Време ли ми е за дете?

  • 8 170
  • 219
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12 422
Не изпепеляваща, а любов, която те кара да се чувстваш щастлива, в хармония, да искаш точно от този мъж да имаш дете...иначе, ако ще си прагматична взимай лист и химикал, пиши плюсове и минуси на двамата и смятай.
Такава любов не виждам да има ни с единияз ни с другия. И какво, да шутира и двамата и да чака Годо?
Ми, отде да я знам, както я влече да направи Grinning Аз лично не бих тръгнала да създавам семейство с някого, за когото не съм сигурна дали го искам, та ако ще, не часовник да тиктака, а бомба да избухне Grinning

# 61
  • Мнения: 15 004
На 32, ако имах реален кандидат-съпруг и баща, може би щях да се замисля. Всъщност, ако не бъркам, точно на 32 имах даже двама, които искаха уж нещо сериозно, и двамата на години (40 и 42), и с двамата не се получи.
Възможно е авторката да усеща нежелание и у двамата и затова да е в дилема. Не съм фен на ламерска психология и духовност, но много вярвам в силата на женската интуиция. За да не предприема жената действия, си има причина, дори да не може да я посочи ясно.

# 62
  • София
  • Мнения: 35 276
Съгласила се е с плана на мъжа с когото живее, окей е, каза.

Ама явно не съвсем и явно сме лапнали по старата любов и слушаме това, което искаме да чуем. Мх.

# 63
  • Мнения: 709
И за кое съм се оплела, стана ми интересно?

Най-малкото в първия си пост казваш, че случайно си срещнала ученическа любов, а след три страници обясняваш как винаги сте се искали, виждали и поддържали постоянен контакт.

В старата ти тема първата сериозна връзка приключва на 28, а не на 18. Тоест, ученическата любов въобще не я броиш за нищо, въпреки големите ви чувства един към друг прелитащи през граница.

Оффф, сега си спомних темата. Още тогава много хора те посъветваха да оставиш момчето да си живее живота. На 32, а всяка година гимназиална драма. Че и на болните ти родителите беше готова на накъдриш и сервираш каша.

Извинявай за резкия тон, вземи да пораснеш най-сетне.

# 64
  • Мнения: 15 004
Ама явно не съвсем и явно сме лапнали по старата любов и слушаме това, което искаме да чуем.
Реалистично - старата любов демонстрира и възможности. Младият на 25 какво има? Може би само голата си любов, по всяка вероятност основно физически проявена. Предлага делене на сметки, секс, компания по екскурзии и кръчми и дотам.

# 65
  • София
  • Мнения: 35 276
Нито хитрост, нито акъл ѝ стига за таз работа.

Да не се сети новият стар вносен бизнесмен, че има и по- свежи моми Wink

# 66
  • Мнения: 15 004
Е, именно, де.
Да не ми се обижда авторката, не че няма вероятност и двамата мъже да я обичат 'по своему', но смятам, че статистиката не е на нейна страна.

# 67
  • Мнения: 132
И за кое съм се оплела, стана ми интересно?

Най-малкото в първия си пост казваш, че случайно си срещнала ученическа любов, а след три страници обясняваш как винаги сте се искали, виждали и поддържали постоянен контакт.

В старата ти тема първата сериозна връзка приключва на 28, а не на 18. Тоест, ученическата любов въобще не я броиш за нищо, въпреки големите ви чувства един към друг прелитащи през граница.

Оффф, сега си спомних темата. Още тогава много хора те посъветваха да оставиш момчето да си живее живота. На 32, а всяка година гимназиална драма. Че и на болните ти родителите беше готова на накъдриш и сервираш каша.

Извинявай за резкия тон, вземи да пораснеш най-сетне.

1. Поддържали сме познанство в годините след като замина в чужбина. Задълбочаването на това познанство в последните месеци стана напълно случайно и неочаквано.

2. На 18-20г изобщо може ли да се говори за сериозна връзка? Не случайно съм написала ученическа любов, има разлика. И да, ученическа, но все пак любов. И никак сериозна, предвид възрастта ни тогава.

3. Имам си драми и споделям. Тук съм получавала много ценни съвети. На който не му е по вкуса, може да подмине.

# 68
  • Мнения: 7 515
Била съм в твоята ситуация, точно преди да се омъжа. Съвет от мен,  пробвай и новия.
Сега всички пуританки ще скочат, но е много важно да видиш и новия какво може да ти предложи. Когато го опознаеш достатъчно ще прецениш кой ти е по - подходящ.
Важното е, да не останеш от двата стола на земята и да направиш правилния избор.

# 69
  • Марс
  • Мнения: 8
Моят съвет е да хвърлиш монета. Ези-сегашният, тура-набора (примерно). Хвърляш я и повярвай, докато монетата е във въздуха, ти вече си решила кой искаш да се падне. Всичко хубаво!

# 70
  • Мнения: 655
Не знам, ако чета само първия пост, оставам с едно впечатление. Но последващите подробности го променят донякъде и изглежда, че целят направо да изрисуват един ореол върху новия и цялата история с него. Не че не е нормално, все пак свежа тръпка, във въздуха се носят обещания за нещо различно и по-добро. Авторке, май в момента доста ти е размътена главата и не мислиш трезво. Има ли как да се дръпнеш поне за малко от този човек и да поизчакаш, да видиш дали пак ще усещаш нещата по същия начин? Една идея по-неутрално да помислиш.

Аз честно казано на такива хвърчащи обещания и планове още преди да сте заживели заедно, не бих имала много доверие. Рискът да не се получи не е толкова малък. Доколкото видях от предишната тема си готова и сама да гледаш дете, но наистина ли е нужно. Прецени си какъв е и рискът с по-младия, мислиш ли, че след две години ще изклинчи?

# 71
  • Мнения: 709
Реалистично - старата любов демонстрира и възможности. Младият на 25 какво има?

Мама и тати са много заможни бизнесмени. Момчето не искаше да става баща, искаше си кариерата и ученето, но след като темата избухна едно хубаво, за часове се случи чудо и той размисли.

Новата стара любов,която хем е била голямата любов, хем детска заигравка, демонстрира обещания - щял скоро да предложи. Не може вчера, и онзи ден не можел, но много скоро щял да го направи.

rf22 ми взе думите от устата. Да видим после какво ще четем.

Последна редакция: вт, 22 мар 2022, 20:24 от Aerin

# 72
  • Мнения: 15 004
Този с на тати бизнеса не беше ли друг мъж?
Все още мнението ми е, че бившия по-добре да го праща по пътя, а на младия да му сложи картите на масата. С готовнлст тя самата да хване пътя, ако младият не предприеме действия.

# 73
  • Мнения: X
Авторке, с ученическата любов колко време сте били двойка преди години?

Иначе на мен ми звучи основно като страх да не останеш без деца, към двамата господа имаш интерес и може би чувства, но някак си и толкова сериозно не ми звучи както си го написала. Най-приятелски те съветвам да внимаваш с новата стара любов, защото такива изказвания как щял да ти предлага и прочее без да сте във връзка като зрели хора са просто несериозни. Ако беше толкова влюбен в теб да ти е поставил досега ултиматум да се разделиш с другия и да се събирате. На 32 трябва да си знаеш да не се доверяваш лесно на такива приказки.

# 74
  • Мнения: 132
Да, родителите на сегашния ми приятел са с възможности. Но въпреки това, той работи на две места, откакто сме заедно. Отначало беше уплашен, но после поиска детето. И като го изгубихме му беше мъчно. Толкова ли е странно и колко точно ви бърка това, че е с богати родители? Защото на мен не ми дреме и това не е от значение. Сами се издържаме. Не съм с него за пари. И още сме заедно, въпреки трудностите.
С това приключвам да отговарям на провокаторите.
И се радвам, че прочетох мнения, които ме карат да се замисля.
Не търся да ми кажете кой да избера, а гледни точки, които да ми покажат нещата от различна перспектива.

Общи условия

Активация на акаунт