12. КЛАС - МАТУРИ И ИЗПИТИ

  • 45 919
  • 780
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 11 998
За някои големите вълнения приключиха, но за други тепърва предстоят. Успех на матурите и предстоящите кандидатстудентски изпити! И всички класирани по първо желание! Wink

С благодарности към Ганис:
Скала за преобразуване на точките в оценки ДЗИ:
Скрит текст:

Минимални балове прием СУ 2022
https://bg-mam.ma/p/1525169/46013217


Учебни програми по профилиращи предмети

Литературни произведения, изучавани в 12 клас:
Скрит текст:
Димчо Дебелянов –  „Аз искам да те помня все така“

Христо Фотев – „Колко си хубава“

Петя Дубарова – „Посвещение“

Елин Пелин – „Спасова могила“

Елин Пелин – „Ветрената мелница“

Атанас Далчев – „Молитва“

Никола Вапцаров – „Вяра“

Йордан Йовков – „Песента на колелетата“

Виктор Пасков – „Балада за Георг Хених“

Пейо Яворов – „Две души“

Елисавета Багряна – „Потомка“

Борис Христов – „Честен кръст“

Нашите седмокласни теми: Joy имате ли представа колко сме изписали?

Гимназиалните ни теми:
Дванайсетокласници - тема 2
https://www.bg-mamma.com/?topic=1525169

Последна редакция: чт, 11 май 2023, 17:10 от sanaka

# 1
  • София
  • Мнения: 7 056
Санака, много ти благодаря! 😘

Успешно издържани матури пожелавам аз и стиснати палци от мен за КС кампания! ❤️

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
Нека тази тема се напълни само с хубави новини - за успешно издържани матури и КСИ.

Изпращането на випуска е на 16.5, но тогава нямало да дават прословутите бележки с разпределението. А на 17.5 и 18.5 всеки лично да ходил. Какво ли ще е по-различно с един ден разлика, ама ха де, да се разходят пак до училище. Дано размислят и направят всичко наведнъж.
Стиснати палци за всички! Здраве и разум!

# 3
  • Мнения: 752
Успех на наборите ни! И аз ще ходя на изпращането, както ходих и на кака му.Понеже планира да работи, ако е на договор, няма да дължи тези осигуровки, нали? За които писахте, от юли нататък?

# 4
  • София
  • Мнения: 5 131
Бележките се раздават веднага, щом се получат от РУО. Ние днес в 73.СУ раздавахме DSD дипломите. Беше и посланикът на Германия.

# 5
  • Мнения: 1 262
И аз да се включа с пожелание за успешни матури на наборите, усешни изпити, на тези, на които им предстоят. Бързо намиране на квартири на наборите, които поемат към Холандия, абе само хубавини за всички!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 659
Успех на всички пораснали деца!!!
Много положителни емоции на предстоящите празници!!!
(Аз ще ви надничам ш в тази тема,.че нали се вълнуваме за ТУ за гаджето, пък и ми е.едно такова носталгично!)

# 7
  • София
  • Мнения: 5 131
Успех на матурите и при кандидатстването на всички зрелостници!
Аз също се вълнувам,  защото съм класен ръководител на 12 клас, извеждам половината випуск,  ще имам 20- тина ученици, които ще се явяват на ДЗИ по математика, освен това тази година ще проверявам матури по ПП.
Нашето изпращане е на 16.05, а балът на 26.05 в Милениум.
Все още нямам тоалет, но съм се зарекла, че на 19.05 трябва да си намеря. Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 1 172
Благодаря за темата, да ни е на късмет и все хубави новини да си споделяме в нея!
При нас днес практически беше последния учебен ден, утре ще е изпращането на 12 класниците на двора, а следващата седмица, който иска да преговаря. Наборът спомена, че бележките ще ги дават на 18, а иначе за съответното училище,   директорът още на РС  за матурите ни спомена да си проверим адреса и за колко време се стига, предварително, за да няма изненади.
Време е май да си преговорим цвета на химикалките и какви формули може да се ползват, а? Laughing Дидева, има ли инструктаж за тази фаза? Помня едни много готини и ясни разяснения от 7 класната, когато треска ни тресеше....

# 9
  • София
  • Мнения: 5 131
Черен химикал, а, ако се явяват на Математика, Физика или Химия, формулите се дават в изпитините материали. Не могат да си носят формули.

# 10
# 11
  • Мнения: 21 455
Всичко има. Joy
И т.нар. справочни материали, които ние простичко наричаме формули и които са част от изпитните документи.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 998
Сега ако кажеш и как се задрасква и допълва на  ДЗИ, цена няма да имаш. Joy

# 13
  • София
  • Мнения: 5 131
Не те разбрах. Blush

# 14
  • София
  • Мнения: 1 172
Eee, машината се задейства, екипът Дидева, Санака, Ганис,  и приятели, в нашата си тема!

Общи условия

Активация на акаунт