Родени през м. Февруари 2022 - тема 2

  • 18 339
  • 520
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 825
Аз точно с Фрош прах и не излезнаха петната, а нямам време да накисвам предварително нещата.Иначе с нашия Ариел всякакви петна излизат, за това искам скоро да почна с него да пера и нещата на бебо.Ще изчакам до 3-я месец.Тези бебешките препарати не ми допадат.
Иначе бебчо мина на памперс номер 3 вече.2-ката много му стяга около крачетата и като се напълни още по- неудобно му става.
За храненето всичко е мн индивиуално, но като е само на кърма и по-бързо огладнява, с Ам по-бавно и повече спи.Отнсно прехранването, нашия педиатър ни каза че ще почне да връща мляко, не говорим за рефлукс или подобни, но се разбира ако му е много.Нашия мляко до сега не е връщал и си хапва доста, расте доста на дължина, наддава си на тегло, но не изглежда пълничък а дълъг😄Скоро пак сме на преглед и ще говорим за ваксините, кои ще му слагат и кога.💙

И аз нямам време за киснене, пръскам и в пералнята, давам го като вариант докато минеш на вашия. Simple Smile
Колко тежи бебчо, за да минеш на 3ка, чудя се колко да поръчам от 2ката, за да не ми остават много. Изписаха я 3200 на 34 ден беше 4200

# 31
  • Мнения: 187
И при мен бебка почна да прави по-големи паузи вечер, но почна и да бодува повече. Като се събуди към 16-17 часа и заспива чак към 21. Иначе после си спи до към 2-3 и после се събужда чак към 7 сутринта. Аз почнах да прилагам един метод за отказване на нощното хранене, за сега върви добре, дано се получи и ако успее и да пропуска това в 2-3 а се буди направо сутринта ще е много добре.

# 32
  • Мнения: 139
И при мен бебка почна да прави по-големи паузи вечер, но почна и да бодува повече. Като се събуди към 16-17 часа и заспива чак към 21. Иначе после си спи до към 2-3 и после се събужда чак към 7 сутринта. Аз почнах да прилагам един метод за отказване на нощното хранене, за сега върви добре, дано се получи и ако успее и да пропуска това в 2-3 а се буди направо сутринта ще е много добре.
Сподели за този метод Simple Smile
Аз се надявам самичък да се откаже или поне да е едно нощното хранене.
Тази нощ бяха две,а миналата едно . Иди го разбери .
А аз съм толкова извън кондиция,забравям в колко часа се е будил и сме се хранили и през деня и през нощта доста често .
Все забравян да отбелязвам в едно  приложение на време . Понякога помня и отбелязвам всичко на зад ,но само понякога. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 187
https://mamospimise.com/remove-night-feeding/
В този сайт, има и други доста полезни статийки Simple Smile

# 34
  • Мнения: 204
Тези, които сте минали скока в растежа в 7 седмица, колко време продължи? Днес ни е първия ден и вече мисля да избягам някъде. Отворил е едни очи и няма заспиване, даже в слинга не заспива, а той по принцип му действа като приспивателно.

# 35
  • Мнения: 3 839
Ти се радвай, че седи в слинга. Моята не иска, като я сложа в ергото и пищи. Аз за скока в растежа не знам, защото ми се струва, че моята постоянно си е в него 🤦♀

# 36
  • Мнения: 652
Тези, които сте минали скока в растежа в 7 седмица, колко време продължи? Днес ни е първия ден и вече мисля да избягам някъде. Отворил е едни очи и няма заспиване, даже в слинга не заспива, а той по принцип му действа като приспивателно.

Според приложението дето следя някъде 10 дни продължава този конкретно Simple Smile

# 37
  • Мнения: 3 839
Оули, кое е приложението?

# 38
  • Мнения: 652
The Wonder Weeks се казва. Платено е, но има опция 2 деца да добавиш и аз го взех с една приятелка. Добавяш термина на детето и то ти показва всичките му седмици със скок в растежа. Полезното е, че освен тях, има информация в този конкретен скок какви умения придобива детето - как да му помогнеш да мине по-леко през него, както и какви са симптомите, които ще прояви, как да ги облекчиш - такива неща.

# 39
  • Мнения: 204
Слинга му е любим, много обича в него, но естествено само ако се движа. А пък аз съм толкова скапана, че като видях, че не заспива и се отказах. Накрая се сетих да го накърмя легнала на спалнята, та и двамата сме дремнали.
Да не би да й е неудобно? Аз за раниците знам, че се препоръчва да се ползват след третия месец, макар и да имат подложка за новородено.
Ти се радвай, че седи в слинга. Моята не иска, като я сложа в ергото и пищи. Аз за скока в растежа не знам, защото ми се струва, че моята постоянно си е в него 🤦♀

Последна редакция: пн, 04 апр 2022, 16:10 от yana_rr

# 40
  • Мнения: 3 839
Ами не знам дали й е неудобно, възможно е. Раничката е много хубава и е за новородени, плата също е добър, не би трябвало да й убива нещо. Другата седмица живот и здраве ще я водя на остеопат, дано помогне и се поотпусне. Ревливичка си е много мойта, да е жива и здрава ама някой път ни подлудява, хем се притесняваме дали всичко й е ок, хем в един момент съм толкова уморена, че ми идва да се гръмна.

# 41
  • Мнения: 204
И нашия е така. Имаше един ден, в който само спа и яде, и вечерта вече се бях притеснила дали му има нещо. На следващия ден си беше старата песен. С хубавото време бяхме влезли малко в ритъм, в количката си спи и следобяд имам малко спокойствие. Днес обаче е страшно положението. За 6-7 часа имаше общо един час сън. Замислих се откога не е будувал толкова и се сетих, че предишния път, като беше в скок в растежа беше така, та най-вероятно и сега е това.

# 42
  • Мнения: 217
Аз точно с Фрош прах и не излезнаха петната, а нямам време да накисвам предварително нещата.Иначе с нашия Ариел всякакви петна излизат, за това искам скоро да почна с него да пера и нещата на бебо.Ще изчакам до 3-я месец.Тези бебешките препарати не ми допадат.
Иначе бебчо мина на памперс номер 3 вече.2-ката много му стяга около крачетата и като се напълни още по- неудобно му става.
За храненето всичко е мн индивиуално, но като е само на кърма и по-бързо огладнява, с Ам по-бавно и повече спи.Отнсно прехранването, нашия педиатър ни каза че ще почне да връща мляко, не говорим за рефлукс или подобни, но се разбира ако му е много.Нашия мляко до сега не е връщал и си хапва доста, расте доста на дължина, наддава си на тегло, но не изглежда пълничък а дълъг😄Скоро пак сме на преглед и ще говорим за ваксините, кои ще му слагат и кога.💙

И аз нямам време за киснене, пръскам и в пералнята, давам го като вариант докато минеш на вашия. Simple Smile
Колко тежи бебчо, за да минеш на 3ка, чудя се колко да поръчам от 2ката, за да не ми остават много. Изписаха я 3200 на 34 ден беше 4200
Роди се на 15.02, 3420гр, първия месец качи 1 кг, сега е около 5кг може би и малко повече и около 60 см, защото носи дрешки 62см, перфектно му стават.Пробвах 3ка памперси и му паснаха идеално, по-удобни са му, ообено като се напълнят, 2-ката му стиска около коремчето и крачетата.Другата седмица прави 2 месеца, много бързо расте.Според мен не се запасявай много с 2-ка, по един пакет и така постепенно ще видиш дали е ок 3-ката.Ние последно бяхме купили един пакет 2-ка 50бр.и го доизхабихме, макар че си беше за 3ка вече, но добре че нямахме запаси от рода на 200бр че незнам какво щях да ги правя.С 3ка можеш да се запасиш, понеже мн дълго време се ползват, така че си заслужава.На мен една приятелка ми беше подарила 100бр.3ка още отдавна.Аз тези скокове в растежа не съм ги усетила кога са били и как се изразяват.Не е имал драми или неспокойни дни.Единствено като е искал да хапва повече.Вече взе да се заглежда и да гука, издава нови звуци и прави нови физиономии😄Много обича да стои в люлката, в слинга също, веднага заспива, използваме го често като излизаме до супермаркета или някъде до час най много.💙

# 43
  • Мнения: 786
Да сверя часовника с вас пак- бебоците колко време са на кеф? Деа днес става на 8 седмици, будуването минава по следния начин- събужда се, около 25-30 минути стои на гърда и рамо, като през това време аз й дрънкам разни неща, но тя не ме отразява много, после сменяме памперса и има около 10 минути да е на кеф , усмихва се на физиономиите ми и си издаваме разни звуци, след това става по-раздразнителна, аз я гушкам 10-15 да я приспя, като през това време тя гледа в една точка и час и малко след събуждането е заспала.
Това ли е нормалният им ритъм за възрастта или аз пропускам да направя нещо. Нямам никакъв опит с бебета, помагайте.
Отделно привечер понякога въобще ги няма тези 10 минути. Не мога да разбера дали защото тогава я давам на баща й, който се прибира от работа, дали защото е вечер и обработва информацията от деня. А той има и навик да включва телевизор в стаята, която стои, беба няма как да го вижда, но да не би звуците дс оказват влияние?

# 44
  • Мнения: 204
Според таблиците на консултантите за сън, точно толкова им е времето за будуване на тази възраст. Откакто започнах да го следя, се пооправи положението със спането при нас. Ако не успея да го приспя навреме, после става още по-кисело положението и общо взето, колкото по-малко спи, толкова по-трудно заспива.
Иначе тези 10 минути при нас са, ако го оставя за малко гол, докато му сменям памперса. Тогава е супер щастлив. За момента слинга и разходките навън са ми спасението. Надявам се след още някоя седмица да започне да се позаглежда вече в активната гимнастика и да постоява в шезлонга, че засега, ако изкара 5 минути, си е постижение.
Относно телевизора, препоръчва се поне половин час преди спане, да се изключва, защото ги превъзбужда. На мен ми се карат, че го уча на тишина, но телевизора и мен ме напряга, не виждам защо да си го причинявам, при положение, че от специалисти знам колко е вредно за малките дори да работи в стаята, камо ли да го гледат.

Общи условия

Активация на акаунт