Трябва ли бебето да спи в отделна стая!

  • 5 765
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 136
Да-трябва от първият ден.
Виж с търсачката,има доста такива теми.
Между "трябва" и "мисля, че трябва" има разлика. Защото аз съм чела, че не е желателно през първите 6 месеца.

Въпросът е:трябва ли  бебето да спи в отделна стая?
отговорът:трябва
Aко ме питат: Mислите ли че трябва бебето да спи в отделна стая?
отговорът ми ще е: мисля, че трябва
мнението ми е едно и също,отговорът- според въпроса.
Аз съм чела,че е желателно спането в отделна стая да става от първият ден.
Тук където живея това е масова практика.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
При трябва и не трябва е желателно да се изтъкне някакво обоснование, нали?
Аз съм чела, че е желателно до 6 месечна възраст да не е самО, защото бебета често повръщат и могат да се задушат ако са по гръб и няма кой да ги вдигне.

# 17
  • Мнения: 2 242
хе, то е ясно че няма универсален отговор - зависи - бебето, възрастта, условията

Зори винаги е била голяма поспалана и определено отделянето й се отрази добре - спи спокойно и непробудно цяла нощ, заспива си сама и никой не й смущава спокойствието. Първите месеци обаче имаше ГЕР и повръщаше често, а бебефона не винаги се включваше. Абсурд да я оставя сама за цяла нощ.
Та както казах - възрастта и детето го решават... а ние какво си мислим че трябва-много го мислим май Mr. Green Flutter Mr. Green

# 18
  • Мнения: 308
хублаво ще е бебето да спи в отделна стая, но при нас това е невъзможно да се случи с тези нощни будения а смятам че и останалите бебета се будят нощем и ако всеки път трябва родителите да притичват до детската стая почти няма да им остане време да поспят.

# 19
  • Мнения: 1 761
От вчера сина ми спи в неговата стая.Около него има разни играчки,на които им приказва, а понякога им пее по около час-два посред нощ.Докато беше по-малък и ставах да го храня на 2-3- часа исках да спи при нас.Но сега искам и аз да се наспя.Нощем като ставаме с мъжа ми винаги проверяваме дали всичко е наред-наред е.Бебето си спи в края на креватчето,няма опасност да се завие през глава,всеки път след хранене се оригва,така,че няма как да се задуши,ако повърне,а и спи с глава на една страна.

Наистина,за майката е тъжно да се примири,че сладкото бебенце не е кукла, а отделна личност,която има нужда да се научи да се справя от сега сама,а не по-късно,щото по-късно е невъзможно.Децата,които спят с родителите си след това изживяват отделянето много болезнено,не се научават да се самоиндефицират и имат проблеми с общуването като станат големи.Но понякога родителите нямат възможност да отделят детето в друга стая.Защото нямат такава.Тогава най-важното е да направят така,че всички да се чувстват добре.

# 20
  • Мнения: 188
Здравейте, Мами!
Моите деца, спят в отделна стая още от вторият си навършен месец, естествено с помощта на бейбифон, но и до ден днешен, нямам проблеми с лягането-казвам "лека нощ" и гася лампата.
Няма нищо лошо да спите с децата си и на спалнята от време на време и те и вие имате нужда от малко гушкане и внимание... Hug

# 21
  • Мнения: 1 370
Докато навърши 1 годинка, не сме спали разделени, но след това - да. Много му харесва Wink

# 22
  • Мнения: 136
При трябва и не трябва е желателно да се изтъкне някакво обоснование, нали?
Аз съм чела, че е желателно до 6 месечна възраст да не е самО, защото бебета често повръщат и могат да се задушат ако са по гръб и няма кой да ги вдигне.
Не съм разбрала,че обоснованието е задължително,за това и споменах търсачката.Самата ти се обосноваваш едва сега...
Изглежда сме чели различни неща,при мен не беше отбелязано,че бебетата често повръщат.По- скоро,че често са гладни и имат нужда от смяна на памперси.
Едно бебе чува всичко,колкото и да се стараем да пазим тишина то чува дори и дишането.А шумът,никога не е полезен.Това е една от причините  да бъде в отделна стая.Доказано е,че бебета спящи при родителите си се събуждат много по-често от бебета спящи сами.В тази връзка,последните растат по спокойни.По късно и по-самостоятелни.
Съдейки по сина си,определено е спокоен, автономен и няма зависимост от мен и баща си.Съдейки и по други деца,които спят отделно от първият ден пак мога да кажа,че има  разлика.Не мога да кажа същото за мои близки с деца,които спят при родителите си.
Да не забравяме и,че едно бебе е отделен човек. т.е личност.,и трябва да го уважаваме,като такава.

На мен този довод ми е достатъчен за сега.

# 23
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Аз съм-за.И с двете си деца съм спяла с тех само докато ги кърмех нощем/и то за мое улеснение/,т.е за около 1-2 месца,след това отделно.Сега нямаме проблеми с лягането и заспиването.Те си знаят процедурата-къпане,зъбите,приказка,пожелаваме си лека нощ и отиват да си лягат сами. Peace

# 24
  • Мнения: 8 917
И аз не бих го оставила Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 5 605
И аз си мислех, че още от раждането ще я отделя в нейната стая, но... не стана, просто сърцето не ми даде, затова още си спим заедно в стаята, въпреки че не се буди нощно време Но най-късно на 1 год. ще я преместя и сама. Педито ни каза, че иначе ще имаме сериозни проблеми като поотрасне!

# 26
  • Мнения: 6 167
родилен дом - дете - собствена стая ( с легло помощно за възрастен ако е неспокойно детето).
това е моето мнение.
дано така и стане  Wink

# 27
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Спим в една стая с детето. Още малко като поотрасне, живот и здраве ще си има своя

# 28
  • Мнения: 3 886
Спим в една стая с детето. Още малко като поотрасне, живот и здраве ще си има своя



 и аз така ще направя Hug

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не, не трябва. Препоръките са поне първите 6 месеца (когато и риска от СВДС е много висок), детето да спи в непосредствена близост с родител (това не значи непременно в същото легло, освен ако ти го искаш и осигуриш безопасен съвместен сън).

Общи условия

Активация на акаунт