Работа, CV-та, HR-и, съвети - 78

  • 38 248
  • 1 377
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 383
Може ли сайт подобен на този zety.com? Много ми хареса как се получи CV/resume - то, но зажалост трябва да се плати доста , за да мога да го изтегля. Това на което държа е да има опция да не се споменават твърде много лични данни -примерно не ми се иска в CV да въвеждам адрес и рожденна дата. Има такива онлайн билдъри и които искат и пол и националност даже. Тук (или поне в темплейта, който избрах) можеше да се изпускат и цели секции. Пробвах с други подобни сайтове (и мобилни приложения също), но навсякъде трябваше да се попълни темплийта дословно Sad Така, че ще съм много благодарна , ако някой помогне Simple Smile

# 76
# 77
  • Мнения: 558
И аз препоръчвам Canva. Ако не ти харесва дадена секция, можеш да я изтриеш или да измениш информацията в нея.

# 78
  • Мнения: 289
Здравейте, искам да се свържа с HR или консултант, който да направи един критичен поглед върху СВто ми, за да го актуализирам в по-"търговски" вид.
Имате ли подобен опит и можете ли да препоръчате някой?

# 79
  • София
  • Мнения: 38 499
Отговарям на въпроса на темата. Почти ежедневно се случва да остана 10-15-20 мин след работното ми време, но спрямо часовете и заплатата ми и естеството на работата, не ми е проблем.
В този смисъл започнах и се договорих наскоро и почти не ми пукаше. В смисъл имах план Б и В.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 855
Подкрепям много предходните мнения. Най - удовлетворяващите ми интервюта са били точно, когато не ми е пукало.

И преди съм го писала тук - парите са много краткосрочен мотиватор. Просто желанията на човек са равни на безкрайност. Това е истината.

За вътрешните промотирания - да ви кажа честно, понякога просто няма подходящ човек, който да заеме дадена позиция, затова и се търси външен. То вътрешните може да си мислят, че са много ок, да имат големи амбиции, но това не стига.

# 81
  • Мнения: 29 344
И преди съм го писала тук - парите са много краткосрочен мотиватор. Просто желанията на човек са равни на безкрайност. Това е истината.

Да, де, ама, като виждаш, че на подобна на твоята позиция заплатите са с поне 50% отгоре, дали пък не ти действа демотивиращо. И шефовете ти са наясно, че на твоето място ще вземат двама с поне 1,3 на твоята заплата при това стартова, обаче се правят на ударени и ти казват - това е положението...

# 82
  • София
  • Мнения: 2 855
Е, много ясно, че е демотивиращо. Няма две мнения.

# 83
  • Мнения: 747
Много ми е чудно какво да отговарям като ме питат "какво те мотивира на работното място?" и трябва да си измислям разни глупости, а истината е, че човек работи за пари, за нищо друго.

# 84
  • Мнения: 4 173
Много ми е чудно какво да отговарям като ме питат "какво те мотивира на работното място?" и трябва да си измислям разни глупости, а истината е, че човек работи за пари, за нищо друго.
Е само пари ли? Ясно, че те са водещи, но все трябва да има и още нещо, което да те мотивира в дадена област на работа.
Ако имате всички пари на света, какво би ви мотивирало да правите нещо?
Защото според мен няма как човек да не прави абсолютно нищо, това би било приятно само първите няколко дни. После все ще захване някакво хоби или някакъв вид дейност.

# 85
  • Мнения: 40 924
Много ми е чудно какво да отговарям като ме питат "какво те мотивира на работното място?" и трябва да си измислям разни глупости, а истината е, че човек работи за пари, за нищо друго.

Може би даже го вярваш това "само за пари и за нищо друго", но не е така. Практиката е доказала, че САМО с пари не можеш да мотивираш хората и да ги задържиш дълго време. Хората работят и от амбиция, за усещането, че са приемани и ценени, за да се занимават с нещо, заради добрите условия в работата, за усещането да са в колектив и кой знае още защо. Нали знаеш онази приказка "Добра дума и пистолет вършат по-добра работа от само едното от двете". Ми смени пистолета с пари и ще се получи пак вярно нещо.

# 86
  • София
  • Мнения: 38 499
О, има още много мотиви. Първо, с което веднага ще погъделичкате и работодателя, ако е известно име в бранша - престижа да работите за него, да си го сложите в СВто.

# 87
  • Мнения: X
За да отговориш на този въпрос, трябва да се фокусираш върху себе си, а не работидателя. Даже бях чела, че това е опит да те опознаят като човек. Аз си мисля, кое ми прави работният ден добър или лош. Например, ако мога да видя крайния резултат и най-вече в каква степен това е въздействало на клиенти или колеги, т.е да им пука, че правя нещо и как го правя. Обратно, ако просто цъкам нещо, и идея си нямам дали това нещо изобщо се ползва, почвам да се чудя за смисъла. Та моят готов отговор за всякаква роля е, мотивира ме да помагам и сътруднича, да виждам резултата и да получавам обратна връзка кое е ок и кое трябва да се подобри.

# 88
  • София
  • Мнения: 38 499
Разбира се, удовлетворението. В този смисъл учителската професия е една от най-удовлетворяващите, тъй като виждаш резултатите почти веднага.

# 89
  • Мнения: 8
Забравен профил, има глад за кадри, но за точно определени.
Аз доколкото те чета, разбирам, че си в корпоративна среда. Не знам на каква позиция си, но според мен местиш ли се на ново място, винаги трябва да искаш повече пари и нямам предвид 100-200 лв (освен ако положението ти в момента не го налага или има нещо друго много значимо като условие, ковто те привлича).

От своя опит мога да кажа, че ако се заседиш в една и съща компания доста години може никога да не получиш значително увеличение. Виждала съм как повишават хора с условието заплатата да не се промени. За мен това си е изнудване. На старите кадри се дава годишно около 50€ увеличение, колкото там да се каже, че има някакво. Вече ако имаш някакви големи достижения, увеличават. Винаги са казвали, че плащат за скилове, не за стаж.

В предишни компании съм виждала как хора с по 2-3 години заплатата не им е мърдана и със 100 кинта.

Естествено на ново място, ако искат да те привлекат ще дадат повече. Защото ако сега взимаш примерно 2000, за 2100 не вярвам да си напуснеш работата.

 
Няма ли някакво правило да ти индексират заплащането /или всеки сам трябва да си говори или търси другаде/, предвид инфлацията последните години?
 Имаш ли право в ЧР да питаш колко би била заплатата ако те повишат едно ниво нагоре, т.е. изобщо дали да си правиш труда /визирам - молиш/ пред шефовете?

Общи условия

Активация на акаунт