Златна есен ми радва очите, ЮНСКО бебе ми пълни мечтите!

  • 16 905
  • 284
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 479
А я кажете, някой от вас ходи ли на интимна кола маска и как процедирате сега?  Mr. Green Аз не съм ходила от 5-6 седмици и уж питах лекарката, която ми каза, че няма проблем стига да е хигиенично мястото, но все пак се притеснявам.. Naughty  При вас как стоят нещата?  Hug

# 32
  • Мнения: 21
Уф, а пък аз си мислех , че само мен ме налягат страшни мисли!!
Колкото до боледуването - аз лично 3 пъти преминах през последния месец-направо беше нещо ужасно. И без никакви лекарсва е кошмар, но доколкото знам температурата е опасна над 38 градуса.За носа ми бяха изписали едни прочистващи капки.
А колкото до яденето - макарони незнам, ама как ще си направя кус -кус със сирене и захар  Laughing не е изтина - само да се прибера от работа!

# 33
  • Мнения: 21
Веднага бързам да ти отговоря, Еличко, защото по стечение на обстоятелствата моята козметичка ме води в бременността с около 4 седмици Laughing Според нея няма нищо вредно в това-стига да е хигиенично мястото и да се работи с ръкавици. Трябва обаче да си излекувала бялото течение, защото иначе са в опастност всички останали Grinning
Каза че вече в по-големите месеци е хубаво да не правиш на "устните' защото може да е по-болезнено! Това за краят на 8-ми месец!!
Така че смело напред. Аз също съм се засилила следващата седмица!!!

# 34
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Да изтраем още няколко седмици да минат страшните 12гс.

Зоя, та ти си в 12 г.с. в момента   bouquet . НА тикерчето ти пише 11 седмица и 1 ден, но при всяка стартирала седмица, се брои следващата. Реално ти остават само 6 дни, за да започнеш 13 г.с.   bouquet и да минеш "страшния" период. Но за останалите момичета - още малко търпение  Hug Hug Hug
Момичета, моят гинеколог каза, че фолиевата киселина е от особено значение само до 12 г.с. и на прегледа ми онзи ден, ми каза да я спирам  Blush
 Женската консултация е много важна ако не ходите на "частно" на прегледи. Ако ходите - е само да ви пускат безплатните изследвания и да дават болнични, я има мерене, гледане на УЗ - я не. Естествено, хубаво е да се ходи само при един доктор на ж.к., защото накрая се издава обменна карта и направление за раждане. Скоро в главния форум имаше тема на бременна мама, която си беше сменила ж.к. в последния момент и съответно никой не й издаваше така важните обменна карта и направление  Flutter.

# 35
  • Мнения: 479
Веднага бързам да ти отговоря, Еличко, защото по стечение на обстоятелствата моята козметичка ме води в бременността с около 4 седмици Laughing Според нея няма нищо вредно в това-стига да е хигиенично мястото и да се работи с ръкавици. Трябва обаче да си излекувала бялото течение, защото иначе са в опастност всички останали Grinning
Каза че вече в по-големите месеци е хубаво да не правиш на "устните' защото може да е по-болезнено! Това за краят на 8-ми месец!!
Така че смело напред. Аз също съм се засилила следващата седмица!!!

нора, това звучи окуражаващо Wink Но за бялото течение.. чудя се дали да се обадя да докторката или да изчакам денят на ЖК  newsm78 То ми беше доста силно миналата седмица. Тази уж понамаля, но сигурно, защото времето се стопли.
Вие как се лекувате? Какво са ви изписали? И не е ли рано сега да се лекува? Само въпроси са ми в главата...  bouquet

# 36
  • Мнения: 2 529
Ох, момичета, направо се чудя как мислите за ядене ooooh! Аз от сутринта да не казвам колко пъти си върнах храната и кантарът е назад разбира се. В момента пак ми е зле както обикновено  Crazy, какво да правя вече не знам... Sad

# 37
Аз все пак ще ви следя, поне да се радвам на другите.

Eli4ko, бягай на доктор с това бяло течение. Не е шега работа.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 890
Еличко, течението не е необичайно за бременни. Трябва да ти се пусне микробиология да се види да няма някого за трепане. Аз също имам, даже странно ми се промени мирисът още като забременях  newsm78 Другата седмица ще питам за това изследване, да съм спокойна.

# 39
  • Мнения: 479
Момичета, благодаря!   bouquet  Heart Eyes
Непременно ще питам лекарката като ида. По принцип след аборта през февруари ми правиха микробиология и после се лекувах с антибиотик и свещички. И моят човек се лекува също. Като ходих при лекарката дори и показвах изследването и тя го е виждала. НО със сигурност ще я питам следващия път  Peace
Поздрави на всички и лека вечер  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 229
Добро утро на всички....Поспивате ли си в събота,а? Grinning На мен само как не ми се става6е zа работа,ако zнаете Crazy И мен ме мъчи подут корем...това дето си мислех в началото,че е почнало да ми личи всъ6тност си е подут корем и наистина е много неприятно..На мен ми дойде последно на 25.08.,но овуто ми бе6е на 16/17 септември и на екографа иzлеzе,че тогава трябва да  е станало по раzмерите на бебо и zатова термина ми е на 10.06.2007.Мисля,че края на първия триместър е края на 12г.с.Аz влиzам утре в 12 Grinning

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Юхууу!

Днес яздих кон! А мислех, че през следващите 7 месеца ще се качвам само на магаре!    Wink
Но заведохме дъщеря ми, това й беше изненадата за рождения ден другата седмица и след нея ми предложиха да се кача и аз. И както равивах теории, че не съм на 20 и сега съм една отговорна бъдеща майка, в следващия момент бях на седлото и обикалях кръга с глуповата детинска усмивка. Много ми хареса! Догодина ще се кача пак.  Wink

Как сте мами? Почивате ли си в тази мрачна събота?

# 42
  • Мнения: 229
Мамите май са станали много мърzеливи... Grinning Аиде пи6ете не6то,че умирам от скука на работа Mr. Green А zа коня...сигурно е супер,ако не си бъzла като мене Sunglasses Аz до животни се приближавам само на картинка и то на беzопастно раzстояние Grinning Момичета какво правите с гърдите.Мен  ме болят и 6те се пръснат о6те малко bombs  Не би ли трябвало вече да спрат да болят.Аz си мислех,че така е само в началото.Не си спомням да са ме боляли толкова първия път newsm78

# 43
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
здравейте момичета,най-сетне да се добера и аз до тук  Grinning
поздравявам всички нови мами,и специално Лионеската,много целувки  Kissing Heart
 първо да си похваля-тази седмица излезнаха резултатите от първият ми изпит,студентка съм и съм го минала успешно.е оценката не е кой знае какво,но важното че ми се махна от главата,затова ви черпя  cheers Wine Glass beer2   и  Coffee Coffee Coffee който каквото предпочита  Grinning
сега малко за нещата които обсъждате.с храната и аз на този пунк-почти само тестено,сандвичи,принцеси,пици,паста,солетки.....а и кус-кус тази сутрин.не се притеснявайте за килограмите при този хранителен режим.т.к. живея в страната на пиците и пастата,мога да ви кажа,че италиянките никак не се пълни,въпреки че ежедневното им меню включва почти всеки ден паста и веднъж седмично пица.пълнее се по скоро от злоупотребата със сладките неща и мазното.и наистина пастата е много полезна,съдържа в балансирани дози въглехидрати и мазнини.аз предпочитам вариантите със зеленцуци.
 за течението,моята лекарка още с първата бременност ми развиваше теориите,че дори и при едно лечение,пак си остава това течение,и е нещо характерно за бременните.не че не съм го лекувала,но наистина имах си чак докрая и сега също  Sad 
кики 29 не се притеснявай че кантара върви назад,на някои момичета първите месеци им се отразяват точно така,но после като мине периода с гаденето всичко си идва по местата и апетита също.
за кола-маската разбира се че може,стига да не ви боли,че понякога чуствителността се повишава през тези месеци,даже си е добре докрая,навместо бръсненето ако се наложи при раждането.
 пращам ви целувки и се надявам скоро да мога да ви пиша пак. Heart Eyes

# 44
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979

МКТ, ти вече си в 13 г.с.  bouquet . Както ви писах - като гледате тикерчето - истинската седмица е +1. Логиката на това броене е същото както се броят и вековете (първи век е от 1ва година до 99 година, втори век е от 100ната година до 199 година... !5ти век е от 1400 до 1499 г.) :
от 1 ви ден до 7 ден = ПЪРВА СЕДМИЦА
от 8ми ден до 15 ден - ПЪРВА СЕДМИЦА и 1, 2 3...-6 дни или (както се изписват на тикерите) =
 ВТОРА СЕДМИЦА
от 16 до 21 ден - Втора седмица и еди кой си ден = ТРЕТА СЕДМИЦА

ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ!

Т.е. при всяка завършена седмица и започнал нов ден от нова седмица , се казва СЛЕДВАЩА седмица    bouquet  bouquet  bouquet

Дано да съм била ясна  bowuu

Относно белите течения - вярно е, че са различни типове и видове. Но ако е без мирис и без цвят или белезникаво, естествено не в големи количества, то това е нормално. По време на бременност се увеличава секрецията на почти всички органи - имаме повече ушна кал, по-често запушен нос, по-често гурелчета на очите и естествено - повече течение. Влагалището е самопочистващ се орган, а по време на бременност тази функция трябва да е засилена, за да предпазва влагалището и матката от инфекции.
Но ако усетите мирис, друг цвят или обилно течение - работата е за доктор.
Моят доктор ми каза, че ще ме гледа за течение едва във втория триместър. През първия - никакви лекарства по никакъв повод не ми дава.

ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ!

Пикола,  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт