Синдром на раздразненото дебело черво тема 2

  • 103 740
  • 1 702
  •   3
Отговори
# 210
  • Мнения: 11 762
30 мин дъвчене на дъвка след хранене.
И оригването и къркоренето може да е от насъбрани газове.

# 211
  • Мнения: 660
Или от образуването на газове от приетата храна. Ако вечер ми карторят така червата знам както следва No Mouth

# 212
  • Мнения: 1 102
Пробвах го и с дъвката. Благодаря много за съветите, наистина някои много ми помогнаха! Hug +1 за Иберогаст, усетих облекчение след него. И с дъвка, и без, след ядене имам тежест и след оригване ме облекчава, т.е. иска ми се вече да спра с оригването и червата да не къркорят.

# 213
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 540
Записвам се при вас с проблеми, които ме водят да мисля, че имам синдром на раздразненото дебело черво, не ми е от вчера, а от години и от време на време ми се редуват констипация с диария и си ходя с подут корем. От една седмица съм на OMAD и за сега не виждам голям ефект. Обмислям да мина на пълно гладуване за няколко дни, но нямам спокойствието да го направя.
Не ям глутен от 4 години, правиха ми изследване и за толерантност към лактозата, но излезе, че не ми пречи, но аз си имам едно наум, пък и бях предупредена, че теста не е 100 % сигурен.
Изчетох доста от това, което сте писали, но не всичко, та въпросът ми е колко дни е добре да се гладува, ако някой го е правил, за да се повлияе синдрома?

# 214
  • София
  • Мнения: 5 247
Линдор, на мен гастро не ми е казвал да гладувам, самата аз слушам организма си и някак си нагласям какво и колко да ям. Обикновено силно ограничавам храната, пия билкови чайове и предписаните хапчета. Кризите ми досега по този начин отшумяват.

# 215
  • Мнения: 856
Записвам се при вас с проблеми, които ме водят да мисля, че имам синдром на раздразненото дебело черво, не ми е от вчера, а от години и от време на време ми се редуват констипация с диария и си ходя с подут корем. От една седмица съм на OMAD и за сега не виждам голям ефект. Обмислям да мина на пълно гладуване за няколко дни, но нямам спокойствието да го направя.
Не ям глутен от 4 години, правиха ми изследване и за толерантност към лактозата, но излезе, че не ми пречи, но аз си имам едно наум, пък и бях предупредена, че теста не е 100 % сигурен.
Изчетох доста от това, което сте писали, но не всичко, та въпросът ми е колко дни е добре да се гладува, ако някой го е правил, за да се повлияе синдрома?


И един ден в седмицата да гладуваш, т.е. да караш само на вода, чай и прясно изцедени сокове, пак ще има благоприятен ефект. Ако имаш воля, можеш да караш и само на вода, но това е доста трудно. В останалите дни обаче трябва да избягваш храните, които предизвикват подуване на корема.
Това е една ежедневна борба. Само правилният хранителен режим може да облекчи състоянието, но няма да те излекува завинаги.. Поне засега не е намерено лечение за това заболяване.

# 216
  • Мнения: 8
Аз съм с оригване от 1 година вече. Претърпя някакви промени, първо се оригвах много и постоянно, а сега по рядко, но е по-шумно. Корема ми беше много подут около 4 месеца, сега продължава да ме боли. Също и отзад като бъбрек в дясно ме боли. На няколко доктора ходих, не успяват да ми помогнат. Пия си хапчета за колит от една година и така. Голяма мъка...

# 217
  • Мнения: 856
Аз съм с оригване от 1 година вече. Претърпя някакви промени, първо се оригвах много и постоянно, а сега по рядко, но е по-шумно. Корема ми беше много подут около 4 месеца, сега продължава да ме боли. Също и отзад като бъбрек в дясно ме боли. На няколко доктора ходих, не успяват да ми помогнат. Пия си хапчета за колит от една година и така. Голяма мъка...
С какво се храните обикновено?

# 218
  • Мнения: 10 279
..............
Изчетох доста от това, което сте писали, но не всичко, та въпросът ми е колко дни е добре да се гладува, ако някой го е правил, за да се повлияе синдрома?
Направи си гладуването като начин на живот. Не си поставяй за цел да караш седмица без храна на пример. Не мисля че има смисъл от такова нещо. Аз лично реших да пробвам малко интервално хранене. Започнах края на май. Два дена седмично гладувам напълно по 24 часа (гледам на 3-4 дни да го правя). В другото време се храня 16:8 (16 часа глад, 8 хранене). В тези 8 часа се придържам към храните от FODMOP диетата. В трзи 8 часа ям на корем, за да си наваксам калориите за деня. МНого съм доволна за сега. Малко отслабнах повече от колкото ми се иска, и вероятно ще мина на 12 часа глад, 12 хранене, защото по начало не съм много едра и се смалих осезателно, а не съм и млада, та не ми стои добре естетически.

# 219
  • Мнения: 708
..............
Изчетох доста от това, което сте писали, но не всичко, та въпросът ми е колко дни е добре да се гладува, ако някой го е правил, за да се повлияе синдрома?
Направи си гладуването като начин на живот. Не си поставяй за цел да караш седмица без храна на пример. Не мисля че има смисъл от такова нещо. Аз лично реших да пробвам малко интервално хранене. Започнах края на май. Два дена седмично гладувам напълно по 24 часа (гледам на 3-4 дни да го правя). В другото време се храня 16:8 (16 часа глад, 8 хранене). В тези 8 часа се придържам към храните от FODMOP диетата. В трзи 8 часа ям на корем, за да си наваксам калориите за деня. МНого съм доволна за сега. Малко отслабнах повече от колкото ми се иска, и вероятно ще мина на 12 часа глад, 12 хранене, защото по начало не съм много едра и се смалих осезателно, а не съм и млада, та не ми стои добре естетически.


Ако вечерям в 18 ч. ,това означава,че от 6ч сутринта до 18  трябва само да ядеш.Нали 12/12

# 220
  • Мнения: 10 279
Ако вечеряш в 6 вечерта, ядеш след 6 сутринта на другия ден ако искаш 12/12. След 6 вечерта обаче не е желателно да консумираш нищо повече, освен чай и вода. Но по-добре пробвай по-дълъг интервал 16/8 или 18/6. Има някои 20/4 карат. 12/12 не е кой знае какво гладуване, за това няма много смисъл от него. Не че не може да караш на него. Аз единствено заради слабеенето бих минала на 12/12, или да си махна единия 24 фаст. ТОва го обмислям.

# 221
  • Мнения: 3 419
Клокочене, боцкане, напрежение някак си, добре, че макар и рядко се появява и отляво, че ще лудна съвсем като е предимно вдясно.

# 222
  • Мнения: 318
Клокочене, боцкане, напрежение някак си, добре, че макар и рядко се появява и отляво, че ще лудна съвсем като е предимно вдясно.

При мен като,че ли повече е от ляво понякога си вкарвам мн филми и при най малкото пробождане 🤐

# 223
  • Мнения: 19
Здравейте,
Бих искала да се включа в темата с един въпрос.Прочетох много отзиви за една билкова тинктура на име “Здраве”,която помагала много при СРЧ и дори една жена ми писа,че се е оттървала с постоянство.Интересува ме някой приемал ли я е и имате ли някакви отзиви?
Ако не.Някой от вас успял ли е да се оттърве трайно от това състояние без постоянно пиене на лекарства?

# 224
  • Мнения: 660
Не мога да коментирам относно "Здраве" не съм го чувала. Но спрямо себе си съдя, че пиенето на лекарства не само не лекува ами и имам сравнително повече напредък от както спрях да ги взимам.

Общи условия

Активация на акаунт