Бързи здравословни въпроси и отговори – 34

  • 26 424
  • 743
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 6 003
Може би д-р Кацаров във "ВМА"?

Хиперфункцията се определя от нивата на FT3 и FT4, не от стойността на TSH. Но за операция не знам какви са изискванията, може да има нещо специфично.

# 661
  • Мнения: 476
Колко мг кофеин съдържа приблизително натуралното неподсладено какао на прах (Йоткер,ION, сурово) и т.н. на 100 г. , че се чудя ,не намирам конкретен отговор в интернет.Опитвам се да взема напредвид и кофеина в шоколадите в зависимост от това колко процента какао са.Подсладените нескуик предполагам са по малко на 100 г предвид,че са предимно захар.

# 662
  • Мнения: 12 241
Кофеинът не е от съставките, които са задължителни по регламент. Обявяват стандартното само, енергийна стойност, белтъчини, мазнини, от които ненаситени мастни киселини, въглехидрати, от които захари и сол.

# 663
  • Мнения: 28
Здравейте!
Не знам какво да направя. Сякаш изведнъж дясното ми око се поду отдолу, зачерви се, боли и ме сърби. Капах каквито имах капки вкъщи, сега търся къде да отида утре сутринта на преглед. Може ли да ме посъветвате нещо?

# 664
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 455
Пийте нещо противоалергично + офталмосептонекс за капане в окото, ако имате. Моето дете преди дни беше с подобни симптоми и по този начин се оправи за няколко часа.

Последна редакция: чт, 02 юни 2022, 23:06 от 🌹 Mimi Rose 🌹

# 665
  • Мнения: 28
Пийте нещо противоалергично + офталмосептонекс за капане в окото, ако имате. Моето дете преди дни беше с подобни симптоми и по този на,ин се оправи за няколко часа.

Благодаря Ви много! Ще опитам.

# 666
  • Мнения: 2 585
Здравейте!
Не знам какво да направя. Сякаш изведнъж дясното ми око се поду отдолу, зачерви се, боли и ме сърби. Капах каквито имах капки вкъщи, сега търся къде да отида утре сутринта на преглед. Може ли да ме посъветвате нещо?

https://botanic.cc/echemik-na-okoto/amp/
Възможен вариант

# 667
  • Мнения: 434
Здравейте, на какво може да се дължи особено чувство високо в стомаха, по средата - като подпиране, придърпване, нещо като тежест, дори и възел бих го определила, няма болка?

Възможно ли е да е от стрес, други проблеми към тип здравословни няма, за да се сърже с нещо друго? Вече продължава близо месец от време не време, не постоянно, не боли, но е някак неприятно.

# 668
  • Мнения: 12 241
Гастрит най-вероятно. Мини малко на диета. Без пържено, без марули, зелени салати и пресен лук в другите. Редуцирай подправките до минимум. Потърси с Гугъл "диета при гастрит и язва" (не че имаш), но известно време на нея и ко не минава пак усещането, отиди да те види Гастроентеролог.

И мен тази вечер ме "подпира", но две вечери подред, прегрешавам с пържени тиквички с чеснов сос и си знам причината.

# 669
  • Мнения: 6
Здравейте! От 2 дни ме боли гърло и подкашлям,като суха кашлица,а гърлото ме боли доста,дращи и се успокоява от топъл чай. Храчки имам безцветни и почти воднисти. Но днес отхрачих на 2 пъти големи жилави храчки с примеси кръв! До сега не ми се е случвало! Не знам дали има общо, но преди около несец-месец и половина докато спях се събудих от задавяне-а именно-от кръв,която не знам как имах в устата. Да правя ли снимка на бели дробове? Да търся ли лечение или е нормално?!

# 670
  • Мнения: 55 050
Не е нормално. Търси лекар.

# 671
  • Мнения: 434
Благодаря ти, Clo!

Принципно се храня много здравословно, без пържено, бързи храни и т.н., но с подправките малко прекалявам... Ще опитам да ги спра, дано има ефект. Simple Smile

Приятен ден!

# 672
  • Мнения: 414
Здравейте!Искам да попитам знаете ли дали е възможно дете което вече е карало Варицела, да зарази друго, защото е било в контакт с дете което е в момента с Варицела?Тоест човек които вече е карал шарката може ли да я разпространява ако е бил контактен на такова дете(сестра му) ?
Детето ми и аз не сме карали и сега разбрах, че на приятелчето му (с което са все заедно) сестра му е с шарка и се притесних...
Благодаря !

# 673
  • Мнения: 12 241
Когато малката ми беше с варицела в къщи, съученичка на голямата, с която стоят на един чин се разболя и зарази в последствие цялото си семейство. Никой от тях не беше боледувал. Не изпитвам вина обаче, бях питала изрично ЛЛ дали трябва да я спра от училище, докато малката боледува, тя ми каза тогава, че такова пренасяне на заболяването не е доказано. А е възможно и другаде да се е запазила, но майката изкара мен виновна.

Моят съвет е да имате едно наум в следващите 21 дни. Ако някой от вас вдигне температура, не започвайте веднага с тежката артилерия. Реално до 22-я ден може да имате изненада.

# 674
  • Мнения: 414
Когато малката ми беше с варицела в къщи, съученичка на голямата, с която стоят на един чин се разболя и зарази в последствие цялото си семейство. Никой от тях не беше боледувал. Не изпитвам вина обаче, бях питала изрично ЛЛ дали трябва да я спра от училище, докато малката боледува, тя ми каза тогава, че такова пренасяне на заболяването не е доказано. А е възможно и другаде да се е запазила, но майката изкара мен виновна.

Моят съвет е да имате едно наум в следващите 21 дни. Ако някой от вас вдигне температура, не започвайте веднага с тежката артилерия. Реално до 22-я ден може да имате изненада.
Ужас...от това се опасявах...
А тази съученичка на дъщеря ви колко време след симптомите на малката се е разболяла , помните ли?
Защото наистина може да е от другаде 🙄
До преди 1 месец бяхме с Ковид....сега само Варицела ми липсва....

Общи условия

Активация на акаунт