Цените на зеленчуците летят направо!! 12 лв кило пресни картофи, 6.20 чушки

  • 53 822
  • 1 424
  •   1
Отговори
# 1 380
  • Мнения: 18 470
Благодаря, Уиш, ще ги преслушам тия дни. Аз масло взимам малко по-надолу по К.Лулчев, от "Наслада".

Забравих да ти кажа, твоите хора с кашкавала ме отсвириха. Подготвяха голяма поръчка и нямаше как да ми продадат и на мен. Другия път ще им се обадя, още преди да уточним с приятелите какво ще пием. Laughing

# 1 381
  • Мнения: X
Пфу! Все повече ги научават. Аз обикновено им се обаждам няколко дни предварително, ама..да видим другата седмица като отида дали ще има.

# 1 382
  • София
  • Мнения: 1 163
Дано продължат да внасят нелегално турското кафе Мехмед ефенди, че не знам как бих пила легалната,  отговаряща на всички директиви Лаваца. Дано продължат да внасят нелегално течния шоколад Sarielle, че не знам как бих яла долнопробната Нутела с палмово масло, отговаряща обаче на всички изисквания на ЕС.

# 1 383
  • Мнения: 5 553
Дано продължат да внасят нелегално турското кафе Мехмед ефенди, че не знам как бих пила легалната,  отговаряща на всички директиви Лаваца. Дано продължат да внасят нелегално течния шоколад Sarielle, че не знам как бих яла долнопробната Нутела с палмово масло, отговаряща обаче на всички изисквания на ЕС.
Simple Smile ммм може ли снимки на тези стоки Simple Smile и къде може да се намерят.
Кафето на зърна ли е ?

# 1 384
  • Мнения: X
Като бяхме в Истанбул си купих цял килограм кафе на зърна. Не помня коя марка беше. Страхотно кафе. Свърши, а аз в бързината изхвърлих опаковката. Сега как да го търся.... а така искам да си купя пак!

# 1 385
  • Мнения: X
Това кафе Арабика ли е?

# 1 386
  • Мнения: 2 087
Май само млечни и месни са забранени , та едва ли ще има проблем с шоколада и кафето Grinning като се замисля на границата на излизане от Турция май не са ни проверявали,тях не ги вълнува какво изнасяме,по-скоро нашите се интересуват какво се внася в страната.
Аз сигурно съм много наивна, но все си мисля че легално си внасят млечни в тия  магазини или са много смели. Дават си касови бележки,демек си е законен бизнес,само в нашия град знам за 4 магазина ,в два от тях има огромни витрини пълни с млечни продукти. Не ми се вярва в такива количества някой да успява нелегално да зарежда цял магазин,не знам законите ,но предполагам ако си плащат мито сигурно си зареждат законно Rolling Eyes

# 1 387
  • Мнения: X
Някой по-нагоре спомена, че май само няколко изключения имало за млечните. Аз попринцип знам, че е забранено. Вижте темата за пазаруване в Турция. Масово хората купуват за семейството си количества. Нямат право да ги внасят дори за лична употреба, но митничарите на дали ще седят да гледат имаш ли сирене, нямаш ли.

Това, че номерът минава, не значи, че законът го позволява.

# 1 388
  • Мнения: 2 087
Така де митничарите си затварят очите за кило две сирене и кашкавал за домашна употреба,но за да се зареди магазин това е страшно много. Поне в тези магазини, които аз посещавам има над 20 вида сирена ,кашкавал,бейби моцарела,крем сирене и т.н. това са десетки килограми които са само изложени  а предполагам имат и в склада

# 1 389
# 1 390
  • Мнения: 3 877
Duhi,  700 кг има само по витрините на големите Турски магазини тук, при положение, че местните патриоти се бяха активирали да докладват за турски стоки и да искат проверки от НАП, едва ли точно  продават нелегален внос

# 1 391
  • Мнения: 9 662
Мехмет Ефенди си го има в ebag, едва ли нелегално го внасят.

# 1 392
  • Мнения: 5 300
В Турция няма ясно разграничение между сирене и имитиращи продукти, както е в ЕС, затова е и забранен вноса...

# 1 393
  • Мнения: 14 635
Цитат
, скоро ще правя и лятна манджа (не знам има ли си "официално" име) - хем са вкусни, хем излизат безумно евтини.
Пак да поискам рецепта за въпросната лятна манджа.

# 1 394
  • Мнения: X
Кафе и подобни не са забранени. Млечни - да.

Общи условия

Активация на акаунт