Модни консултации (Април, 2022) - 65

  • 56 768
  • 1 152
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Бостън
  • Мнения: 13 504
Попитайте човешки ресурси какъв в дрес кода на компанията.

# 1 141
  • София
  • Мнения: 38 521
Тъмни дънки, тениска без надписи и едно сако отгоре са напълно приемливи за бг офис.

# 1 142
  • Мнения: 3 496
Здравей gabrielle.,
най-добре да попиташ човешки ресурси имат ли изисквания към облеклото.
Има големи компании, в които се ходи с дънки, тениски и кецове конвърс и такива, в които очакват служителите да носят вратовръзки.

# 1 143
  • Мнения: 2 774
BadKarma, останаха ми очите в тази твоя бяла рокля на точки. Великолепна е Yellow Heart Агент, твоята също помня още.
Синята рокля на черни точки също ми харесва. Бих носила и нея. Деколтета от този тип се прибират лесно, ръкавите също са ок.
Единствено намачканият сатен е леко притеснителен. Когато е с прилично качество, сатенираната материя почти не се мачка и пада красиво. Има варианти от по-фин плат от такъв тип. Те си се мачкат, а и лепнат много. Това е причината да ги избягвам. Конкретната рокля би била по-добре във вариант от хубав шифон, според мен.

Проспала съм цялата тема този месец.....

Но, ще гледам да не изтърва поне новата Blush Дискусии относно тоалети за абитуриентски балове бих следила от любопитство. Ние имаме още две години. Но пък сме гости на два бала на много близки приятелски семейства, които ще си бъдат съвсем официални събития с доста гости. В общи линии и тоалети съм намислила. Не пречи да си сменя мнението в последния момент, разбира се.

gabrielle, това за дрес кодовете в офисите - много широко понятие е, наистина. На интервютата за работа вероятно си добила някаква обща представа за "характера" на компанията и общата визия на служителите в офиса на новия ти работодател. Ако са застрахователи или банка, например - риза/елегантна блуза и тъмен панталон/пола са на място. Ако е проектантско бюро, адвокати, ПР агенция, рекламно студио или прочие, там цари доста по-свободен и арт дух. Честно казано, след пандемията дори в по-големите "строги" откъм етичен код компании нещата се поразмиха и добиха доста по-свободолюбив дух. Ако с трудовия договор не са ти връчили за запознаване кодекс за поведение, в който изрично е описано какво се приема за недопустимо, какви обувки (отворени пръсти/пета/сандал/чехли, ...) се приемат за недопустими и кои дни е допустимо носенето на дънки (петъци, ако няма уговорени официални срещи най-често), според мен може да се обличаш според стила и вкуса си без притеснение.  Е, все пак с уточнението, че тънки презрамки, прозрачни дрехи, много къси поли, деколтета до пъпа, къси панталонки не са приемливи на повечето места. Може и тук да се намерят изключения, предполагам .... ако офисът е на модна агенция, примерно.

Последна редакция: нд, 01 май 2022, 20:48 от Light Beam

# 1 144
  • Бургас
  • Мнения: 6 334
Моят гардероб също е пълен с ароматизатори и лавандули, обаче не е естествено дърво и придобиват един специфичен аромат когато са сгънати, иначе при закачените го няма.Мислех си, че това освежаване ако се сложи и някакъв аромат може да ми спести повторното пране, но както и да е, може да пробвам с някое етерично масло.Нямам идея как работи тази програма.

Аз имам парна ютия за пътуване на Филипс и в ежедневието я ползвам предимно нея, справя се като цяла, но ако е някоя по-специфична дреха не върши работа.Много бързо и свършва резервоарчето, за 1 дреха стига.Похвалвали са ми на Лидъл, тя има за повече вода.

# 1 145
  • Мнения: 31 198
Имам голям парен генератор, ползвам го постоянно и върши чудна работа. Всичко гладя с него вк. сака и естествена коприна.

# 1 146
  • Мнения: 1 606
По-назад в темата обсъждахме точно офис стил който да не е толкова делови. Може да си харесате нещо Simple Smile
Но все пак най-добре наистина попитайте какви са изискванията на компанията.

https://bg-mam.ma/p/1428992/44611518

# 1 147
  • Мнения: 2 774
Ох, .... който не чете всичко назад, философства като мен малко по-горе Joy Консерва съм и дори не съобразих, че под по-свободен офис стил някой би могъл да приеме рокля-потник до под дупето, небрежно раздърпана дънкова поличка или къси панталони и чехъл на мъжки крак Neutral Face
DzhuliB, идеите ти са напълно адекватни.
В интерес на истината, напоследък и дънкова пола си позволявам понякога. Моята е черна, молив малко под коляното и комбинирам с блуза с 3/4 ръкав и сако отгоре.

# 1 148
  • Мнения: 3 509
Agent,
Къде се скиташ? Работата по нова тема те чака! Обула съм си Louboutin-а още от 1 май и чакам да го вържа с някоя още по-фрапантна рокля, за да не отпразнувам деня на труда.

# 1 149
  • Мнения: 5 268
Също и дамите, които работят в офис, ще ми е интересно да споделите как се обличате за работа и откъде си купувате дрехи и обувки. И като цяло придържате ли се към строго деловия вид на работното място?
Аз съм в консервативна среда и съм близо до 40, а съм най-млада там (като изключим практикантите лятото) Relieved

Не ходим с тънки токчета, това ни се обясни още първата седмица. Работя в историческа сграда, която в някои помещения е с оригиналния макар и дооправен паркет от истинско дърво. Прието е рамена и колена да са закрити, дънки не се носят; петък ходя по-лежерно. Или въобще не ходя - според зависи Smiley

Не нося сако, освен ако идва да ни навести някоя "голяма работа" или някой колега реши, че 22 градуса са супер жега и спре посред зима климатика. Обикновено шарени блузи с едноцветни панталони и поли или едноцветни рокли. Ако съм в момент на революция, ходя в петък в бохо-стил и си слагам даже гривна на крака Yum

Любим магазин ми е Peek und Cloppenburg, защото има всичко под един покрив.

# 1 150
  • Бостън
  • Мнения: 13 504
Agent,
Къде се скиташ? Работата по нова тема те чака!
Grinning Секунда, че отбелязвах деня на капиталитическия труд и с ходене до офиса и с масивно садене на цветя - т.е. вечерта имах кал и в ушите като прост герой на комунистическия труд! Grinning

Последна редакция: пн, 02 май 2022, 16:14 от Agent Provocateur

# 1 151
  • Мнения: 28 504
И аз съм в офис среда, ходя като ЛиЛу, само без гривна на крака. Joy Не ходя също с дънки и разголени рамена, макар, че лятото и това се е случвало, но при шефа и гражданите слизам с късото дънково якенце с къси ръкави да прикрие голите ръце! Wink

# 1 152

Общи условия

Активация на акаунт