Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 56

  • 36 271
  • 741
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 2 681
Интересно мнение за Димитров. Моля да ни разясните на какво се дължи, каква беше разликата в лечението на Димитров и Карагьозов?

# 526
  • Мнения: 23 024
Аз пък никога не съм била при Карагьозов и не знам как оцеляеам.😄 След д-р Ганчева ходя при д-р Виктория Благоева, която ми бе препоръчана от моята АГ за решаване на проблем, който не бе свързан с рутинно следене на здрсвословното ми състояние.Писала съм многократно, че съм изключително доволна и жената ми реши проблема.Моя приятелка, с карцином ин ситу, мина през няколко лекари, направи две конизации, сега се следи при специалист в Онкологията и е жива и здрава.
Така че не е останал само Карагьозов.
Но да спираме с тази тема.

Shlqpchi2, спокойно, дотук нищо ѝ нвма на майка Ви.Жената е във възраст, в кояъо се случват изменения в клетките от възрастта също.Микробиология пусната ли е? Дайте да видим цитинамазката.Къде излизат завишените стойности.

# 527
  • София
  • Мнения: 1 752
Интересно мнение за Димитров. Моля да ни разясните на какво се дължи, каква беше разликата в лечението на Димитров и Карагьозов?

Мнението на всеки освен субективно се повлиява до голяма степен и от собствените му познания, както в частност за проблема, така и по принцип + ключовото наличие или често липса на критично мислене. Затова избягвам конкретиката - от всеки спрямо горното ще се тълкува по хиляди различни начини. Ще се опитам накратко да го обясня така: с насмешка коментираше  със сестрата (все едно мен ме нямаше) заключения и на двамата си колеги, докато се опитвах да разкажа накратко за проблема ми, лечението и т.н. и, като се опитах, да задам въпроси, отклони отговорите с коментар в посока, че какво разбирам аз, особено като толкова време съм се доверявала явно на грешни съвети и приказки и т.н. Пробвах и с факти: над 30 изследвания през годините с един и същи резултат. Вярно, не носех документи, понеже не съм и допускала, че може да ми трябват, след като резултатът е все един и същ. Неговият коментар беше, че това в едно с мнението ня двамата лекари нямало как да е вярно.
Аз го знам по физономия, още като стажуваше първите години в "Щерев" и не беше оставил добро впечатление. Неприятно се изненадах, като разбрах кой всъщност е д-р Димитров, правещ колпоскопски прегледи там след няколко години и хвален тук. Стиснах зъби и си казах да оставя предубеждението на заден план и че след години хората се развиват. Уви, след прегледа моето лично убеждение е, че и като човек не струва. Знам колко много са супер доволни от него. Заради което и обясних по-горе, че конкретните истории и мнения рядко се оказват в полза, но често стават причина за бесни дебати и спорове.

# 528
  • Мнения: 975
Да, наистина е със своето си чувство за хумор, понякога идва в много. Но като специалист след прегледа установи ли адекватно проблема и назнчи ли ви нещо което ви помогна?

# 529
  • София
  • Мнения: 2 681
Milenita, в никакъв случай не искам да стават конфликти или подобни, всеки има право на мнение, естествено. Просто ми стана странно, защото съм негова пациентка от една година и съм доволна от него. Преди това ходех при д-р Томи Попмарков, по препоръка на лекари (мъжът ми работи с лекари). Еми никак не се разбрахме с него, две години само изследвания и биопсии и нищо. От Цин 1 станах Цин 2 и пак едно и също. Тогава вече го смених с д-р Димитров, понеже той спаси майка ми. Тя имаше много тежка операция на 5 килограмова киста и просто реших да потърся друго мнение. Реши ми проблемът бързо, без излишно мотаене, защото така и исках, поне да имам време за втори дете. Сега съм бременна и му благодаря, че поне за това ми остана време.

# 530
  • София
  • Мнения: 1 752
Да, наистина е със своето си чувство за хумор, понякога идва в много. Но като специалист след прегледа установи ли адекватно проблема и назнчи ли ви нещо което ви помогна?

Ако ми беше помогнал, надали щях да споделя негативно мнение или поне щях да изтъкна, че професионално си е свършил работата. Правя ясно разграничение между това дали лекар е професионалист и дали ми допада на лично усещане и доста от лекарите, на които имам доверие, може да не са "моя тип човек", но достатъчно съм била по болници и прегледи, за да знам, че това изобщо не може да ми е критерий.

Когато след Горчев започнах да се следя при Карагьозов изобщо нямаше никакви съмнения или нещо като пациент да не ми е било на тамън. Просто от един много добър специалист попаднах на друг (за късмет). И следене, и лечение си продължи по съвсем логичен ред. Понеже трябва да се преглеждам на определени периоди и нямаше часове за Карагьозов, по препоръки от тук и защото си приемам "Щерев" като моята болница, отидох при Димитров. Няма да повторя. Това беше. Така и аз се оказах при тези, дето си чакат и дебнат часовете при Карагьозов. Но за над 20 години борба с гинекологични и онкогинекологични проблеми за себе си се убедих, че това е оптималният вариант..

# 531
  • Мнения: 975
Миленита, благодаря че споделяте. Не успявам да разбера дали Иван Димитров е диагностицирал правилно проблема, дали е назначил правилно лечение... къде му бяха грешките в самото лечение? Моля споделете вие или който е ходил тази година при Карагьозов как протича прегледа при него, снема ли анамнеза, бърза ли с претупване защото има много чакащи плюс операции и т. н.

Последна редакция: сб, 17 сеп 2022, 19:52 от Felicity King

# 532
  • София
  • Мнения: 3 036
Миленита, благодаря че споделяте. Не успявам да разбера дали Иван Димитров е диагностицирал правилно проблема, дали е назначил правилно лечение... къде му бяха грешките в самото лечение? Моля споделете вие или който е ходил тази година при Карагьозов как протича прегледа при него, снема ли анамнеза, бърза ли с пречупване защото има много чакащи плюс операции и т. н.

Аз ходя профилактично при него след направен LEEP и прегледът минава доста бързо и с едни думи и начин, все едно ги е заучил - 1 мин за обяснение защо съм там, 7-8 мин най-много мин на стола и 5 мин обяснения за цитонамазката и обличане. Нещо ми е работата като на конвейер, като за него плащам 200 лв.
Отделно за кисти на яйчниците не му вярвам откакто преди години ми каза, че имам киста отляво, а двама други гинеколози - че е отдясно и така се оказа на лапарото, добре, че не отидох при него да ми я маха.

Последна редакция: нд, 18 сеп 2022, 10:20 от denizara

# 533
  • Мнения: 116
Мисля, да споделя и моя опит при д-р Карагьозов преди година получих кървене отидох при лекар които много ми беше препоръчан и  ЦМ ми беше 3А за първи път се срещнах с такъв резултат, в продължение на половин година пих Изопринозин по схема и продължаваше резултата да бъде такъв, след 4 тата ЦМ отидох при Д-р Карагьозов, късмет имах, че се беше се  освободил час след като влязох (бях много притеснена) той се усмихна и ме покани да вляза беше много учтив разпита ме за повода ми за посещение не погледна резултатите, които носех сестрата му чртеше от време на време като не успявах  да отговаря на някой въпрос защото бях много притеснена, прегледа ме и ми пусна ЦМ и тест за Човешки папиломен вирус и резултата беше отрицателен, а ЦМ 2А и 2Б като на изпращане ми каза само ако е 3 група да му се обадя сега ходя през няколко месеца и ми излиза 2 група но няма букви нищо много по различна е от неговата, но за сега не съм открила къде да отида на лекар които да е добър  и с колпоскоп да преглежда и резултата да е подробен (понеже съм от провинцията) и в забързаното ежедневие е трудно, но търся такъв лекър.
Смело мога да кажа, че му се доверих и не съжалявам.
Късмет и много здраве на всички ни🍀

# 534
  • София
  • Мнения: 3 036
Мисля, да споделя и моя опит при д-р Карагьозов преди година получих кървене отидох при лекар които много ми беше препоръчан и  ЦМ ми беше 3А за първи път се срещнах с такъв резултат, в продължение на половин година пих Изопринозин по схема и продължаваше резултата да бъде такъв, след 4 тата ЦМ отидох при Д-р Карагьозов, късмет имах, че се беше се  освободил час след като влязох (бях много притеснена) той се усмихна и ме покани да вляза беше много учтив разпита ме за повода ми за посещение не погледна резултатите, които носех сестрата му чртеше от време на време като не успявах  да отговаря на някой въпрос защото бях много притеснена, прегледа ме и ми пусна ЦМ и тест за Човешки папиломен вирус и резултата беше отрицателен, а ЦМ 2А и 2Б като на изпращане ми каза само ако е 3 група да му се обадя сега ходя през няколко месеца и ми излиза 2 група но няма букви нищо много по различна е от неговата, но за сега не съм открила къде да отида на лекар които да е добър  и с колпоскоп да преглежда и резултата да е подробен (понеже съм от провинцията) и в забързаното ежедневие е трудно, но търся такъв лекър.
Смело мога да кажа, че му се доверих и не съжалявам.
Късмет и много здраве на всички ни🍀
[/quote

Аз не отричам, че е професионалист. Напротив, за мен той е най-добрият за шийките, там, където съм ходила - ходила съм в Надежда при Христов и още двама-трима. Но от многото пациенти ли не знам, говори със заучени фрази и не иска да назначи лечение при проблем, а да чакаме само да се оправи, ако не - ние ще го махнем. И ако трябва контрола след 3 месеца - следете супердок. Но това не е сериозно - има часове за след година и половина..

# 535
  • Мнения: 975
Денизара,да разбирам ли, че Карагьозов избягва да назначава лечение а предпочита да прави конизации? Моля,нека и други да се включат с мнения как протича прегледа и назначава ли терапия или по-скоро изчаква и след това задължителна манипулация (усвояване на пари от ЗК)? И пак не е заяждане!

# 536
  • Мнения: 329
При мен след биопсия, цин 2 и чпв 16 назначи лечение за 6 месеца, след тези 6 месеца и вече - чпв направи leep.
 
Денизара,да разбирам ли, че Карагьозов избягва да назначава лечение а предпочита да прави конизации? Моля,нека и други да се включат с мнения как протича прегледа и назначава ли терапия или по-скоро изчаква и след това задължителна манипулация (усвояване на пари от ЗК)? И пак не е заяждане!

# 537
  • София
  • Мнения: 3 036
Денизара,да разбирам ли, че Карагьозов избягва да назначава лечение а предпочита да прави конизации? Моля,нека и други да се включат с мнения как протича прегледа и назначава ли терапия или по-скоро изчаква и след това задължителна манипулация (усвояване на пари от ЗК)? И пак не е заяждане!

При мен не е назначавал терапия нито за шийката, нито за кистата. За шийката директно ми направи LEEP, за кистата каза да изчакаме 2 месеца и ако не се махне, директно лапароскопия. Преди няколко месеца имах цитонамазка ЗА и каза, че е инфекция, но може би щяла да се махне сама и няма нужда от лечение ( колпоскопия -чудесна и HPV - отрицателни), а само контролна цитонамазка след 3 месеца. Повече не съм ходила при него, но ходих при друг лекар, който ми пусна течно базирана цитонамазка в Геника и тя беше втора група е вече се успокоих. Та, нещо вече нямам вяра на него и Вита.

# 538
  • Мнения: 975
Да, кистите се лекуват с контрацептиви преди да се стигне до Лапароскопия. А за инфекцията е можело поне една цервикална МБ да вземе.Confused

# 539
  • София
  • Мнения: 3 036
Да, кистите се лекуват с контрацептиви преди да се стигне до Лапароскопия. А за инфекцията е можело поне една цервикална МБ да вземе.Confused

Нямало смисъл от МБ, защото нямало смисъл от лечение, организмът щял да се справи сам. Но другият лекар, при когото отидох ми пусна течно базирана цитонамазка и микробиология и ми направи и колпоскопия. Ако някой се интересува, ще потърся името на другата лекарка, в Нео Клиник преглежда.
Edit: Проверих и името е д-р Мариета Сирманова, НеоКлиник.

Последна редакция: нд, 18 сеп 2022, 15:22 от denizara

Общи условия

Активация на акаунт