Първокласници 2021/2022 - ТЕМА 3

  • 16 312
  • 239
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 208
Моят младеж е с 57 точки. Доволна съм, предвид почти никаквата подготовка.

# 46
  • Мнения: 82
Много сте изписали Simple Smile. Моята девойка има 31 точки на Кенгуруто. Като цяло тя е над нещата и само каза, че са трудни задачите и различни от тези в училище. За ваканцията ходихме на почивка малко и чак днес я подпуках с домашното за училище. Бавно се движат явно и с материала и са до буква Ю, не сме и чували още за какъвто и да е празник.😀

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Успешни последни седмици на училище пожелавам за всички! Брей, чак се вълнувам.

Ние също бяхме на екскурзия ваканцията, два дни преговорихме нещата, все е е нещо. Започвам да набелязвам какви планове да имаме за лятната ваканция. Нямам баби на разположение и ми е непонятно още какво да правим. Проучвам разни занимални… Дано от училишето излезнат с някакво предложение, предишни години е имало организация.

# 48
  • София
  • Мнения: 8 639
Моят младеж беше на село 10 дни. Уж да се разведри и да си почине, но обратното се получи-отидоха и племенниците при майка ми...четити деца-на 10, 7, 6 и най-малкото на 4. Бой, караници, дразнене...както моят е свръх емоционален и гневен, направо му дойде байгън. А и братовчед му е голям и доста го дразни и бъзика, пък моето от най-малкото нещо изпада в истерия и вие по половин час Satisfied Ще ходи сега на училище, че да си почине от почивката.
Преди това беше уикенд на Боровец на шах турнир от шаха в училище. Завърши пети. Баща му беше с него и беше много доволен, но детето е вкисна-максималист си пада и искаше да е от първите 3. Но пък там си прекара супер-имало е разни забавления за децата, басейн също.
От 3-4 седмици не сме писали домашни, че той първо 2 седмици се прави на ударен и в петък не носеше нищо за довършване. После шах уикенда, после на село....но мисля, въобще да не се занимавам, голям праз. От предстоящата седмица ще започнем ако нещо има да довършва. Ако нещо ми кажат, ще им обърна внимание, че детето ми виси там целодневно на задължителна занималня и ако имат претенции, да обръщат повече внимание дали детето успява да се справи с темпото им. Отказвам да си тормозя детето, когато трябва да почива. 
 
 
Говореха нещо за удължаване на годината? Аз вече планирам морета Grinning Приела съм, че приключват края на май и нещо не ми се иска да удължават.

# 49
  • Мнения: 11 477
При нас излезе официална инфо, че учебната година е до 31.5.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
При нас излезе официална инфо, че учебната година е до 31.5.

За първи клас също ли? От МОН не съм видяла съобщение. 🤔

# 51
  • Мнения: 11 477
Аз попитах класната, т.е. за 1 клас е информацията.

# 52
  • Мнения: 21 455
Край на втория учебен срок на учебната 2021/2022 година:
31.05.2022 г.–І – III клас (14 учебни седмици)

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Благодаря ви! Видях го на сайта на МОН, но не успях да си редактирам навреме поста. За мен е без значение, важното е да завършат спокойни и доволни.

# 54
  • Мнения: 1 602
За съжаление ми се размина с плануваната отпуска за ваканцията. Децата бяха в къщи, някои от дните ходиха през деня до баба си. Започнахме посещение на логопед и се надявам до края на май да изчисти проблемните звуци. Ослушваше се за домашните, но все пак сама направи преписите, и ме чакаше след работа да направим диктовките. В събота им е празника за буквите и се вълнува.

# 55
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
За съжаление ми се размина с плануваната отпуска за ваканцията. Децата бяха в къщи, някои от дните ходиха през деня до баба си. Започнахме посещение на логопед и се надявам до края на май да изчисти проблемните звуци. Ослушваше се за домашните, но все пак сама направи преписите, и ме чакаше след работа да направим диктовките. В събота им е празника за буквите и се вълнува.
За един месец не се постига напредък с логопед, дори да е дребен проблем не бих и мала такова очакване. Ние за Ш и Ж ходихме към година (с прекъсвания де)

# 56
  • София
  • Мнения: 8 639
Моят също ходи на логопед. Няма проблем със звуци, а с езика, долната челюст и гълтането. В четвъртък правим упражнения 😒 Взимам го от училище, водя го на логопед на 3 минути от там, свършва след час и го връщам в училище.
Резултат, според мен, ще има след много месеци, защото трябва да св научи къде да си слага езика, как да дъвче, да преглъща.
Има и малки когнитивни затруднения и полагат и в тази посока усилия.
Вкъщи всеки ден правим упражнения, но редовно забравям 😅

Ще имаме родителска среща в сряда, искаше ми се да пратя баща му, но има някаква среща и няма да може.

# 57
  • Мнения: 1 602
За съжаление ми се размина с плануваната отпуска за ваканцията. Децата бяха в къщи, някои от дните ходиха през деня до баба си. Започнахме посещение на логопед и се надявам до края на май да изчисти проблемните звуци. Ослушваше се за домашните, но все пак сама направи преписите, и ме чакаше след работа да направим диктовките. В събота им е празника за буквите и се вълнува.
За един месец не се постига напредък с логопед, дори да е дребен проблем не бих и мала такова очакване. Ние за Ш и Ж ходихме към година (с прекъсвания де)

Може и моите очаквания да са високи. Но колкото се налага, толкова ще ходи. Има да изчисти точно Ш, Ж, Ч, Ц. Ако не стане до юни, ще има прекъсване ваканцията, защото няма да е при нас през цялото време.

# 58
  • Мнения: 1 602
Днес мина тържеството за "Празника на буквите". Много хубаво и разчувстващо беше за мен. Госпожите много се бяха постарали и всичко беше прекрасно. Децата бяха развълнувани, притеснени, но и щастливи да покажат какво знаят.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Момичета аз да Ви попитам, ще правите ли някакво тържество за завършването на първи клас?
На заведение или на открито родители деца, да поканите  учителите подаръци за тях ? Благодаря:)

Общи условия

Активация на акаунт