Количка за близнаци в самолет

  • 318
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 883
Здравейте

Въпросът ми е малко по-специфичен, заради това си позволявам да пусна нова тема.

След 20-тина дни ще летим до Виена, след това до Милано с двете ми деца - на 3,4г и 1,1г. Искам да взема количка за близнаци в самолета. Ще летим с различни авиокомпании и до момента съм открила само изискване за кг на количката - до 10 (нашата влиза в изискванията).
Дали обаче ще ми направят проблем, че е за близнаци, а бебето е само едно? Все пак количката е по-широка от стандартните.

Ще се радвам ако някой с подобен или същия казус сподели опит.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 2 887
Мисля , че двойна количка не може .

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 228
Нямам опит с летене с деца, но те съветвам да пишеш имейли с въпрос на авиокомпаниите, с които ще летите. Тук може да получиш неточна информация или някой да сподели опит от преди година, а правилата на авиокомпаниите да са се променили. Да не стане "казаха ми, че" и сега какво да правя?

# 3
  • Мнения: 2 883
Ябълкова страхотен съвет, ще го последвам. Благодаря Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 16 035
Да, пиши на компаниите.
Миналата неделя летяхме с Райън ер с бебешка количка и бебе.
Но за тях знам, че количка за дете над 2 г. или без бебе може да се пренесе срещу такса 15 Е. Преди няколко месеца летях сама по този начин, количката предадох на чекиран багаж, бебе нямаше с мене. Не са правили проблеми. Виждала съм и родители с колички за близнаци. Но и близнаците бяха 6 - 7 месечни и налични.

Общи условия

Активация на акаунт