ОСМИ клас 2021/2022 - Тема 7

  • 41 408
  • 726
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 14 009
Здравейте момичета
Синковеца вече не издържа, едвам чака ваканцията.
Последните няколко седмици имаха адски много отсъстващи заради камбоджанския грип. Бяха стигнали в клас до 13 човека от 27. Но понеже болните от вкъщи си се обучават дистанционно  ( не мога да разбера как става това но е факт - Родителя звъни на класната че детето ще е онлайн в часовете и то дефакто не отсъства. Не е регистрирано като болно от грип) така никаква грипна ваканция при нас не се случи. Синковецът също го изкара но понеже е ваксиниран и във ваксината е бил предвиден камбоджанския щам   той го изкара много леко само сб и нед с хема. Брои дните до ваканцията. Каталясал е. Ваканцията няма да ваканцува напълно, има проекти за годишната изложба, но както той каза това не било като да ходиш на училище.
Гледам крачилите му нещо са окъсяли, пак е като Майкъл Джексън. Обувките се оплаква, че са му отесняли. Маминия сладък пак е пораснал 3 санта от нг. Ще повдигаме меката връзка полилеите че се закача.

# 91
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 378
зайче, таблото е съвместен труд, избирам снимки от нета, редим ги тематично на щипки от класьори: стари столици на бял фон, природа на зелен и традиции и фестивали на червен. допълнително има обекти на юнеско и малко разхвърляни снимки. аа, и София, нашата столица.
на всяка "закачалка има по няколко снимки, на юнеско са 9, пропуснахме бистришките баби, на стари столици са 6, на традиции и фестивали има кукери, нестинари, леденото хоро и фестивала на розата, на последната страничка момиче в носия от фестивала в Копривщица. Simple Smile
на природа са разделни на зима, пролет, лято и есен, в тоя ред и започва със заледената станция на Черни връх. страхотна снимка е, и е направена точно на моя рожден ден, нямаше как да я пропусна.
ще се опитам да снимам детайли в деня на представянето. Simple Smile

а носията е уникална Simple Smile Simple SmileSimple Smile саудитска бяла галабея, отрязана за риза и със зашити гайтани, донесени от България. Simple Smile пояса е копринен, само такова намерих в магазина в точния цвят, а панталона е обикновен черен панталон. Simple Smile
сега се чудя с остатъка от галабеята да си направя ли бяла фуста с червен гайтан, да метна една червена престилка отпред и да се явя като първа братоведка на ламята Спаска. Wink

# 92
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 732
Много идейно, Добри! А такъв проект правят всички деца и всяко си представя страната, от която е?
А защо ламята Спаска, по-скора някоя златна българска  мома  Simple Smile.

# 93
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
Добри, много е идеен проекта! Снимай го непременно! И браво! Hug

Наборът пък го закъса със зъб. От два дни е на болкоуспокояващи. Днес притича по спешност при зъболекаря. Оказа се, че на единия кътник единият от нервите се е самоумъртвил. И сега ще морят и останалите. Това за втори път му се случва. Тия кекави зъби не са от мен.

# 94
  • България, София
  • Мнения: 1 770
Заек, бързо възстановяване и без дълготрайни последици!

Добри, много интересно и идейно!
А носията супер си я спретнала. С подръчни материали, дет' се вика Simple Smile
Развесели ме с братовчедката на ламята Спаска Joy

Лу, съчувствам на наборчето. Ужасно е да те боли зъб.
Във вашия случай това е решението - умъртвяване на целия зъб. И добро лекуване на каналите.
Стискам палци болката бързо да отшуми.
Това е то генетичната лотария. Не вземат каквото ни се иска, а каквото им се падне.
Да са живи и здрави!

# 95
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 378
Много идейно, Добри! А такъв проект правят всички деца и всяко си представя страната, от която е?
А защо ламята Спаска, по-скора някоя златна българска  мома  Simple Smile.

не съвсем. ротителският актив пусна съобщение и желаещите родители се записаха. Simple Smile
има държави, които решиха да не се представят. за една от държавите знам със сигурност, че е "защото са много малко хора, само 5" Wink
след това всяка държава си избира координатор и изпълнители и решава какво и как да се прави. Simple Smile
като стана ясно, аз съм главен координатор и изпълнител и дизайнер и всичко Simple Smile и имам пълната и безрезервна подкрепа на моите двама мъже. Simple Smile

таблото ще стои цялата седмица да го гледат, а в четвъртък и аз ще се изтипосам там, да давам сувенири, да отговарям на въпроси и да черпя с "национално ястие", което ще бъде баница. Simple Smile
предишни години са го правили в петък (почивния ден) и са имали над 400 родители и деца. тази година ще е в органичен състав, заради ковид ограниченията, и ще е в четвъртък, което май изключва и работещите родители Sad
не се сещам друго, ако вие се сещате - питайте.

# 96
  • Мнения: 3 013
Как са наборите? В очакване на ваканция.
Моята щерка днес са на екскурзия в Копривщица, ама била с образователна цел и после ще правели презентация за някои от посетените музеи. Остана само утре и после се надявам поне за кратко да си отспим от ранното ставане.

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 1 349
Моят не ни говори, защото снощи отказахме да спи у приятел.
Бил сам. Щели да бъдат само двамата.
Не го е правил досега.
Детето е свястно, ама... средата на седмицата - днес са на училище от 7:30.
И ни е сърдит!
Sunglasses

# 98
  • Мнения: 14 009
Набора вчера се прибира в 17:30. От 8:20 на училище. Имаше кутия с храна която му приготвям ежедневно  (4 палачинки с пълнеж, ябълка, морков, маслини без костилки, репипки). Купувал си е храна за обяд. Ааз обаче  не съм готова с вечерята, но имам шест наденички с гарнитура от предния ден. Наденичките са дълги петнайсетина санта и дебели. Гладен е и му ги слагам с гарнитурата и салата. Той ме гледа въпросително. Питам - - какво има....  не бил сигурен че ще му стигнат.  Ще ти пържа яйца му казвам. Ама с тези 188 какво да искам освен кух крак за храна.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 1 349
Имаше кутия с храна която му приготвям ежедневно  (4 палачинки с пълнеж, ябълка, морков, маслини без костилки, репипки).....
Hands ClapHands ClapHands Clap
Адмирации!
Каква майка!
Моят само дърпа по три банана и тръгва ....

# 100
  • София
  • Мнения: 17 597
Скрит текст:







В квартала има и вкаменени дървета, остатъци от древни тропически гори.




В мола, за деня на майката


Мартеничките са на цъфнала ябълка в квартала

И...
Подготвихме таблото за международната седмица.

Българчето тръгва на училище


Трябваше да те вземат на изложението!! Много хубаво табло... и много готино българче, тръгващо на училище!

Последна редакция: чт, 31 мар 2022, 13:18 от Фран

# 101
  • София
  • Мнения: 4 910
Моят се прибра днес след училищно тридневно пътуване до Бургас.
Много хубаво било, върна се зареден и с чудесно настроение. Парадоксът - групата се водеше не от кого да е, а от самият директор на училището, нооо това не е спряло една от учителките да насвятка неизвинени отсъствия в дневника Joy
Иначе, чакаме ваканцията и ние. Утре да избута и малко да си отдъхне. Има да наваксва изпуснато по първи език, но това го оставя за следващата седмица.
При мен в работата е много натоварено и сигурно ще го оставям наборът да се оправя сам през повечето време на деня. Той, есествено, е много щастлив от този факт.

# 102
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 378
благодаря, кате.
имам въпрос с повишена трудност.
спомних си за една книжка, която Горинич четеше когато още ми се четеше Wink за Мотовете. потърсих и намерих картинки, информация, страничката на авторката...
реших да я сложа на нашата маса утре, хем малките да видят що е то мот Wink хем може пък да им хареса и да прочетат някоя книжка. има издадена и на английски.
но нещо ме стегна шапката, ами ако някой реши, че нарушавам авторски права?
нямам фейсбук да ѝ пиша за разрешение, няма и време.
хем си мисля, че е безплатна реклама и би трябвало да е доволна, хем не съм толкова сигурна...
вие какво ще ме посъветвате?

https://www.facebook.com/mottsthebook/

https://www.boredpanda.com/author/radipeeva/?utm_source=facebook … _campaign=organic

# 103
  • София
  • Мнения: 4 910
Добри, когато дадено нещо се използва с образователна, а не с комерсиална цел, няма проблем с авторското право. Все едно някой жив композитор да поиска авторско право за това, че децата в час по музика пеят негова песен. Ти няма да спечелиш дивиденти от тази инициатива, а наистина ще направиш реклама на авторката. А пък ако провокираш някое дете да отиде да потърси и да купи книжката на английски, това ще означава, че рекламата си е свършила работата, т.е. авторката дори би се зарадвала на това.

# 104
  • София
  • Мнения: 1 968
Добри, аз съм на същото мнение като Кали - действай смело! И адмирации за положения труд - много красиво и идейно е! А наборът е един път Kissing Heart

Моят син вчера се натровил с гъби - яли пица от обичайното място, но сменили модела - и двамата с приятеля му се гътнали. Сега ми е смешно, но вчера не мислех така. Скоро претърпя и ПТП - шофьорът на автобуса набил спирачки, няколко човека буквално литнали, него го е спасило това, че решил да седне с гръб към движението. Няма сериозно пострадали, всъщност една възрастна жена припаднала и той дал вода, не знае как се е развило всичко в последствие  - тръгнал към училище след като тя се свестила.

Иначе е като ламята Спаска  - взима и сандвичи, кренвиршки, абе каквото направя, като преди това хапва и вкъщи. Но после в училище отново си купува нещо. Все още е толкова слаб, че чак не хвърля сянка Joy

Общи условия

Активация на акаунт