Бързи здравословни въпроси и отговори – 34

  • 25 670
  • 743
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: X
Здравейте! Искам да похваля една тема на бг мама за гастрит, оттам научих за мастиха от Хиос разтворими таблетки, също и намерих Гастритикс на nature’s way. Споменавам двете, защото не знам от кое или заедно им е ефекта, но безумно ми облекчиха болките и подуването в стомаха. Мастихата първия ден си разтворих една таблетка, след като се бях издула и ме заболя от обядването, и доста бързо ми облекчи.
Имам обаче за съжаление все още това вечерно втрисане, остана то заедно с болки по ставите, най-вече коленете. Кожата ми е безумно суха, а в едно изследване калцият ми излезе под нормата. Не знам дали има връзка, но и по цял ден ми се спи, най-вече като закуся, понеже ставам рано, направо лягам и си доспивам още час, както и след обядване ми се придремва. За обедната сънливост бая време си я влача с игнориране, но това сутрешно доспиване след закуска… дали е защото не пия кафе заради стомаха. Лягам си с кокошките… С щитовидна жлеза никога не съм имала проблем (винаги е било симптом на друг процес), но док си мисли за ревматоиден артрит… Преди 6 години правих едни упорити летни белодробни инфекции, и той пак реши, ревматоиден артрит, в болницата по ревматология ме прати за подробни изследвания, но нищо не откриха, накрая само си ми мина… Възможно ли е да правя нещо автоимунно? Къде е тази инфекция, че вече трета седмица вечер към 19ч ме втриса… Сега излязох малко слънцето да ми напече кокалите, много добре ми идва. Иначе няма подуване, нищо видимо. И витамин Д ми е в норма, малко към долна граница, сега го пия със селен. Желязото също към долна граница.

Последна редакция: пн, 16 май 2022, 14:35 от Анонимен

# 466
  • Мнения: 2 932
Пусни един АНА профил в крайна сметка щом те болят и ставите. А с останалите проблеми виждаш, че малко по-малко започваш да се справяш и всичко ще си дойде на мястото.

# 467
  • Мнения: 1 880
Здравейте, аз не знам  какъв проблем имам и затова съм пред дилема. Намерих си мастно топче, отидох на спешен кабинет много ме болеше крака. Там ми изписаха НСПВС, от което ми се обостри гастрита. Междувременно посетих ортопед, той ме прати директно да премахнем топчето след рентген. Реших да отида за второ мнение при ортопед, защото започнаха да ме болят и слабините само вдясно и дясното коляно понякога. Нищо необичайно не съм правила, нито падала и тн. Този втори ортопед ме прати на ЯМР да си снимам кръста и после да ме оперират, обаче аз се отказах от това, въобще не мисля, че съм за операция... Препоръча ми и неврохиург.
Докато се чудя какво да правя отидох на рехабилитация в специализиран кабинет, била съм там преди и са ми помагали за радикулопатия. Доста ме облекчиха и след 2 седмици ще ходя пак, обаче  се чудя какво да правя - топчето вече не ми пречи, но като стоя повече време и на кръста не ми е ок. Знам, че само с ЯМР може да се види най-добре и с най-малко облъчване дали има дискова херния или друг проблем точно. Какво ще ме посъветвате?

# 468
  • Мнения: 2 195
Вместо да се луташ по различни лекари, направи ЯМР поне да имаш яснота какво е.За топчето не зная.

# 469
  • Мнения: 54 491
Забравен профил, пусни си ОГТТ, с трикратен инсулин. Това доспиване може от КЗ да е.

# 470
  • Мнения: X
Благодаря Дева! ИР ли подозираш? Защото нещо пък сега започнах да отслабвам, а храносмилането ми много се ускори. Аз съм си слаба и това отслабване не ми е съвсем ок. А си похапвам често и с апетит. А миналата седмица какво зверско ядене беше… само дето не забелязвах другите неща, освен подуването и болката. И липси на минерали… някаква малабзорбция ли правя, дали е от лекарствата… каквото хапна бързо се смила и изхвърля… започна последните дни, освен това не спя добре заради СРЧ и като цяло тялото ми е с недостиг на енергия… Извинявам се, че все пиша, но наистина не разбирам какво ми се случва, джипито вече не знае какво да ме прави.

Последна редакция: вт, 17 май 2022, 12:36 от Анонимен

# 471
  • Мнения: 54 491
Ами възможно е. Все пак търсиш причина.

# 472
  • Мнения: 732
Случайно да си със силиконови импланти.?

# 473
  • Мнения: X
Случайно да си със силиконови импланти.?
До мен ли е въпросът? Извинявай, но смешно ми стана 🤭 не, нямам импланти никакви.
Док подозира бъбреци сега… каква е връзката със ставни болки (май съм пропуснала да спомена И това); само че ми объркал изследванията и утре пак игли… иначе, открили кръв в урината… за пореден път

# 474
  • Мнения: X
Ами малко да те разведрят в такъв момент. Simple Smile
Ако е бил до мен. Не.

# 475
  • Мнения: 732
Даже не гледам кой пише 😁

# 476
  • Мнения: 2 932
Случайно да си със силиконови импланти.?
До мен ли е въпросът? Извинявай, но смешно ми стана 🤭 не, нямам импланти никакви.
Док подозира бъбреци сега… каква е връзката със ставни болки (май съм пропуснала да спомена И това); само че ми объркал изследванията и утре пак игли… иначе, открили кръв в урината… за пореден път

Резонен е въпросът. Силиконовите импланти провокират автоимунни заболявания.

# 477
  • Мнения: 732
Силиконовите импланти много човъркат имунитета, отключват автоимунни, метаболитни, алергични и още 100 неща. Който има да се наблюдава, а който ще слага... Да не слага 😁

# 478
  • Мнения: 1 020
Здравейте, решила съм да си пусна профилактични изследвания на кръв и се чудя дали пропускам нещо? На 30 г съм. Ето списъка ми:
 ПКК, Суе, Феритин, Фолиева киселина, Кръвна захар, Инсулин, Желязо, Магнезий, Витамин В12, Калций, Калий, Хормони на щитовидната, Асат, Алат, холестерол.

# 479
  • Мнения: 11 849
Витамин Д, към Асат и Алат е хубаво и ГГТ

Общи условия

Активация на акаунт