Бързи въпроси и отговори деца - 2

  • 28 571
  • 778
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 93
Здравейте, вчера сложихме реимунизация пентаксим,4 та доза.
Детето е на 2г. И от нощеска температура, рев, не яде. Днеска пак 38.4, и сега вдигна 39.
Според педи. Е от ваксината. Има ли някой с реакция след този прием.

# 286
  • Мнения: 511
Нашия четвърти прием на Пентаксим беше на 23.05.2022г. На 1г и 6 м.
Биха му я 1година след 3 ти прием на ваксината 20.05 .2021 г.
На вашето дете не трябваше ли на 1г и 6 м да я бият.
Направих те ли си консултация със педиатъра.
На нашето дете нямаше никаква реакция от ваксината..
Ако трябва отидете до спешен кабинет.
Дадох те ли панадол или нурофен сироп

# 287
  • София
  • Мнения: 3 715
Аз мисля, че е реакция към ваксината, но дори да не е - сигурно просто случайност и е лепнало и някой вирус. И двете не са притеснителни, двайте си нурофен и панадол на 4 часа докато я държи висока, после като стигне до 37- 37,5 може да си кара цял ден на нея. Нормално е 72 часа да се подържа по-висока температура при вируси, че и след ваксина също. Ако вече има нови симптоми - на преглед.

# 288
  • Мнения: 93
Бяхме изпстанали с ваксините, каката ходи на детска, носи вируси, а й малката е недоносена и от там идва изоставането.
Личната я прегледа, преди ваксината, всичко и беше ок,
Давам Панадол,Нурофен. Нощеска спа добре, не е вдигала и сега тая сутрин пак 38.

Звънях на личния, каза ако до понеделник е така да ида да я види.
Редактирам и допълвам : до обяд не е вдигала повече, хапна си обяда и заспа. Съдя че ще е от ваксината. Мерси за съветите.

Последна редакция: сб, 18 юни 2022, 13:32 от E.T.P.B

# 289
  • Мнения: 511
Бяхме изпстанали с ваксините, каката ходи на детска, носи вируси, а й малката е недоносена и от там идва изоставането.
Личната я прегледа, преди ваксината, всичко и беше ок,
Давам Панадол,Нурофен. Нощеска спа добре, не е вдигала и сега тая сутрин пак 38.

Звънях на личния, каза ако до понеделник е така да ида да я види.
Добро утро.
Наблюдавай малката .
И ако забележиш че пак се покачва температурата и не и е добре я заведи ако трябва до спешен кабинет.
Вие от къде сте

# 290
  • Мнения: 4 042
Според вас дете на 2 години и половина може ли да вдигне температура след някакво емоционално за него събитие? Може ли да вдигне температура от претопляне или от слънцето?

Два дена подред вдига температура след като се видя с баща си (не се бяха виждали от месеци). Няма никакви други симптоми...

# 291
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Според вас дете на 2 години и половина може ли да вдигне температура след някакво емоционално за него събитие? Може ли да вдигне температура от претопляне или от слънцето?

Два дена подред вдига температура след като се видя с баща си (не се бяха виждали от месеци). Няма никакви други симптоми...
Не. Температурата е признак, че тялото се бори с вирус или бактерия.

# 292
  • София
  • Мнения: 18 699
Хърт, следи маймунка та.
Синът ми е много чувствителен и при него се случваше.
За мен не е невъзможно.

# 293
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
За каква темпвратура става въпрос?
Аз бих го отдала на вирус по- скоро.

# 294
  • Мнения: 3 124
Не мисля

# 295
  • Мнения: 632
Случвало ли ви се е температура да не се повлиява от медикаменти? Синът ми е на 2,6години. В четвъртък след ясла ми вдигна 37.3 температура, дадох нурофен. В петък го водих на лекар-алено червено гърло, гърди чисти, няма кашлица или сополи, изписаха антибиотик Амоксиклав на 12 часа прием. Редувам нурофен, хексалгин и ефералган свещичка. Сваля температурата след прием на медикаменти и след 3-4 часа пак вдига до 38.5-39 градуса. Пие вода много, яде предимно плодове, днес хапна малко грах и баница. Вече в чудо се виждам с тази температура. Енергичен си е, играе си, не го унася на сън, много се гушка и иска постоянно да е с мен...

# 296
  • Мнения: 2 851
Щом сваля температурата, значи се повлиява, докато е в активна фаза болестта, е нормално да има период от няколко дни, в които да вдига. Каква е причината да редувате такива разнородни лекарства, лекар ли го препоръча? Преди да дойде ковид имаше доста тежък грип, голямото ми дете беше тогава на година и половина, 5-6 дни вдигаше до 39-39.5, тогава си позволих да дам хексалгин няколко пъти по препоръка на майка ми (тя е педиатър).

# 297
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Случвало ми се е, когато имаше розеола, преди да избие обривът. Три дни беше с температура, която не падаше под 37.5-38. Вдигаше до 40,5.

# 298
  • Мнения: 632
Всичко което давам ми е казано от лекар. Имало е случай и преди в който ми е вдигал и 40 градуса температура и не се повлияваше от нищо, дори и от хексалгина. Тогава 3 дни беше с висока температура и накрая си се оправи от само себе си. Дано утре да е по добре вече

# 299
  • Мнения: 2 851
Да, дано скоро се оправи детето, за да не се притеснявате и Вие. И моят беше така, смее се, играе, и изведнъж започва да реве от плач, за минути вдигаше температура, не искам да си спомням, много мъчително беше. Карате си по схемата от лекаря, ще мине.

Общи условия

Активация на акаунт