162 Американски четирилистни детелини за късмет и сполука през 2022

  • 41 709
  • 493
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4 204
Много благодаря за отговора.

# 481
  • Мнения: 57
Здравейте!
Някой има ли опит с изпращането на личен багаж от Щатите до България? Попълват ли се документи, за да няма митническо облагане? Четох, че трябва всичко в пратката да е описано като вид и цена. Изпращач и получател се очаква да съм аз.
Другият вариант е да взема всичко с мен като допълнителен багаж в самолета.

# 482
  • София
  • Мнения: 16 197
Аз имам, много лош. Пратих си един кашон с мръсни дрехи от Пало Алто до София. След месец престой на пратката на софийската митница ми потрябваха връзки като въжета, за да го освободя. Български Пощи и митницата си прехвърлят топката защо пратката не излиза. Измежду ФБ-приятелите ми има и други със същия злополучен опит (Константин Мишев).  А приятелче от Бостън, който праща неща на баща си в Пловдив, казва, че неговите пратки пристигали без проблеми. Явно ние в София сме "капо̀". С него се шегуваме, че ако ще ми праща нещо, най-добре през баща му...

# 483
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Erza Scarlet ако количеството на багажа за пращане, може да се събере в екстра багаж на самолета, бих го взела с мен в самолета и бих си спестила разправии.

Ние сме пращали колело от Чикаго, само защото не успяхме да го вземем с нас в самолета. Да, по-евтино излиза да се изпрати, но го чакахме 5 месеца да стигне до София, че нещо бяха забавили контейнера.

# 484
  • София
  • Мнения: 1 247
Здравейте. Мой приятел пътува утре до ЛА и искам да му поръчам да ми купи един суплемент. Казва се TUMS и е калциев карбонат (демек тебешир), едва ли се води лекарство. Предполагам може да се закупи в дрогерии и дори супермаркети?
Въпросът ми е дали може да го изнесе, дали трябва да го декларира, има ли ограничение в опаковката (искам да поръчам голяма опаковка от 100-150 табл.)? Той се притеснява да не му направят проблем и да го занимават на митницата.

# 485
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Редовно купувам и нося на роднини, може да се вземе отвсякъде и не е никакъв проблем да го сложи в багажа, нищо не се декларира. 👌🏻

# 486
  • София
  • Мнения: 1 247
Pupitka, много благодаря Flowers Hibiscus

# 487
  • Мнения: 1 039
Да потвърдя информацията на Pupitka. Ние от Канада редовно носим на роднини в България, че и за нас да си имаме.

# 488
  • София
  • Мнения: 1 247
Благодаря ви, момичета. Обясних на приятеля, пратих му снимка на опаковката, казах му, ако има място в багажа, да вземе направо 300 броя. Да си имам, и на родата да раздавам.

# 489
  • Мнения: 2 583
Извинявам се, но за какво се използва това нещо - TUMS?
За пръв път го чувам, а явно е доста популярно. ☺️

# 490
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Извинявам се, но за какво се използва това нещо - TUMS?
За пръв път го чувам, а явно е доста популярно. ☺️

Помага за редуцирането на киселините в стомаха.

https://www.google.com/search?q=TUMS&sourceid=chrome&ie=UTF-8

https://www.tums.com/

# 491
  • Мнения: 2 583
ir74, благодаря Hug

# 492
  • Мнения: 2 254
Здравейте. Мой приятел пътува утре до ЛА и искам да му поръчам да ми купи един суплемент. Казва се TUMS и е калциев карбонат (демек тебешир), едва ли се води лекарство. Предполагам може да се закупи в дрогерии и дори супермаркети?
Въпросът ми е дали може да го изнесе, дали трябва да го декларира, има ли ограничение в опаковката (искам да поръчам голяма опаковка от 100-150 табл.)? Той се притеснява да не му направят проблем и да го занимават на митницата.

Талцитът в България не ти ли помага?

# 493
  • София
  • Мнения: 1 247
Здравейте. Мой приятел пътува утре до ЛА и искам да му поръчам да ми купи един суплемент. Казва се TUMS и е калциев карбонат (демек тебешир), едва ли се води лекарство. Предполагам може да се закупи в дрогерии и дори супермаркети?
Въпросът ми е дали може да го изнесе, дали трябва да го декларира, има ли ограничение в опаковката (искам да поръчам голяма опаковка от 100-150 табл.)? Той се притеснява да не му направят проблем и да го занимават на митницата.

Талцитът в България не ти ли помага?
Не, нито алгинатите, нито разни сиропчета. Намерих едно - Гаттарт, но нещо го няма по аптеките. Не се търсело и явно няма да го внасят. Изобщо в Европа не е популярен СаСО3.

Общи условия

Активация на акаунт