Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Математически турнири 1-4 клас. Тема №60

• 17 586
  • 183
  •   2
Отговори
# 165
  • София
Нали само малкото картонче, което сме си попълнили, трябва да се носи утре?
Поименно ли викат децата на сцената?

# 166
Потвърждавам за бутаницата, но каквото такова...
А поименно, по класове си излизат и сами се редят за медалите, тогава и картончета нямаше.
Някой с медал от отборното да го покаже?

# 167
Поименно ги извикваха днес и децата се нареждат дават картончето и чакат да им дадат медалите, родителите не се пускат.

# 168
  • София
Е, без родители?!?! Че кое му е официалното, ако е без тях?!!

# 169
  • В Страната на Чудесата
Потвърждавам за бутаницата, но каквото такова...
А поименно, по класове си излизат и сами се редят за медалите, тогава и картончета нямаше.
Някой с медал от отборното да го покаже?

Ей го тазгодишното злато:

С родители е, разбира се, награждаването. Ама те родителите държат навсякъде да "огреят", включително и зад огражденията. Може би това би трябвало да означава, че не се пускат родители - да, не може да получават медали на сцената заедно с децата си. Joy Joy

Последна редакция: вт, 05 юли 2022, 18:47 от Алисса

# 170
  • София
Ахаха,  не бях си и помислила, че някой родител може да поиска да излезе на сцената.....

Допълвам: Лудницата беше страшна. Блъсканицата също. Организаторите се бяха опитали да направят нещо, но малко необмислено ми стои - толкова народ, децата се извикват всички от един клас заедно на сцената и се бутат, не могат да се доберат дори от народ, не могат да ги снимат някои, понеже са отзад и като цяло е бутане, суматоха и нерви....
Къде, къде щеше да е по-добре, ако ще раздаваха през половин час за съответните класове, снимат се и си тръгват. Нямаше да има бутане.
Дори в двора на училището щеше да е по-спокойно, понеже е по-широко там.

Казаха ни, че ще има снимки от професионален фотограф. Къде може да се видят?

Последна редакция: вт, 05 юли 2022, 20:35 от Soul Free

# 171
Изникна ми една чуденка, като гледах план-приема след 4 клас в страницата на Дидева – нямаше ли някакъв нормативен документ, който определяше максималния брой на паралелки за прием след 4 клас спрямо числеността на випуска или нещо подобно? Вижда ми се странно – в Казанлък и Кюстендил, например, приемат по 2 паралелки, докато в Добрич, Хасково, Благоевград (все по-големи градове) приемат само по 1 паралелка Thinking

# 172
Има ограничение за броя на местата, но е на ниво област. Не може да надхвърля 2 % от броя на учениците, завършващи четвърти клас в областта, за съответната учебна година.

# 173
Благодаря, Дидева Flowers Hibiscus
Да, така вече е по-логично – в някои области има повече от една МГ. Пък и, предполагам, не всички училища приемат максимално разрешения им брой ученици, а е по преценка на ръководството. Търновската МГ май изобщо не обявява прием след 4 клас.

# 174
Здравейте, някой има ли наблюдения за школата M Logic? Видях, че имат опция за дистанционно обучение, а ние не сме от София...също така преподавателката е начална учителка, което може би е плюс донякъде.

# 175
  • Бургас
Ахаха,  не бях си и помислила, че някой родител може да поиска да излезе на сцената.....

Допълвам: Лудницата беше страшна. Блъсканицата също. ...

Казаха ни, че ще има снимки от професионален фотограф. Къде може да се видят?
На ФБ страницата им се качиха снимки, но доста информативно като брой. Нямам представа (ама и не очаквам) дали ще качват повече. Иначе да, недобра организация и масова блъсканица. Седнали хора идват и ги вдигат, защото трябвало да се освободи този ред, после друг... Ами да бяха сложили табели кои места са резервирани за определени участници. Да бяха заградили коридор за слизане и за качване на сцената. Да бяха разделили леко награждаваните по класове или по групи. В крайна сметка след награждаването на сина ми, директно си тръгнахме, като успяхме все пак да направим някоя снимка групова, но леко се изнервихме от цялата бутаница и карането като на конвейер.

# 176
може и да не е за тук питането ми, но ще пробвам...дайте разяснения как стои следния въпрос- ако дете е прието в училище Х, но е кандидатвствало и иска да учи в училище Y, какво следва да направи, за да участва на второ класиране за второто училище, но без да губи правото си да се запише в първото( ако така и не го приемат във второто). Питането ми е породено от големия брой незаписани деца в НПМГ след първо класиране( опитвам се да преценя доколко от тях в момента са записани по други училища и евентуално дали си пазят местата за първото)- не съм наясно, понеже все още нямам дете, което да е кандидатвтвало, но др година ни предстои..

# 177
  • В Страната на Чудесата
Просто е. Няма пазене на места. Кандидатстваш отделно на двете места. Приет си в по-малко желаното - записваш се. Иначе губиш мястото. Ако впоследствие бъдеш приет в по-желаното училище, следва отписване от първото и записване във второто.
Поне до тази година беше така. Какво ще измислят за догодина - още никой не знае.

# 178
Здравейте, може ли да попитам за лични впечатления и мнения за школа с възможност за он лайн обучение - първи клас.
Благодаря.

# 179
Ние се записахме към Изимат от септември. 🌞

Общи условия

Активация на акаунт