Любители на котки - Тема 171

  • 28 429
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 209
Благодаря за пожеланията! Всички мърковци и стопаните им да са дълги години заедно!

# 61
  • Мнения: 1 789
Здравейте, искам да попитам дали вместо кастрация не може да се дава на женска котка нещо като хапчета при разгонване. В смисъл да не е проблем ако решим в някой последващ момент да си има котенца. Не искаме да мяука тъжно и да маркира по време на разгонване. Затова търсим ефективен метод вместо кастрация.

# 62
  • София
  • Мнения: 39 880
silvi_7878, направи консултация с лекар и попитай за методите.
В темата съм срещата въпроси за импланти (чипове).

Цитат
Имплантите за кучета и котки с депо действие са друга възможност за контролиране на репродуктивния цикъл на кучетата и котките с цел избягване на разгонването и нежеланата бременност. Такъв имплант е Супрелорин® (активна съставка деслорелин ацетат). Той се прилага подкожно. Супрелорин® може да се използва както при мъжки, така и при женски кучета и котки като води до обратима кастрация. Активността на импланта продължава около 6 месеца, след което женското животното отново може да бъде заплодено и да износи здрави и жизнени плодове, мъжкото може успешно за запложда женски индивиди. При желание от страна на стопаните, любимците им могат да бъдат имплантирани отново след изтичане на 6-месечния период. Имплантът Супрелорин® не води до обезпокоителни странични ефекти при кучета и котки.
Не съм запозната и не мога да кажа за плюсовете и минусите.

# 63
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 183
Хапчетата против разгонване са изключително вредни за котките

# 64
  • София
  • Мнения: 3 519
След като извадихме 2 кърлежа и 5- 6 бодила...
Една мнооого доволна (и мнооого космата 😁) Мацинка 😻

# 65
  • Мнения: 7 856
Ани, давай ѝ котешки празимек в по-голямата дозировка - освен вътрешно обезпаразитяване не пуска и външни паразити три месеца. Изпитано е.
Чари появи ли се?

# 66
  • София
  • Мнения: 3 519
Ани, давай ѝ котешки празимек в по-голямата дозировка - освен вътрешно обезпаразитяване не пуска и външни паразити три месеца. Изпитано е.
Чари появи ли се?

Мислех, че е рано още (хем от няколко години установявам, че кърлежите са всесезонни).
И аз съм фен на празимек, много е ефикасен (особенно за свободни котки).
Чари я чакам април да се появи, като разчисти Блеко терена- сега подозирам, че я е прогонил един огромен котарак, завзел териториите им. Така се случи поне миналата година (сега ще е без 👶).
Мисля я, но знам, че е от оцеляващите, пък и има къде да се подслони около нас.

# 67
  • Мнения: 976
Скъпи приятели!
В Инстаграм ми излезе молба за търсене на подслон за украинка, която отглежда котки и бяга от там естествено с милите си любимци. Тъй като и ние бяхме принудени да се приберем с 5те си котета от вилата (+куче) напълно й съчувствам, но няма как Да вземем и тях поради семейни обстоятелства. Ако някой има възможност или идея по този въпрос, може да се обърнете към Наталия Кесерова в Инстаграм на @natkes . Благодаря ви за съчувствието!

# 68
  • София
  • Мнения: 3 519
Честит празник, дами!



Всеки ден да се чувствате празнично ви пожелавам!

# 69
  • Мнения: 1 789
Здравейте, когато пише в зооплюс, че ще има наличност на определен артикул на определена дата и месец, спазват ли датата и месеца. Няма ли шанс да заредят по-рано.

# 70
  • София
  • Мнения: 39 880
Здравейте, когато пише в зооплюс, че ще има наличност на определен артикул на определена дата и месец, спазват ли датата и месеца. Няма ли шанс да заредят по-рано.
Може би тогава очакват стока и най-вероятно си спазват срока.
Не съм попадала на такива.
Приятелка на дъщеря ми искаше да ѝ взема купичка. Не беше налична. Записах се за уведомление когато е налична и редовно ми пращаха мейли.

Поздрави за празника от моите момчета. Дъщеря ми им прави колажа.



ММ ми купи цвете в саксия. На Аш не му направи впечатление, но Оникс дойде да го души и определено го миришеше.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Оникс е пораснал.
Красавци са и двамата,Аш е и голям добряк.Щом и играчките си отстъпваше на бебе Оникс...

И Зак се оказа голям добряк.

# 72
  • Мнения: 4 359
Дами,щастливи и обичани да сте!
Като споменахте цветя-от вчера имам една камелия.И двамата се пробват да я ядат.Нали не е отровна за тях?

# 73
  • София
  • Мнения: 39 880
Нали не е отровна за тях?
Май не е.
Аз имах червена.

Хари не я е опитвал, но изяде листата на лютите чушки Simple Smile

Защо не им посееш трева? Аз все се каня и забравям. Имам семена.

Много. До 3-4 месеца сигурно ще изравни Аш.
Аш е 5.300 (задържа на това тегло), а Оникс 4.600 (качва по 200гр месечно). Оникс яде повече. Той е ламята Спаска.

В тъмното не мога да ги различавам. Идва някой в леглото. Галя. Ако започне да ме облизва - Аш, ако мърка - Оникс Joy

# 74
  • Мнения: 4 359
Много са красиви! Аш изглежда с тъмни шарки или е филтър.
Когато не си играят дебелашката моите космати деца,виждам какво удоволствие е да имаш две котки в къщи.Смешни са,заради голямата разлика в размера Онази нощ,слизам долу в необичайно време,не виждам никой в леглото си,а иззад огледалото се показва една голяма и над нея една малка глава и ме гледат с един и същи учуден поглед.
Няма да им сея трева,засега.Фин си играеше с нея,а ядеше лалета,роза и алое.И краставички и чери от градината.Зак не проявява интерес.За Сакура още не знам.Ще преценя,когато я видя.
Важното е,че камелията не е отровна.Аз и нямам мн цветя вътре Три измъчени орхидеи,едно алое и един опасен кактус,вдигнат на високо.

Общи условия

Активация на акаунт