото това е несериозно.

# 73
  • София
  • Мнения: 11 779
След всичко прочетено и към днешна дата, реших, че ако успея да се вредя за час, ще отида, но ако вляза и не е тя на прегледа, ще си тръгна без никакво неудобство, защото това е несериозно.

Аз не бих си причинявала такова нещо, хем да дебна за час, хем после шанса да не е тя е голям, и да си тръгна без преглед. По-добре си намери друг специалист, в София има страшно добри ФМ специалисти в повечето мед центрове, така че избор огромен.

# 74
  • Мнения: 2 620
Съгласна съм с Мацето. Ако се случи, че не ви прегледа тя, ще трябва да търсите в последния момент друг час, а за добрите специалисти няма да има.

Общи условия

Активация на акаунт