Цените на зеленчуците летят направо!! 12 лв кило пресни картофи, 6.20 чушки

  • 53 786
  • 1 424
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 547
Как успявате да ги съхраните по цял месец? Освен ябълки и картофи, всичко друго се разваля до седмица (пресни плодове и зеленчуци).

# 31
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Чакайте, чакайте. Другият месец всички ще истерясат с цените на първите череши, които тази година може да ударят в земята и краставици, и олио, и картофи Joy

# 32
  • Мнения: 14 617
И аз винаги си спомням за черешите.Преди няколко години имаше вносни за 160лв./кг ли беше,само 60лв. ли беше?Кой вносител си мисли,че ще е на печалба за такава цена?Някаква перачница ли е,не знам.Няма да ги мисля.Тази стока бързо се разваля,нямат много време и избор да чакат.

# 33
  • Мнения: 3 720
6лв за 100 грама череши вчера. На брой ще ги продават скоро.😁

# 34
  • Мнения: 21 438
Здравейте. Много хора все още помнят много добре вкуса и усещането на ИСТИНСКИТЕ ЗЕЛЕНЧУЦИ. Обаче много вече са забравили и приемат за вкусно и хубаво гадни фалшиви подобия на домат, краставица, картоф и др. Случвало ми се е приятелка да ме попита защо ям толкова гадно кисело мляко. А то аз си го бях квасила. Тя вика:аз обожавам кисело мляко и ям много но твойто е гадно. Тя дори не знае истинско мляко какво е. Хората са свикнали с гадна фалшива храна. Как биха могли тогава да изискват икономиката да предлага,, истинските, вкусни български домати,, щом нямат представа?!! Сирене? Масло? Абсурд. Така вече става, че и да се върне храната от НЯКОГА то няма кой да я предпочита защото вкусовите качества са тотално различни. Масово се продават само фуражни картофи. Сума хора нямат представа какво е истински домашен опържен картоф. Купих пресни дребни картофки да ги задуша с копър. То излезна 17лв.Купих картофи, 2 млека краставици и копър=27лв.егати..Въпроса ми е цените реално ли трябва да са такива на зеленчуците или яко се мами? И не трябва ли българските зеленчуци да са много по - качествени и евтини?? Един човечец производител от Пловдив с много вкусни домати и краставици, тиквички се предаде. Замина в Англия. Разказа, че вноса го убива и че отдавна българите са забравили вкуса, че да го търсят и изискват. Казва, че гледат да е хубаво на вид, плътно но не знаят, не разбират от домати. Супер тъжно. Пък за хляба да не говориме. Чуствам, че новата власт ни намами за това, че ще даде възможности бг производители да се разгърнат и да започнат да произвеждат хубави продукции на нормални пари.

Цените нарастват, но примерите ти не са релевантни. На пресните картофи не им е още времето - ще поевтинеят тепърва. Същото се отнася и за доматите - искаш да ядеш хубав домат, но хубавият домат расте на слънце, а не в оранжерия, затова го търси юли-август. Дотогава оранжериен.
Относно киселите млека - домашното мляко е кисело и затова много хора не го харесват. Едно време го ядяхме по липса на друго, но му бухахаме по една купчина захар вътре, което не е най-добрия вариант. Аз например вече не мога да ям и домашно пиле, гадно ми е.

Всички зеленчуци са хубави в сезона си и когато са узрели преди да бъдат откъснати. Плодовете и зеленчуците в оранжериите, както и вносните се берат още зелени и дозряват по складовете. Няма как при това положение да са вкусни като узрелите на слънце. Така че проблема не е в това, което се продава, а в желането да се яде през цялата година нещо, което е от сезонен характер. В момента има и диня и изглежда добре - но за мен не е вкусна каквато е лятната, купена от пазара.

# 35
  • Мнения: X
Все си мисля, че е най-добре човек да се храни сезонно до колкото е възможно. Аз поне се старая. Домат зимата просто не ям, защото не му е сезона и няма как да ми е вкусен. То ясно, че и краставиците зимата няма да са 2 лв, но сигурно имате кисели краставички и туршии, които хората си затварят.

Пресните картофи ще поевтинеят като мине още малко време. Старите са си на нормална цена.

Ягоди видях преди няколко дни  и си признавам, че много ми се доядоха, 500 г - 3.50. Не ми се видя нещо уау за края на март - нито като вкус, нито като цена. Grinning

Разни "домашни" млека от кравари не си купуваме, защото не знаем при какви условия се е произвело мляко, кашкавал, сирене и тн. Иначе аз обичам "домашния" вкус, но и пълномаслените млека са си калорични, не знам колко бих си позволявала да ям ако нямаше обезмаслено мляко.

# 36
  • Мнения: 5 000
Сега се връщам от зеленчуковия магазин-пресните картофи 1.40, старите 1лев.Малко кални,но като прочетох тук цени и награбих 5 кила пресни.

# 37
  • Мнения: 6 166
Да се не минеш, а Simple Smile

# 38
  • Мнения: 5 000
Аз пак съм се минала,защото от Турция купувам и по-евтино, ама да има

# 39
  • Мнения: 19 475
Аз пак не разбрах тези митични картофи от 12 лв къде се предлагат?

# 40
  • Мнения: 6 547
Аз ги съзрях в едно магазинче за зеленчуци до Трета градска болница в София. Реших да съчетая ходенето до болницата с пазаруването и въобще не погледнах цената на картофките, но после ясно ми проблесна като ми казаха сметката Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 5 138
Има в eBag - 5,80 лв. за кило и половина. При това френски, о ля ля пом дьо терр...

# 42
  • Мнения: 19 007
Аз писах реална цена 9,99 във Фантастико, вероятно и по 12 има някъде

# 43
  • Мнения: 13 257
Имам усещането, че не всички правят разлика между пресните картофи и митите картофи от 2 лв„Това че са го написали на брошурата, не ги прави пресни, тези, които виждам.
Френските мити картофи го докарват малко откъм визия, но не са пресни от новата реколта.
Цените по брошурите на веригите нямат нищо общо с цените на пазарите и малките магазини.

Последна редакция: пн, 04 апр 2022, 16:17 от zari65

# 44
  • Мнения: 5 000
В провинцията по пазарите и кварталните магазини цените на всичко са по-ниски отколкото във веригите.Има неща,които във веригите на промоция са по-скъпи отколкото на редовна цена в другите магазини.

Общи условия

Активация на акаунт