Бързи здравословни въпроси и отговори – 34

  • 25 494
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 54 413
Erica Alexandrowa, доктор ли Ви предписа УриналАкут или сама си поставихте диагнозата? Уринала е много силен. Казвам го от личен опит. Пийте Уро3, хем е с така полезната червена боровинка, хем е и по-леко. Ако обаче, лекар е предписал Уринала, не сменяйте.

Кое му е силно на Уринал Акут? Уролозите даже не го изписват. Има по-добри и ефикасни лекарства. То е хранителна добавка и само замазва положението.

# 76
  • Мнения: 5
Имам чувството, че някой тук се бъзика нещо. Усещам ги аз тия неща.

NOVA NADEJDA Не се притеснявай. Случката е била само веднъж. Но гледай в бъдеще да не ядеш това, което трябва да не ядеш.

# 77
  • Мнения: 379
Защо не трябва да се яде грейфрут? Аз пия фреш почти всеки ден, а съм на ципралекс.

# 78
  • Мнения: 54 413
Грейпфрутът пречи на черния дроб да преработи лекарствата. Хем не действат, хем се натрупват и затрудняват метаболизма.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Според баща ми от едното лекарство за кръвно има сърбеж...Уж като го спре за 2, 3 дни е ок. Кардиоложката му го смени с Реверанца. Сега пак ми казва, че е така...дали да не пие седмица някакво противоалергично? Или да говоря с нея пак да го сменя? Въпросът е да сме сигурни, а аз не съм.

# 80
  • Мнения: 1 104
Здравейте! Става дума за ганглион на китката и пункция. Два пъти се правела процедурата. Какво ви е мнението?

# 81
  • Мнения: 5 674
За ганглионова киста съм гледала по тв, че е възможно непрекъснато да се появява, т.е. да се пълни.

# 82
  • Мнения: 1 574
Според баща ми от едното лекарство за кръвно има сърбеж...Уж като го спре за 2, 3 дни е ок. Кардиоложката му го смени с Реверанца. Сега пак ми казва, че е така...дали да не пие седмица някакво противоалергично? Или да говоря с нея пак да го сменя? Въпросът е да сме сигурни, а аз не съм.

Като гледам страничните ефекти на Реверанца, по-добре се консултирайте с друг кардиолог за по-подходящо лекарство:
"сърбеж; кожен обрив; алергичен кожен обрив; обрив с копривна треска"
https://apteka.framar.bg/30097653/%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80 … 5-%D0%BC%D0%B3-28

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
М да..май ще е тя...преди нея пиеше Тритейс и пак заради това помолих за смяна. Беше с Реверанза, ама те са на една основа мисля.

# 84
  • Мнения: 12 729
Различни медикаменти са двете. Реверанца всъщност е комбинация от два, но нито един от тях не е това което е в Тритейс.
Но те с лекарствата за хипертония общо взето си имат някакви като протоколи при какъв случай с какво започват и изпробват докато видят от кое се повлияваш добре. Понякога се минава през няколко, докато се намерят такива дето хем да действат, хем да не дадат много странични ефекти, поне моите наблюдения са такива. От някои често се обриват, от други кашлят, от трети друго... май рядко уцелват от първия опит кое да е.

# 85
  • Мнения: 8
Moже ли да препоръчате нещо безцветно за мазане на рана, след херпес на устните?

# 86
  • Мнения: 12 122
Ацикловир или негови производни, до пълно зарастване на раничката от херпеса. Ако се започне при първи симптоми, може и да се предотврати избиването му.

# 87
  • Мнения: 658
Здравейте група имам интимен проблем 🙄
След цикъл ми излезе някаква голяма пъпка на срамната устна има бяло като връхче,но не е хубаво набрала ,червена ,болезнена и много голяма
Дразни при допир и не знам с какво да я мажа ,чудя се дали не е и обърнат косъм.

# 88
  • София
  • Мнения: 38 477
Какво се прави при счупен нос? Вероятно не е костта, а само хрущял. При личен лекар ли, в Пирогов ли? ИСУЛ?
Да се намести?

# 89
  • Dobrich, Bulgaria
  • Мнения: 5
Здравейте. Налага ми се тонзилектомия и се чудя стандартна или с лазер. на 31 г съм и ме притеснява бавното възстановяване. Някоя мама която си е правила може ли да сподели как беше ?

Общи условия

Активация на акаунт