Револют

  • 45 271
  • 460
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 330
Знам, че преводи през револют като за сметки..са без такси...или бъркам?
Таксите на Revolut https://www.revolut.com/bg-BG/legal/standard-fees/

# 91
  • Мнения: 7 552
Имам един въпрос. Предстои ми излизане в чужбина, но парите в Революта са в лева.
Автоматично ли става при плащане превалутирането ,или трябва предварително да ги обърна в евро.?

# 92
  • Мнения: 54 964
Доколкото знам трябва да си ги обърнеш в евро.

# 93
  • Мнения: 5 330
Имам един въпрос. Предстои ми излизане в чужбина, но парите в Революта са в лева.
Автоматично ли става при плащане превалутирането ,или трябва предварително да ги обърна в евро.?
Автоматично се превалутират, но понеже събота и неделя има такса от 1%, повечето предпочитат предварително да ги обменят.

# 94
  • София
  • Мнения: 3 214
Ако можеш предварително да си обърнеш в делничен ден е най-изгодно. Но не с всички валути става, например в Египетски паунд няма такава опция, не поддържат сметка в ЕГП, но не пречи - теглиш/плащаш си и на момента превалутира.  Дори с таксата от 1% е много по-изгодно от курсовете на български банки.
Ако ще теглиш от банкомат, моя съвет е да е на банка задължително, не онези туристическите. Винаги си пише каква е таксата и имаш опция да се откажеш, но на туристическите е много по-вероятно.
Напоследък все тегля от поща аз, техните банкомати са ОК и в Сърбия, и в Турция.
Не че не съм си плащала като поп, но имам проблем с таксите, не ги харесвам.

# 95
  • столицата
  • Мнения: 3 852
Не откривам опцията за превалутиране. Къде да гледам? Искам от левова сметка да прехвърля в европата си именно за да избегна таксите събота и неделя.

# 96
  • Мнения: 3 221
Не откривам опцията за превалутиране. Къде да гледам? Искам от левова сметка да прехвърля в европата си именно за да избегна таксите събота и неделя.
До бутона Add money има Exchange.
Ако си с Андроид, вероятно не го виждаш - има три точки до Add money и първата опция като ги натиснеш е Exchange. Избираш валута ...
Само че утре, щом искаш да избегнеш таксите Grinning Не че са големи, но аз имам непоносимост и гледам да ги избягвам

# 97
  • столицата
  • Мнения: 3 852
Открих го. Много благодаря! Разбира се утре ще обменям😀

# 98
  • Мнения: 7 552
Останах много доволна от тая сметка и карта Превалутирах си парите предварително в евро.( Благодаря ви за инфото)
Плащах и в ресторанти, аптеки, шатъли и градски транспорт. Никакви такси, никакви скрити изненади. Колкото имах , толкова си изхарчих. Платих еднократно и с дебитна карта на ППБ, и веднага имаше такса.
Като цяло, много съм доволна от Революта.

# 99
  • Мнения: 4 189
Някъде прочетох, че има опция да си настроиш картата да закръглява и да събира рестото в сметка, но не мога да го намеря.

# 100
# 101
  • Мнения: 4 189
Този линк като отворя има 3 опции за създаване на акаунт. Къде да отида за да намеря това Vault?

# 102
  • Сф
  • Мнения: 4 804
Странно, и аз сега като кликна на линка ме праща да отварям сметка

Awesome. How do I set up a Vault? 🔐
Make sure you've updated to the latest version of the app
Head over to the 'More' tab and tap on 'Vaults'
Give your Vault a name such as 'Holiday Fund' or 'New Laptop'
Choose a currency and the amount you would like to save
Tap on 'Spare change' if you want to round up each transaction
Set the Accelerator setting if you want to supercharge your savings 🚀

# 103
  • София
  • Мнения: 3 214
Vaults са си в твоя акаунт, табовете горе - Сметка, Карти, Акции, Крипто и тн. Ако е на български - Сейфове е превода.
Там като си създадеш сейф има опции за захранване - Spare change/Дребни пари, периодичен превод, еднократен превод. Като избереш дребните пари, може да е и умножено по 2, и повече.

# 104
  • Мнения: 4 189
Да, намерих го, много благодаря! Само това умножено на месец ли е или всяко ресто се умножава, че му дадох х10 и май е много ако всяко ресто ще се умножава.Всъщност то май е все едно.

Общи условия

Активация на акаунт