Афазия, нарушен говор след инсулт

  • 514
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, има ли някой сблъсквал се с проблема нарушен говор,дъвчене,гълтане след прекаран инсулт.Баща ми получи втори инсулт преди 3 год,със засегната дясна страна на тяшото плюс говор,дъвчене,гъштане,има стичане на слюнка и изкривяване на лице.Дълго време ни посещава рехабилитатор,логопед но не постигнахме почти нищо.Обслужва се сам,движи крака и ръката доколкото може ,разхожда се но това че не може да говори и да се храни нормално много хо мъчи.Дали има някой преодолял то,и проблем и как,с масажи ли,с логопед ли,лекарства....Ще съм благодарна ако се включи някой.
БЛАГОДАРЯ

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 85
Здравейте, има ли някой сблъсквал се с проблема нарушен говор,дъвчене,гълтане след прекаран инсулт.Баща ми получи втори инсулт преди 3 год,със засегната дясна страна на тяшото плюс говор,дъвчене,гъштане,има стичане на слюнка и изкривяване на лице.Дълго време ни посещава рехабилитатор,логопед но не постигнахме почти нищо.Обслужва се сам,движи крака и ръката доколкото може ,разхожда се но това че не може да говори и да се храни нормално много хо мъчи.Дали има някой преодолял то,и проблем и как,с масажи ли,с логопед ли,лекарства....Ще съм благодарна ако се включи някой.
БЛАГОДАРЯ

Здравейте! Какъв е инсулта на баща ви? След терапията на рехабилитатор и логопед никакъв резултат ли няма?
При някои инсулти, терапията продължава с години, а при други е невъзможно да се постигне резултат.т.е пораженията върху мозъка са необратими. Надявам, се баща ви да се оправи.Ако  имате въпроси,може да ми пишете.

Общи условия

Активация на акаунт