❤И вече коремчето порасна,а октомврийче пола ще показва❤Тема2

  • 36 099
  • 740
  •   1
Отговори
# 615
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Столът сигурно е доста приятен за почивка, но на мен лично за кърмене не ми беше удобен (пробвала съм на гости в приятелка). Когато виках консултант вкъщи, ми обясниха как да стоя с изправен гръб + възглавница за кърмене. Това наистина ми беше най-удобната поза. Стола те предразполага да се облегнеш назад и въобще не успявах да се справя в такова полегнало положение. Със сигурност за някой майки е супер, но за мен лично не беше.

# 616
  • Мнения: 43
Така е може би, права сте. И аз като се замисля в тази по легнала поза едва ли е удобно, а и един господ знае ще кърми те, ще ви бъде ли удобно и бебето как ще се чувства. Може би е добре да се изчака да се роди.. Така човек вижда в началото още какво наистина му е нужно и удобно.

# 617
  • Мнения: 523
Аз събрах смелост от постовете на опитни майки и купих количка втора ръка (беше ми трудно да взема такова решение). Излезе ми 2но по-евтина от нова. Всичко се сваля, така че ще се изпере като наближи моментът.
Сега обмислям и мебелите за стаята да са втора ръка, но нямам взето крайно решение все още. Ще взема сгъваема кошара, стерилизатор, ергономична раница, дрешки от сестра ми. И малко по малко свалям надолу повечето разходи. Матрак мисля да взема нов, както и купих помпа за кърма нова, намалена.
Честно казано не ми е толкова дори за парите, колкото, че нещата се използват за супер кратко време и после, ако не успееш да продадеш по някаква причина, се изхвърлят.
Ще видим дали ще съжалявам за изборите си нататък. Знам, че сестра ми съжаляваше, че взе от роднина столче за кола и накрая просто купи ново. Така че времето ще си покаже дали няма и аз в последствие да заменям подарените неща за нови.

# 618
  • Мнения: 18
Момичета, не намирам екстеншъна текст то ми в сайта, тези дни ще ходя но айко и ще ви снимам направо кутията от щанда😂.

# 619
  • Мнения: 269
Честно казано никога не бих дала толкова пари за стол за кърмене. Аз лично намерих за много удобно да повдигам детето докато кърмя с възглавница за бременни, от онези дългите. Беше на заем, пълна с нещо подобно на "пясък", и сега обмислям да си купя и аз.
Като цяло освен количката всички покупки бяха за дългосрочна употреба.
Стол за кола взех подходящ от 0+ и изкарахме с него до към 4 години. За леглото вече споделих. Стерилизатор също съм ползвала много рядко, като цяло кърмените деца нямат чак такива изисквания.
И изобщо, живот и здраве, второто ще го гледам още по-номадски. Grinning

# 620
  • Мнения: 370
Еха, къде предлагат такова заснемане на ФМ?

Здравей, аз получавам диск с видеа и снимки на всяка Фм която посетя. Явно зависи от апаратурата.

# 621
  • Мнения: 36
Аз също имам видео на флашка от първата ФМ, бяха ми казали да си нося. Предполагам, че и на втората ще е така.

# 622
  • София
  • Мнения: 198
Във Фемина дори ако не си носиш флашка можеш да си закупиш от тях и директно ти качват от апарата снимки и видео ❤

# 623
  • Мнения: 302
Аз пък нито флашка, нито видео, нито нищо... 4 снимки от първата ФМ, на втората даже по-зле - само три, от тях само една е ОК. Лекарката постоянно мърмореше какви ужасни контракции има и как бебето постоянно се движи и тя не може да го хване, за да измери каквото й трябва... Половин час ме мъчи и натиска, страшно се уморих и ядосах. Нищо не ми обясни, диктува там някакви съкращения и стойности на сестрата, аз после рових в гугъл, за да разбера кое какво е...
За следващата ФМ записах час при Патрикова в Надежда, четох препоръки от други жени, че била много добра и много хубаво обяснявала. Надявам се и техниката, и специалистът да са по-добри, за да се види всичко, да ми обяснят подробно и да ми извадят поне една-две хубави снимки на бебо.

# 624
  • Мнения: 1 102
И аз нямам видеа и тн, разбира се най-важното е да ми кажат, че вс е наред. Също много се надявам този път да пуснат и таткото Simple Smile А предния път като показвах снимки на майка ми от 3д-то тя директно ми каза, че я плашели тези снимки хахаха Joy така че нямаме баби, които да се радват на тази технология.

# 625
  • Мнения: 18
Скрит текст:
Аз гледах next to me extension в айко, реално е съвсем малък и се монтира на спалнята.Когато бебето не е в него може да се свие за до не пречи. Около 30-40 лв струва.

Моля за линк към това чудо... Благодаря!
2 мнения по нагоре жената е дала линк
Линка е към стол за кърмене (471 лв), а не към next to me extension (30-40лв) Thinking
И на мен ми е интересен този extension, защото не намирам такова нещо на сайта.

Днес бях в Айко, въпросния екстеншън е изчерпан и казаха че чакат зареждане до месец два.Ако го видя някъде ще ви го изпратя.

# 626
  • Мнения: 43
За следващата ФМ записах час при Патрикова в Надежда, четох препоръки от други жени, че била много добра и много хубаво обяснявала. Надявам се и техниката, и специалистът да са по-добри, за да се види всичко, да ми обяснят подробно и да ми извадят поне една-две хубави снимки на бебо.
Zapetaika, аз точно днес бях на ФМ при Патрикова по препоръки из форума и мога да потвърдя - много внимателна, обстойна, обяснява за всяко най-малко нещо, което гледа. Ако нещо не се вижда добре заради позицията на бебето - кара те да се разходиш и после продължавате. Мисля че сумарно прегледа беше около един час. Наистина съм много доволна + даде и диск с много снимки, както и специално се стара да направи по-хубава на 4Д-то, където му се вижда личицето на бебето.

# 627
  • Мнения: 333
Като стана дума за ФМ, с първата бременност направих втората ФМ в МЦ "Марковс", лекарката беше много обстойна, обясни ми всичко, прегледа беше около час, но понеже малкия спеше и по никакъв начин не пожела да се премести за да му огледа хубаво сърцето, ме викна на другия ден отново да отида за да го види хубаво. Останах много доволна, дадоха ми и диск със снимки на бебето, съжалявам, че сега не направих там първата ФМ.
След разочарованието ми, си записах час отново там за 26.05.
Ще споделя отново мнение, понеже ще съм при друга лекарка, но като цяло повечето ми познати, които са ходили са доволни.

# 628
  • Мнения: 34
Като стана дума за ФМ, с първата бременност направих втората ФМ в МЦ "Марковс", лекарката беше много обстойна, обясни ми всичко, прегледа беше около час, но понеже малкия спеше и по никакъв начин не пожела да се премести за да му огледа хубаво сърцето, ме викна на другия ден отново да отида за да го види хубаво. Останах много доволна, дадоха ми и диск със снимки на бебето, съжалявам, че сега не направих там първата ФМ.
След разочарованието ми, си записах час отново там за 26.05.
Ще споделя отново мнение, понеже ще съм при друга лекарка, но като цяло повечето ми познати, които са ходили са доволни.
Аз бях в Марковс , също съм много доволна,лекарката абсолютно всичко обясни (при доктор Атанасова бях). Снимките обаче направо ми ги качиха в досието,не са давали диск.

# 629
  • Мнения: 14
Здравейте на всички 🙂 И аз се включвам в темата, но ви следя от самото начало. Термина ми е 17.10. Чакаме момченце с голямо нетърпение 💙 За жалост имах един спонтанен аборт в 5та седмица октомври 2021. За това сега ми беше доста притеснено, но съм се настроила позитивно и вярвам, че всичко ще е наред. Имам един въпрос - дали вече усещате мъничетата в корема си? Аз от 16 седмица започнах да усещам “нещо”, но вече от тази седмица (18) е доста осезаемо подбутването. Желая на всички спокойствие, усмивки и позитивно мислене 🌸🌼🌸

Общи условия

Активация на акаунт