Цените на зеленчуците летят направо!! 12 лв кило пресни картофи, 6.20 чушки

  • 53 686
  • 1 424
  •   1
Отговори
# 1 410
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Даже 5-6л концентрат бяха през Сърбия с колА миналото лято, а за ЕС е значително повече.

За цигари нямам представа, въртят ми се и на мен като на Софт 2 стека на човек в Сърбия и май 4 в ЕС...

# 1 411
  • Мнения: X
Ох, напомнихте ми за един познат, който преди брексит и преди к19 си беше намерил пазар за цигари в uk. Купуваше си от нискотарифните билети, летеше до uk с пълна раница с цигари. Там го чакаше човек, който после ги продава на черно. Връщаше се със следващяи самолет след час, примерно. Изкарваше някакви пари.

# 1 412
  • Мнения: 5 262
Някъде 2002-2004 това беше супер бизнес за чехи и поляци. Хазяйката ми (австрийка) събираше всички съседки и чакаха "човека" в двора на сградата веднъж месечно Grinning Сега се сещам, че за Давидофф Ментол даже се караха, защото бяха малко количество.

# 1 413
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Купувала съм си лекарства от Турция, просто нямам избор. В БГ ги няма защото, забележете, евтини са и нямат търговски интерес да ги внасят. А други подобни лекарства техни заместители в БГ няма.

# 1 414
  • Мнения: 4 878
Всичко купувам от Турция - лекарства, сирене, кашкавал, прясна риба, десерти, препарати.Когато са в количества за лична употреба никой не прави проблем.

# 1 415
  • Мнения: 2 247
От една година ни носят лекарството на ММ от Турция. И там е завод на Байер, както и оригиналният в Германия, но тук една кутия е 140 лв, а в Турция 30.
Лечебната храна за котката купувам от Германия, тук чувалчето е около 150, там е 86, до скоро беше 72 даже. Новата храна на кучето също - там е 6,60/1 кг, тук е 12,80. Даже са ми с безплатна доставка до дома тук.
И не, нито транспорта, нито ДДС-то ги оскъпяват двойно.

# 1 416
  • Мнения: X
Ох, един приятел пътуваше често напоследък и носеше от Турция лекарство за едно болно кученце. Лекарството трябва да се приема постоянно, защото кучето е с хроничен проблем. Там 50 лв, тук 120. Собственичката е възрастна жена, трудно й е с парите, направо ми стана жал…

# 1 417
  • Мнения: X
Даже 5-6л концентрат бяха през Сърбия с колА миналото лято, а за ЕС е значително повече.

За цигари нямам представа, въртят ми се и на мен като на Софт 2 стека на човек в Сърбия и май 4 в ЕС...

Десет литра концентрат било. Цигарите са 800 броя или четири стека. За тях със сигурност знаех, но за алкохола не бях сигурна. Количествата са за един човек. Затова носим двама осем картона и още два пръснати на кутии в багажа. 😆 Не знам за Австрия, но в Германия няма и избор на цигари като в България. Даже IQOS няма всички видове, включително и в големи фирмени магазини. И онлайн не можеш да поръчаш, въобще не ме пуска браузърът до друг сайт освен немски.

800 cigarettes
400 cigarillos (cigars weighing maximum 3 grams each)
200 cigars
1 kg of tobacco
10 litres of spirits
20 litres of fortified wine
90 litres of wine (including a maximum of 60 litres of sparkling wines)
110 litres of beer

https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/carry/alcohol-tobac … h/indexamp_en.htm

Важно е алкохолът да е с бандерол, а не домашна ракия примерно.

ЛиЛу, в Словакия цените на цигарите са като българските. Не прескачате ли дотам? Братислава ви е доста близо.

Последна редакция: сб, 23 юли 2022, 11:32 от Анонимен

# 1 418
  • Great Britain
  • Мнения: 2 207
£ 10.50 са най-евтините цигари в магазина в момента.С £ 1 се повиши цената им преди около  4  месеца.По един стек цигари тоест 200 къса на човек са разрешени при влизане в UK.

# 1 419
  • Мнения: 5 262
ЛиЛу, в Словакия цените на цигарите са като българските. Не прескачате ли дотам? Братислава ви е доста близо.
Е, това беше преди двайсет години, което писах. Сега Словакия, Унгария.. Аз самата пуша веднъж седмично и както дойде - ако съм взела от България, тях. Ако не- купувам тук, към 5,30 са май. Само ме дразни, че няма вече тънки малки кутии, а всички са някакви дебели. В България още има малкият формат на дамските опаковки.

# 1 420
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 030
Аз цитирах по памет, те от брекзита насам не са си идвали. Но са двама възрастни с три деца, може да има някакъв легален начин. За алкохола също не знам дали легално е пренасян, но за литрите съм сигурна, че все ги бъзикам къпят ли се с тая ракия (и двамата не пият почти хич) 😂 Факт е, че никога не са им конфискували нищо, може и въпрос на късмет да е било. А тя е страстен пушач, две кутии дневно за нищо ги няма и при тамошните цени си е цифра. Отделно си има "дилър", от който купува нелегални, но когато някой роднина или приятел пътува - задължително внася.

# 1 421
  • София
  • Мнения: 15 910
Аз често пътувам до Германия. Нататък е ясно пътувам с 4 стека цигари + 1 кутия и запалка в чантата. Правя се на пушач, не че някой ще ме провери.
А на връщане винаги нося за ММ 1 кг. тютюн за цигари. Много странно ме гледат при проверката за сигурност. Но той твърди, че е по-изгоден и по-вкусен от тукашните кутии. Тук все негодува, че има корени и, че цигарите са като извертели.

# 1 422
  • Мнения: 10 407
Една колежка ползва хубав тютюн и мога да кажа, че без да съм пушач хубавия тютюн мирише много приятно, чак му иде на човек да запали една, докато и обратното важи - кофти цигара може да е такава смрад, че да не се търпи.

# 1 423
  • Мнения: X
Хубавия тютюн е по- хубав от каквито и да е цигари. Но за да не се навиват е хубаво да се купи и такава машина, която е под 35 евро и тръбички за пълнене. И двете ги продават в табак шоповете.




На слънчогледовото олио му е паднала към два пъти цената. Преди малко купих за 2,30 евро.

# 1 424
  • София
  • Мнения: 39 715
Темата излезе извън дискусията.

Общи условия

Активация на акаунт