Първокласници 2021/2022 - ТЕМА 3

  • 15 890
  • 239
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 635
При нас официално не дават домашни. Неофициално повечето деца не смогват в училище и довършват уикенда.
По математика си написва всичко, само някоя задача остава понякога. По български винаги има поне 5-6 страници да попълва. Преди е имал и по 16 страници, сега ги снижихме до 5-6 минумум.
Всеки ден имат урок в буквар, 1-2 страници в учебна тетрадка, 2 страници в една малка книжка Таралеж с упражнения за букви и по 2 страници в по-голямо помагало с два таралежа. И ако са 6 за деня, за седмица са 30. Първите месеци не смогваше и се прибираше в петък вкъщи само с по един ред попълнен  ред в таралежа. Т.е. с нищо попълнено за целия ден. Ужасно препускане, аз го видях и онлайн, като да кажем там оправданието е, че бяха малко по-кратки часовете.
Моят мъчи първия ред в уч.тетрадка, 2-3 набързо написват всички други страници и госпожата минава нататък след 20-тата минута.
Задължителна му е занималнята и виси там до 17:30. Това не помага, защото не смогва, учителката не му обръща внимание(последно се оплака детеро, че му се подиграва пред целия клас, на което съм ставала свидел, но към други деца). От две седмици са минали на читанката и сякаш има малко по-малко писане.
Ако занималнята не беше задължителна, щях да го взимам на обяд и да пишем вкъщи, но няма вариант. Освен да го преместя и ме спира само това, че детето ще страда за приятелите си.
Та официално уж нямат, но на практика имат и отива цялата събота.

Моето ходи на шах и сега ще има някакви турнири на Боровец. Баща му го записа и ще ходят двамата. Освен шахът ще има и други интересни занимания. Детето чака с нетърпение, ние рядко пътуваме(особено последната половин година, защото ни се счупи колата) и ще му е приключение.
Бих го пуснала и сам с учутел и други деца. Но по-скоро с учителката по математика 🤣 На другата по БЕЛ нямам доверие много.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Не са малки за екскурзии според мен. Още в детската ги водеха на еднодневни, голям кеф им беше, заспиваше в 6 вечерта Simple Smile

През пролетната ваканция с какво ще ги занимавате? Дават ли домашни или е за почивка? Ние плануваме да пътуваме, ако сме здрави, разбира се, че с ясленчето всичко е предпоследно.

# 17
  • Мнения: 1 600
Някое дете дали е било днес на "Европейско кенгуру"? Как им се е видяло на децата? Интересно ми е?
Моята отказа да се запише, но така или иначе щеше да пропусне заради варицелата. Макар че вече е добре. Утре ще ходим до личната за бележка за училище и болничния за мен. Ще се наложи да отложа отпуската, която мислех да ползвам за пролетната ваканция. Ама да сме здрави само. Ще чакам лятната, за която вече имаме резервация.

# 18
  • Мнения: 11 873
Да, моят. Каза, че е било трудно. Смята, че няма да получи максималните точки този път. Доколкото разбрах са отбелязвали/ пренасяли отговорите на друг лист/ бланка и каза, че е сбъркал при пренасянето на няколко пъти и му давали нова бланка. Видя ми се странно такъв формат за първи клас. Аз съм доволна, че се яви и видя, че не всички задачи са "бебешки" както определя задачите от клас. Не му бях показвала предварително задачите от минали години, само му казах, че са по-различни, каквито не са решавали в час. И го бях посъветвала да не бърза, а да помисли.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 557
Моята твърди, че 4 листа задачи била решила. Какво е решила обаче, ще се разбере тия дни Simple Smile Имам известни съмнения, че се е справила със задачите с по-дълги описания.

# 20
  • София
  • Мнения: 213
Моето дете каза, че първата страница му била лесна, после вече не знае какво е направил. Това му е първо състезание и дано не се разочарова, ако няма много точки.

# 21
  • Мнения: 11 475
Моят син също беше, отзивите му бяха, цитирам "Много лесно беше, като 1+1." Силно ме съмнява това. Първи бил приключил, проверил си после задачите, но "то нямаше какво толкова да проверявам". Във всичко е джаста-праста, трябва да работим върху старание и усърдие. Ще видим накрая колко точки ще е събрал. От техния клас се явили 6-7 деца, все най-палавите Grinning

# 22
  • Мнения: 1 144
Браво на децата, че имат желание и ентусиазъм. Моят синковец има в Школо от днес 4 по технологии. Знам, че е много вързан в ръцете, но съм сигурна и че даже не се е старал. Тръпна колко ще има по рисуване, там е още по-зле.

# 23
  • Мнения: 1 666
Има ли някъде задачите от Кенгуруто от вчера, че не откривам? Моята щерка решила 23 от 26 задачи според нея. Едната задача госпожата им разяснила дори.
Нашият празник на буквите ще е на 30.03 в училище, но още не могат да започнат подготовка, защото повече от половината деца са болни ведно с госпожите.

# 24
  • Мнения: 1 676
Мами,вашите деца при препис или при диктовка се затрудняват повече?Моят син гледам,че с преписа изпитва трудности,явно доста се разсейва,изменя дори думички.Все си мисля,че това е логично да е по-лесното от двете,защото все пак всичко е дадено и написано.

# 25
  • софия
  • Мнения: 86
Здравейте, за първи път се разписвам темата.
Моята първокласничка се справя добре, като изключим, че пише грозничко, а в първи клас крснописът е на почит. Като ви чета относно състезанието - кенгуру, се изненадвам много. Ще видим какъв ни е резултатът, но нямам големи очаквания, въпреки сериозната подготовка. Задачите не само са трудни, но и дълги, трудни за четене, за разбиране.... В момента очаквам с нетърпение резултатите от състезанието на любословие за да си сверя часовника, както се казва.

# 26
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 748
Моята има 3 на тест по математика и 6 по български. Тя си каза, не  развълнувана. Зациклила на първата задача и до по-нататък не стигнала. Довечера има РС, ще ги дадат сигурно и ще видим. Аз, като човек, на който математиката не се е опирала, още не проумявам. :–) Много били сложни задачите. Първо, понеже беше в деня на Кенгуру, помислих да не ги е пробвала с тях. Но май не е. Язък, че и на Смарти ходеше.

# 27
  • Мнения: 1 600
Излязоха резултатите от състезанието н Любословие. Моята има 33 точки, от 50 възможни. За Пловдив само две деца са с 50 и едното е от нейния клас. Като цяло добре се е справила.
Успях да я заведа на логопед. Ще трябва да се поработи за произнасяне на "съскащи" и "шушкащи" звуци. Има трудности с различаването на "ч" и "ц" при диктовка и допуска грешки. Все още изпуска и гласни. Сега я натискам да правим повече упражнения почивните дни. Определено ваканцията ще има да се упражнява.

# 28
  • Мнения: 11 873
А от Европейско кенгуру кога излизат резултатите, знаете ли?

# 29
  • Мнения: 1 600
А от Европейско кенгуру кога излизат резултатите, знаете ли?

В темата за Европейско кенгуру писаха, че в някои градове има резултати. Провери в сайта на съответното РУО.

Общи условия

Активация на акаунт