ОСМИ клас 2021/2022 - Тема 7

  • 41 297
  • 726
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 897
Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus ОСМОКЛАСНИЦИ 2021/2022 Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus



САЙТЪТ на ДИДЕВА

Как се кандидатства за помощта от 300лв. за осмокласник?
Заявление-декларация за отпускане на еднократна помощ за осмокласници
Уточнение:  Тази помощ НЕ се отпуска за ученици, записани в частни училища!


BooksBooksBooks СПИСЪК с КНИГИТЕ за 8 КЛАС BooksBooksBooks
Скрит текст:
І.1. Старогръцка митология. Митове за Прометей, за Едип; Троянски митологичен цикъл
І.2. „Илиада“ (Омир): откъси от I, VI, XXII, XXIV песен
І.3. „Любов“ (Сафо)
І.4. „Антигона“ (Софокъл)
ІІ.1. Библия. Библейски сюжети за грехопадението, Каин и Авел, Мойсей; за Исус, за Богородица; откъси от Евангелие от Матей и от Евангелие от Йоан
II.2. „Пространно житие на Константин – Кирил“
II.3. „Азбучна молитва“ (К. Преславски)
ІІ.4. „За буквите“ (Черноризец Храбър)
ІII.1. Из „Декамерон“ (Дж. Бокачо): Ден първи, Новела трета – „Притчата за трите пръстена“
ІII.2. Из „Дон Кихот“ (М. де Сервантес): I и VІІІ глава
ІII.3. „Хамлет“ (У. Шекспир)
III.4. Сонет 91 („Един се хвали с ловкост и успехи...“), Сонет 130 („Очите ѝ не са звезди...“) (У. Шекспир)

Flowers Cherry BlossomFlowers Cherry BlossomFlowers Cherry Blossom  ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ  Flowers Cherry BlossomFlowers Cherry BlossomFlowers Cherry Blossom
Ваканции и неучебни дни за учебната 2021/2022 година
РУО-ВАРНА: Наредба No7/11.08.2016 г. за профилираната подготовка
Рамков учебен план с часове седмично
Онлайн правописен речник
Правописен речник
Проверка правопис
Как се пише
Всичко по БЕЛ
За българския език
Тема за българския език
Тук решаваме задачи по математика
Идеи за домашна храна за ученик
Кутията за закуска (още идеи за храна за у-ще)
Здравословен обяд за ученика
Сайт за персонален стикер на детето

Sign ExclamationRotating LightИНФОРМАЦИЯ за COVID-19Rotating LightSign Exclamation
Какво трябва да знаят родителите?!
Ако сте родител на дете под карантина:
Скрит текст:

Book СТАРИТЕ ТЕМИ Book
Осми клас: Тема 1 Тема 2 Тема 3 Тема 4 Тема 5 Тема 6

Нашият списък
Ако желаете да бъдете включени, пишете ЛС на Kally May!
Скрит текст:
* СОФИЯ *
164 ГПИЕ - Испанската
gia_fire - момче - ИЕ/ИтЕ
.:Диди:. - момче - ИЕ/ИтЕ
Soñadora - момче - ИЕ/ИтЕ
magi_sveta - момче - ИЕ/ИтЕ
elpet - момче - ИЕ/ФЕ
marmotche - момиче - ИЕ/АЕ

91 НЕГ
ettie100 - момче - НЕ/АЕ

1 АЕГ
EliMeli - момиче - АЕ/РЕ
MianaNia - момиче - АЕ/РЕ
Buzzy - момиче - НЕ/АЕ
Ала-Бала - момче - АЕ/НЕ/Предприемачество
arino - момиче - АЕ/ИЕ

2 АЕГ
beb4o_fb - момче - АЕ/ИЕ/Математика/География
sise_to - момче - АЕ/ИЕ/БЕЛ/История
mikaela8 - момиче - АЕ/ИЕ/История/География
Lovy - момиче - АЕ/ИЕ/История/География

9 ФЕГ
feel_the_rush - момче - ФЕ/ИЕ
Цветенце - момиче - ФЕ/АЕ

СМГ
Марти - момиче - АЕ/НЕ
fiction - момче - НЕ
VanyaTZ - момче - НЕ
ReniM - момиче - АЕ
Kari-Ros - момиче - АЕ

НПМГ
Пролетно ухание - момиче - Биология/Химия/НЕ
katiABV - момче - Химия/АЕ
Amelin - момче - Математика/Информатика/АЕ
Kat-79 - момче - Математика/Информатика/АЕ
bravy - момиче - Математика/Информатика/НЕ
Niniel - момче - Икономическо развитие

ТУЕС
mmm_ - момче - Системно програмиране/АЕ
Home raider - момче - Системно програмиране/АЕ/РЕ
magina - момче - Системно програмиране/АЕ/РЕ

1 СУ "Пенчо Славейков"
Rodiva - момиче - Чужди езици - ИЕ/АЕ

7 СУ "Св. Седмочисленици"
Futfut - момче - АЕ/ФЕ

12 СУ "Цар Иван Асен II"
catty m - момче - Предприемачество/ФЕ/АЕ/ИТ

22 СЕУ "Г.С.Раковски"
MayaKoleva - момиче - Природни науки - ИЕ/АЕ/БЗО/ХООС
ангелче Simple Smile - момиче - ИЕ/АЕ
lady-bug 7 - момиче - ИЕ/АЕ

31 СУЧЕМ "Иван Вазов"
SANI+ - момиче - НЕ/АЕ
lulumba - момче - НЕ/АЕ
Anshery - момиче - НЕ
_Gabrielle_ - момче - МАТ/АЕ/НЕ

32 СУИЧЕ "Св. Климент Охридски"
анима - момиче - АЕ/ИЕ

35 СЕУ "Добри Войников"
dorisdm - момче - Природни науки / НЕ/РЕ

73 СУ "Владислав Граматик"
Desem - момиче - НЕ/АЕ

133 СУ "А.С. Пушкин"
ivetchen - момче - ФЕ/РЕ

137 СУ "Ангел Кънчев"
storm76 - момче - Хуманитарен профил/АЕ/НЕ

138 СУЗИЕ "Проф. Васил Златарски"
Гита Ог - момиче - Профил „Чужди езици“: Китайски език
phil - момиче - ЯЕ

НТБГ
desita_g - момиче - Електронна търговия/АЕ

НФСГ
earth - момче - Икономическа информатика/АЕ

ПГД "Елисавета Вазова"
ninon - момиче - Интериорен дизайн / ИтЕ

Национално средно училище "София"
velina_v - момиче - Изобразително изкуство/ИТ/АЕ/РЕ

НГДЕК
desi75V - момче - НЕ

Американски колеж
aunt Ogg - момче
molive - момче
silan - момче

* ВАРНА *
1 ЕГ
Invierno - момиче - НЕ/АЕ
ivanedelcheva - момче - НЕ/АЕ
polly77 - момиче - НЕ/АЕ
zaek - момиче - АЕ/НЕ
Хексе - момиче - АЕ/НЕ

МГ "Д-р Петър Берон"
MollyBy - момче - Софтуерни и Хардуерни науки / НЕ
ysap - момче - Софтуерни и Хардуерни науки / НЕ
tonika2006 - момче - Софтуерни и Хардуерни науки / АЕ
Dive - момиче - МАТ/АЕ

ГПЧЕ "Йоан Екзарх"
Лилла - момче - НЕ/АЕ
dofi - момче - НЕ/АЕ

НУИ "Добри Христов"
_re_ge - момче - Изящни изкуства/АЕ/ИтЕ

* ПЛОВДИВ *
ЕГ "Пловдив"
MamaGeri - момче - АЕ/НЕ
шушито - момче - НЕ

ЕГ "Иван Вазов"
elmolita - момче - ИтЕ
mira70 - момче и момиче - ФЕ/РЕ

МГ "Акад. Кирил Попов"
The Invisible - момче - Системно програмиране/АЕ
Vidka Ilieva - момиче - Компютърна графика/АЕ

Хуманитарна гимназия "Св.Св. Кирил и Методий"
vox - момче - АЕ

ПГСАГ "Арх. Камен Петков"
valeriq.k - момче - Строителство и архитектура / АЕ

* БУРГАС *
ПГМКР "Св. Никола"
Daisy + 2 - момче - Корабоводене / АЕ/РЕ

ППМГ "Акад. Никола Обрешков"
kalka - момиче - МАТ/АЕ

* ПЕРНИК *
ПМГ "Христо Смирненски"
Виктоалиа Т - момиче - Системно програмиране / АЕ
SvetlaK - момче - Математика и информатика

* ШУМЕН *
ПЕГ "Никола Вапцаров"
Jáne ღ - момиче - АЕ/НЕ

* РУСЕ *
МГ "Баба Тонка"
тити - момче - Природни науки / АЕ


# 1
  • Мнения: 366
Кали, благодаря за новата тема! Чудесно оформена.

# 2
  • Мнения: 1 981
Kally May, благодаря за пролетната тема! Hug Нашите деца са в предварителна и неочаквана пролетна ваканция при бабите, така че това е моят избор в анкетата.
beb4o_fb, не намирам достатъчно думи, за да изкажа възмущението си по най-културния начин...Надявам се, че ще се възползваш от всички полезни съвети, които са ти дали другите момичета тук и ще има някакво развитие, положително за вашето семейство! Успех и кураж на малкия герой! Казваш, че децата харесват останалите си учители, така че вярвам, че тази жена няма да нанесе трайна вреда на детската му психика.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 853
KallyMay, страхотно оформена тема, както винаги! Благодаря ти Kissing Heart Нека я изпълним с положителни емоции Kissing Heart
Засега не сме решили конкретно какво ще правим през ваканцията, ще отидем при моите родители, може би, като се каним и да си организираме еднодневни екскурзии до някои кътчета.

# 4
  • Мнения: 2 980
Кали, благодаря за новата тема.
Бебчо, стискам палци да се преборите.
За ваканцията, още не знам дали и къде ще се ходи. Май с котката ще е усложнено.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 649
Кали, благодаря за новата тема!!!❤️
За ваканцията бях забравила. Ние сме на учение от 28.03 до 7.04. После ще пътувам с каката до Варна за предварителните изпити. Оказва се, че само наборът ще почива и ще си отлежи с кеф в къщи, защото никой няма да му се пречка (е ще трябва да гледа малката след градина, че аз ще съм от 7 до 21 часа).
Бебчо, нямам думи. Вдигнах кръвно,.честна дума. Толкова не съм се ядосвала... Определено ще пропусна да го отбележа за първи клас след месец.
Аз имах много лош ден и определено се моля (вече не се надявам) нашите политически тюфлеци да не забъркат по-голяма каша...

# 6
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
KallyMay, много слънчево оформление! Дано да напълним темата само със слънчеви новини! Hug
Аз се позагубих, защото от работа не мога глава да вдигна. До края на седмицата ще е все екшън. А и сме в сезона на празниците - след Тодоровден, днес и утре сме с рожденици.
Наборът е супер щастлив на новото място - прекрасни учители и чудесен клас. И учи езика с огромно желание. Има доста да наваксва по някои предмети, защото са много по-напред. Но важното е, че учи с желание. Върна му се усмивката.

В този ред на мисли, бебчо, бясна съм. Аман от комплексари и хора, които нямат място в училище. И наборът страшно си харесваше предишния клас и голяма част от учителите, но в един момент стана нетърпимо и невъзможно за издържане. Прецени си добре дали има смисъл да се тормози детето. Уви, не съм оптимист, че нещо ще се промени - в повечето случаи са овързани като свински черва. Разбирам да е в името на доброто, да има нещо градивно, но на много места така се прикриват ей такива идиотщини.
От мен добавям още една идея - писмо и до комисията по дискриминация. Тези са от малкото, които гонят до дупка. Пак е съмнително дали ще има ефект, но поне ще им създадат главоболия и нервно напрежение за месеци напред. Защото те не спират с едно писмо, а повтарят, потретват, почетвъртват, попетват…

Познайте от три пъти дали имам отговор по нашия казус. Може и да се обзаложим дали ще получа някога. Ама сигурно всички ще спечелим като познали.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 853
Лелеее, Маги, дойде ли време за изпитите на кандидат-лекарката? Успех и късмет й желая от сърце Kissing Heart А за първокласничката  - аз лично не бих препоръчала никому това училище, въпреки че харесвам всички учители, изключвайки директорката и математичката. А и тези, които ще поемат първокласниците/двама от тях/ са може би най-добрите учители в основен етап.
velina_v, вашата кака очакват ли я скоро изпити? Успех и късмет и на кандидат-фармацевтката Kissing Heart

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591

Кали, благодаря за темата!
Бебчо, прегръдки - уви, с нищо не мога да помогна, дори и съвет добър нямам. Поправка: присъединявам се горещо към съвета на Лумба.
Маги, присъединявам се и аз към молитвите ти, а дано някой бог се включи... и аз нямам реални надежди в тази посока. Sad Честно казано, доста ме е страх.

# 9
  • Мнения: 176
.

Последна редакция: ср, 16 мар 2022, 23:52 от Диничка

# 10
  • София
  • Мнения: 5 183
Бебчо, аз бих пуснала жалба в РПУ. Само оттам мога да получа спешна помощ за възпирането на престъпник, както и полицията да вземе записите от камери. Но не за тъпите маски, не за останалите деца, Не! Само за да се види престъплението на овластен възрастен спрямо малолетен.

Естествено да ангажирам адвокат е най-добре, но едва ли бих имала сили, бих написала най-страшните обвинения, така, както ти си се почувствала, когато си чула, че детето се затруднява да диша.
Всичко сканираш с телефона, а ако не дойде проверка, на РИО и директорката им пращаш сигнала до РПУ.
Аз с това бих започнала.

Или медии.

Едно от двете, нищо по-малко.

# 11
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 002
благодаря за пролетната украска. Simple Smile

минавам набърже и само пожелава успех с изпита на бъдещия лекар. Simple Smile
по-натаък - повече.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 264
Добро утро! Дано в тази тема да пишем за повече хубави неща - както за наборчетата, така и за света около нас.

Обаждане не получих, но се обадих аз Simple Smile С две думи, класната е май повече на страната на момичето, аз й подчертах, че не може едно дете, пък било и момиче, да обижда и рита другите. Ама била по-чувствителна, ама ходела на психолог, знам ли кокло струва това Sad Ей, много се ядосах. Викам, знам много добре. Била им казала да не общуват по между си. Намекнах, че децата не се познават все още заради онлайн ученето, че й тя не ги е поопознала, че е хубаво да станат екип, а не да не обуват по можеду си. Странна птица е класната, дано повече няма някакви случки, защото не мисля, че реагира адекватно. Вечерта разбрах от сина ми, че майакта на другото момче е подала жалба за ритането и обиждането срещу момичето. Много тъпо ми стана - смятам, че от класната зависи такива случки да минат по-леко и без излишен драматизъм. Та така.

Бебчо, пожелавам ти успех и здрави нерви в тази неравна борба.

И от мен успех на бъдещия лекар Simple Smile

# 13
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 002
ох, кати....
и това съм чувала.
каква свястна майка е жената, как работи от сутрин до здрач, колко са страдали с детето... и затова то може да бие другите като селски тъпан и да му се прощава.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 649
Благодаря за подкрепата, момичета. Да стискате много палци на 2, 9, 16 и 17 април (това са предварителните), другите после. Предполагам и на Велина госпожицата ще е някои дати на пробни, така че много късмет и успех и на бъдещата фармацевтка.

Да си призная честно не съм сигурна от какво ме е страх... Със старта на пандемията много се страхувах ( около 20 дни, докарах се до хапчета), после отказах да се страхувам и започнах да мисля рационално, приех, че природата все пак си знае работата, че сме смъртни и на кой докъдето му е драснато. Сега някак си с войната ми идва повече, предната криза показа колко неадекватно можем да се държим, колко ужасяващ егоизъм и низки страсти сме способни да произведем, не ми се мисли, ако без време ни се наложи да влезем в друга криза... Няма да пресиля, ако напиша, че след двете реално воюващи държави ние сме най-засегнати икономически и военно (вече загубихме един самолет, който беше на ремонт в Украйна), напълно е невъзможно да поддържаме наличните ни самолети, защото това се случваше в Русия и Беларус... 30 години ни къпеха в хладка вода по отношение на отбраната, сега едни от най-видните унищожители се върнаха в МО на бял кон и всеки глас на разум минава за проруска политика и бива запушен къде с реваншизъм, къде с още по-силно крякане. Не мисля, че НАТО иска да спре войната до тук, каквото и да говори (напълно мое мнение си е, но очаквам някъде провокация, в тези условия дори стрелбата на сватба от пияници може да провокира друго нещо), трябва да се "осмисли" някак дрънкането на оръжия наоколо. Вече нямам сили да мисля, а си представях, че годината ще е щура, защото просто всичко ми е много сгъчено във времето... Вече си мечтая най-големите ми грижи да са бал, изпити, първокласничка...
Обичайте си децата, момичета! Не позволявайте да ги тормозят учители и който и да е друг! Дано имаме време и възможност да им дадем повече щастие!
Скрит текст:
за мен вчера войната стана лична; писах вече, че поддържам връзка с едно от момичета (на 21 години), които учиха при нас през 2019/2020; вчера е погребала баща си, полковник; надява се майка и да успее да стигне до София; тя е под пагон и остава...

Общи условия

Активация на акаунт