Време ли ми е за дете?

  • 8 168
  • 219
  •   1
Отговори
# 45
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 590
Разбирам те, донякъде аз съм на 33 г без деца. Хубаво де познавате се, но се иска живот под един покрив. Да видиш дали ще ти помага дали ще те уважава. Помисли си, то твоя приятел може да го оставиш, но да не съжалиш после.

# 46
  • Мнения: 132
Невъзможно е да го притискаш, но си на път да го оставиш за друг... Може би е добре да знае колко ти е важно, преди да се е оказал изневиделица зарязан? Ако пък просто си решила, че с другия може да имаш всичко, което не можеш да имаш с този сега, може би нещата вече са приключили.
Това ме накара да се замисля...
Много сте права.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 600
Мъж, който ти набива в главата, че трябва точно сега, ама в тази година да му родиш дете ми е огромна червена лампа.
Иначе на 32 и с два спонтанни аборта ти е време да се замислиш, но нито един не ми прилича да е твоя човек.

# 48
  • Мнения: 14 933
Добре, виждам, че те влече към този, който може веднага (поне на приказки) да изпълни ролята на осеменител. Ама ми е съмнително как внезапно се е сетил точно ти да си му булка и майка на децата му.

# 49
  • Мнения: 12 415
Аз не разбирам защо изборът на мъж минава през допитване до тукашната общност и премисляне на някакви физиологични особености, като възраст, време за дете и т.н. Нещо чувства, любов, към единия, другия? Не мога да си представя да обичаш някого или да си влюбена в някого и да се чудиш дали да не избереш друг.

# 50
  • София
  • Мнения: 35 187
Никой мъж няма да ти заговори за брак и деца, ей така от въздуха и без нищо.
Има нещо и ти си знаеш какво е, няма да те съдим тук.

Въпросът е, че ти е неудобно от теб си и чувството на вина те пари сега.
А толкова сухота и прагматизъм - не знам, не знам.

На децата правени с любов им личи.

# 51
  • София
  • Мнения: 13 399
Тази година вече е трудно да родиш. Дори и да заченеш тези дни, терминът ще е през 2023.

# 52
  • Мнения: 588
Едва ли буквално го е имал предвид точно тази година да роди. Не знам и аз с кого е най-добре да си, но ще ти кажа - идеята за дете е залегнала вече у теб и няма да те остави на мира. Колкото и да обичаш сегашния ако има нещо за което постоянно мислиш, ще  го мислиш и занапред и може да се отрази на връзката ти

# 53
  • Мнения: 132
Никой мъж няма да ти заговори за брак и деца, ей така от въздуха и без нищо.
Има нещо и ти си знаеш какво е, няма да те съдим тук.

Въпросът е, че ти е неудобно от теб си и чувството на вина те пари сега.
А толкова сухота и прагматизъм - не знам, не знам.

На децата правени с любов им личи.

Чета ви за чувства и любов, да не ми се иска да погледна друг... Ами аз и двамата ги харесвам, време ми е за семейство.
Да, предполагам съм сухарка, обаче това значи ли цял живот да чакам изпепеляващата любов, която ще ме направи сляпа като къртица? Не знам, аз като човек гледам първо себе си. Може  би е лоша черта и затова съм наказана с аборти и до 32 да нямам семейство и дете Sad

# 54
  • Мнения: 12 415
Не изпепеляваща, а любов, която те кара да се чувстваш щастлива, в хармония, да искаш точно от този мъж да имаш дете...иначе, ако ще си прагматична взимай лист и химикал, пиши плюсове и минуси на двамата и смятай.

# 55
  • Мнения: 709
Хора, не се хабете. Така се оплете тук, че трябваше да погледна.
Проверете предишната тема, пусната от авторката.

# 56
  • Мнения: X

Дразни се и ревнува до безумие от малкия. Аз съм тази, която даде ултиматум да не ми се бърка в тази част от живота ми.

Прочетох горното и се сетих за една хубава българска поговорка, която гласи следното:

Цитат
Между два стола се пада долу.

# 57
  • Мнения: 14 933
Не изпепеляваща, а любов, която те кара да се чувстваш щастлива, в хармония, да искаш точно от този мъж да имаш дете...иначе, ако ще си прагматична взимай лист и химикал, пиши плюсове и минуси на двамата и смятай.
Такава любов не виждам да има ни с единия, ни с другия. И какво, да шутира и двамата и да чака Годо?

# 58
  • Мнения: 132
Хора, не се хабете. Така се оплете тук, че трябваше да погледна.
Проверете предишната тема, пусната от авторката.
И за кое съм се оплела, стана ми интересно?

# 59
  • София
  • Мнения: 12 818
На мен ми се струва, че харесва и двамата. Доза прагматизъм не е лоша, че от много изпепеляващи "любови", някои остават без деца, други се набиват на пачи яйца... И после в бг мама ги питат, защо не са били разумни. Та не й е проблемът на авторката, че мисли разумно. Напротив, мисля си, че точно емоция я води, но не към мъж, а към дете. И явно изправена пред перспективата да я осъществи, вече не може да чака мирно и спокойно срока. Но смятам е редно и разумно да включи сегашния си приятел в решението.

Общи условия

Активация на акаунт