Тример за трева, удобен за жена

  • 2 804
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 778
Здравейте, понеже за пръв път се сблъсквам с градински проблеми и от скоро имаме двор, с който трябва да се справям сама, бихте ли ми казали дали е удобен за косене този тример. Теренът не е равен, има камъни на места. Искам да си завъдя естествена трева и затова следва да започна да подкастрям и разчиствам текущата. Четох някъде, че за такъв терен с камъни на места било хубаво да е на корда косачката и харесах
Турботример EasyCut 450/25 на Gardena. Четох, че тези на батерия били с ножове, което било лошо при среща с камък. Може ли да ми препоръчате още по-комфортен модел, в случай, че този не върши работа.

# 1
  • Мнения: 1 574
450 вата ми се вижда страшно слабо. Ние имаме такъв:
https://www.onlinemashini.bg/elektricheski-trimer-hecht/38696
но с дръжка като на показания от теб. Главата му е сменяема и може да се слага корда или различни видове ножове според вида на тревата и мястото. Неудобство за мен е че ми идва малко тежък, та се наложи да вземаме и самар иначе съм много доволна, чистила съм и къпини, и всякакви форми на дива растителност с един кръгъл нож купен отделно, маха всичко.
Кордата при по-жилави или високи треви се къса, но щом имаш камъни ниско над тях или плътно около тях наистина става само с нея, защото ножа може да се удари и счупи. Ако е много високо обрасло може да скъсиш с нож и после с нея. Зависи каква е тревата и сезона.

# 2
  • Мнения: 4 398
Имам  и ползвам моторен тример , електрически такъв и косачка на колела.
 Самара до някъде помага с теглото на уреда, но за овлядяване на  вибрациите си трябват много, много силни ръце. По-дебелата корда успешно се справя със стеблата на къпини, малини и някои по-тънки дървесни саморасли. Към тях ползвам шлем, който пази лицето ми и антифони. И двете са абсолютно задължителни, а високите ботуши много препоръчителни.
    Бензиновия е всеяден и на практика напълно независим от  вида терен и достъп до ток, но пък паленето е с чалъм ,капризен е към сместа за горене и създава доста по-силни вибрации за ръцете по време на работа.
     Електрическия е значително по-слаб от моторния, но има ограничител за по-прецизно косене покрай преграда.  Ако изберете такъв, съвета ми е да  не  гледате нищо под 1000 W. Някои модели имат корекция на височината, което за мен( ниска съм) е голямо удобство.  
 Ако не сте косили до момента , първите няколко пъти е доста уморително, но с времето тялото Ви привиква към натоварването , а ежеседмичния ''фитнес'' Ви държи във форма. Не забравяйте да ги пазите от прегряване. Давайте им почивка.Simple Smile
 Ако усетите все пак, че не е вашето нещо, по-разумно е да потърсите помощ за изчистването и терасирането на терена и да си потърсите косачка на колела с голям кош или опция за мулчиране на окосената трева и задължително със самоход. Опцията мулчиране позволява да наторявате с надробената на ситно окосена трева, но коша събира всичко и прави моравата Ви като от списание. Тогава косенето е лека разходка.

Последна редакция: пн, 04 апр 2022, 08:36 от mamamari

# 3
  • София
  • Мнения: 3 166
Тримера на Gardena няма да ти свърши работа. При мен също терена е неравен и каменист. Не се справям с бензиновият тример, по причините описани он мамамари. Решението ми е с ел косачка на колела. Вдигам да коси по-високо, но за съжаление все се намира някой камък, който удря ножа. Налага ми се често да сменям ножове.

Общи условия

Активация на акаунт