🌷Истанбул🌷 [тема 57]

  • 38 843
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 788
Включвам се в тази тема, че отдавна не съм се вясвала наоколо. Нищо не съм чела назад, след малко се връщам да почета и "да вляза в час" с новостите. Наскачали са ме едни истанбулски мераци, но първо ще гледам снимки с предстоящите лалета. Надявам се да има някой, който ще ходи през април и ще ни покаже лалета. Ако не - ще гледам камерите. Simple Smile
Да не е спам, пускам една стара снимка от последното ходене, забравих вече кога беше. Wink

Скрит текст:
IMG_7799_1 by DanieLa T, on Flickr

# 31
  • Мнения: 2 420
Лимана,peterky,благодаря за отговорите в предната тема,момичета!
Питали сме в Теленор,още преди да станат Yettel и са ни казвали,че не предлагат услугата,та мм явно е решил,че и с Yettel  е така.
Не е така. Преди три години пак бяхме в Истанбул и пак ползвах пакет с МВ на Теленор.
Преди три години може, но наистина не предлагат пакети Теленор. Миналата година се "карах" с тях. Sad

# 32
  • София
  • Мнения: 541
Лимана,peterky,благодаря за отговорите в предната тема,момичета!
Питали сме в Теленор,още преди да станат Yettel и са ни казвали,че не предлагат услугата,та мм явно е решил,че и с Yettel  е така.
Не е така. Преди три години пак бяхме в Истанбул и пак ползвах пакет с МВ на Теленор.
Преди три години може, но наистина не предлагат пакети Теленор. Миналата година се "карах" с тях. Sad

Аз и сега като им отворя сайта имат пакети с МБ за Турция. Може би говорим за различни неща Thinking

Сестра ми пътува на 7.04 и с надежда следя лалетата, че тя нямаше друга възможност за дати по-натам, а много иска да види лаленцата на живо. Simple Smile

# 33
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Преди три години може, но наистина не предлагат пакети Теленор. Миналата година се "карах" с тях. Sad

то не е само там ама има адски НЕКОМПЕТЕНТНИ служители.В две различни офиса са ми говорили различни работи , дори за мое изумление в един и същи офис .
Не помня кой оператор , но предлагаха някакъв вариант дори на предплатена карта , а не на абонаментна.

# 34
  • Мнения: 236
Влизате в My Yettel/Услуги/Пакети МВ/Роуминг пакети/За Европа:

# 35
  • Мнения: 2 585
Влизате в My Yettel/Услуги/Пакети МВ/Роуминг пакети/За Европа:



Няма оператор, който да не предлага! Друг е въпроса, че интернета им на всички е малко и недостатъчен за почти нищо. Simple Smile аз съм на А1 и като гледам дори цените на пакетите за различните оператори са идентични.

# 36
  • Мнения: 5 948
Надявам се да има някой, който ще ходи през април и ще ни покаже лалета. Ако не - ще гледам камерите. Simple Smile
Ние живот и здраве, ще сме там от 7-ми до 10-ти. Тъкмо планувах ходене до Емирган рано в четвъртък, когато се очаква да пристигнем /пътуваме с колата/, за да избегнем струпването на групите следващите дни. Каквото-такова, все ще е прекрасно, и без лалетата Purple Heart
Искам да споделя с вас един ютуб канал - на Бери /мексиканка, живееща в Истанбул/. Вчера го открих и изгледах доста от видеата ѝ - много са хубави, а тя е голяма сладурка. Съветите, които дава също са много полезни. Ако вече е споделяно тук, извинявам се за повторението.
Скрит текст:

Ние отново сме с децата, та програмата няма да е натоварена, ще го караме лежерно. Watergarden  е задължителен, много ни хареса на всички. Емирган, Миниатюрк, Пиер Лоти и евентуално ТопКапъ са ни в плановете, но нищо на всяка цена.
Да ви попитам, ако сте търсили и вие като мен - ще търся два футболни екипа за подарък /летни - с тениска и шорти/. Преди сме вземали от магазините преди Капалъ Чарши, но като цяло ще съм много щастлива, ако мога да го пропусна този калабалък, нещо не ме очарова. Та попадали ли сте на магазинче за подобни /за деца става въпрос и не- маркови, но все пак прилични/?

Последно резервирах този хотел - Kafkas Hotel, в района на Sirkeci:
Грабна ме местоположението, терасата и цената, разбира се. И в тази връзка - да препоръчате паркинг в района? Ще оставим колата на паркинг, аз клоня към Ispark, излизат  ми няколко там от веригата, но ако има препоръки, са добре дошли.
Понеже в темите назад попаднах на мнение за хубаво еспресо от автомат на гарата - някой дали може да даде повече детайли - къде да го търся по-точно? Предполагам, че гарата като мащаб е големичка.
За телефоните - ММ си активира някакъв пакет /за Виваком говоря обаче/, който е към 6 лв на ден и включва много минути и нет.

# 37
  • Мнения: 197
Като няма влак, ще е с автобус. Някакви предложения, че онзи път като се оплках от Ардатур, ми рекохте, че не съм питала. Ми, питам.

# 38
  • Мнения: 1 652
Като няма влак, ще е с автобус. Някакви предложения, че онзи път като се оплках от Ардатур, ми рекохте, че не съм питала. Ми, питам.
Откак няма влак, пътувам само с Метро. Нямам оплаквания.
Ако има единични седалки от едната страна, винаги взимаме там места. И даже в задната половина на автобуса, че е по-тихо.
За други фирми нямам впечатления.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Тази година на всичките ми приказки, че първата половина на април са хубавите лалета, времето реши да ме опровергае. Никога, за толкова ходения, не е било така, както е сега.
Нямам време, но при първа възможност ще извадя снимки от различните години, да видите какви лалета сме гледали, даже не първата половина, а първата десетдневка на април. Тази година обаче - ядец. Ще търсим други красоти.
Който ще е около и след 10-ти, все ще види нещо, ама тези преди това ще караме на фантазия. Лошото е, че се стопля бързо и сега е твърде възможно част от лалетата да нацъфтят на къси дръжки.Ще видим какво ще стане...

Рали, колко са големи децата? Че и ние ще играем това хоро...

# 40
  • Мнения: 4 127
Откак няма влак, пътувам само с Метро. Нямам оплаквания.
Ако има единични седалки от едната страна, винаги взимаме там места. И даже в задната половина на автобуса, че е по-тихо.
За други фирми нямам впечатления.
маслинке, спират ли често автобусите по пътя
разбрах че имат трансфер до центъра след това, веднага ли тръгва или има почивка на автогарата
дават го събота и неделя доста ветровито, та корабчетата съм ги планувала за утре и петък
то фериботите си вървят предполагам въпреки вятъра, но може да е бурно
долмабахче кой ден и в коя част на деня е най-ненатоварено

Последна редакция: ср, 30 мар 2022, 13:08 от The Invisible

# 41
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 580
Рали, ако не са българските групи ще са другите - сърби, македонци, мноооого румънци. Няма отърване.

Драгмира, аз съм доволна от Матпу,чисто и спокойно. Екипа беше турски, навсякъде бързо минахме, даже стояхме на един паркинг, та да не пристигнем в 4. Добутаха го до 5:30, в 6 тръгваха шатълите за различните точки.

Беличке, няма как да е друго - колко сняг валя последните седмици там, колко полети бяха отменени.

Последна редакция: ср, 30 мар 2022, 14:23 от Шебек

# 42
  • Мнения: 1 652
маслинке, спират ли често автобусите по пътя
разбрах че имат трансфер до центъра след това, веднага ли тръгва или има почивка на автогарата
дават го събота и неделя доста ветровито, та корабчетата съм ги планувала за утре и петък
то фериботите си вървят предполагам въпреки вятъра, но може да е бурно
долмабахче кой ден и в коя част на деня е най-ненатоварено
Спират през два часа някъде. Понякога спират в Турция след Капъкуле на барче, понякога не. На самата граница има достатъчно време за тоалетни и цигари – на големия безмитен магазин между двете граници (чиста и безплатна) и след турския скенер и паспортна проверка (мръсна и безплатна). На турската магистрала са ок и безплатни.
За трансфер не знам, ние ходим с обществен транспорт.
Всички забележителности е хубаво да се посещават колкото може по-рано сутрин и при възможност извън уикенд. Това за всички градове важи.

# 43
  • Мнения: 5 948
Беля, на 5 и на почти 12 са ни девойките. И вие ли сега ще ходите?
Явно просто годината е късна, та заради това така с лалетата. Но пък аз исках да използваме априлската ваканция на ученичката, така, че нямаше и как по друго време, че сме изчерпали всички разрешени отсъствия по скитания насам-натам.

# 44
  • Мнения: 39
Привет отново и от мен. Ние довечера тръгваме. Като се завърнем, живот и здраве, ще пиша и покажа до къде са стигнали 🌷🌷🌷🌷🌷 с цъфтенето. Ако някой знае от коя страна се качва на новата тв кула-, ще съм благодарна. Много искаме да идем до там, а малко ме обърква чичко Гугъл. Благодаря ви и спорен ден!

Общи условия

Активация на акаунт