Работа, CV-та, HR-и, съвети - 78

  • 38 006
  • 1 377
  •   1
Отговори

Анкета

Правите ли оувъртайм?

Опции:

# 60
  • Мнения: X
Zabraven profil, като казвам минимума, под който не би паднала, защо мислиш “минимум на живот”. Аз си казвам заплата, под която не бих се чувствала мотивирана да работя. Всичко отгоре е добре дошло.

Нарциса и аз като другите мисля, че си достигнала момент, в който си надскачаш работата. Мислила ли си за нещо ново?

# 61
  • Мнения: 14 668
ЧС, увеличението беше на стъпки от 50 лв през няколко месеца, не е било наведнъж Simple Smile

Мисля за ново, преглеждам обявите. Обмислям след завършване на семестъра (това е края на м.май) да започна активно кандидатстване.

# 62
  • Мнения: 40 310
ЧС, увеличението беше на стъпки от 50 лв през няколко месеца, не е било наведнъж Simple Smile

Мисля за ново, преглеждам обявите. Обмислям след завършване на семестъра (това е края на м.май) да започна активно кандидатстване.

Да беше го написала, нямаше да се хабя Grinning Но може би пак е било по-бързо от точното.
Иначе е нормално и да си надраснала работата си.

# 63
  • Мнения: X
Разбрах те Шерилин. Но мисълта ми е как се определя такъв минимум, когато той е над необходимото за живеене разходи? Дори да е не разходи, а стандарт на живот. Трябва да има някакъв принцип. Защото аз съм икономична, без да имам нисък стандарт. Има хора с по-нисък стандарт и по-чести и големи харчлъци.

# 64
  • Мнения: 14 668
Аз съм съгласна с теорията за малките периодични увеличения като моите. Те не гарантират, че човекът никога няма да си тръгне, обаче. В моя случай, ако увеличенията бяха продължили още някакъв период, само щеше да се отложи това мое 'изчерпване' (което не е малко, де). Работата ми е такава, че няма как да взимам 2к за нея, но 1500 според мен е ок. Мисля, че шефът не иска да ги даде. Единствено съм в дилема защо. Може по принцип не му се дават в степен да е готов да загуби служител и време да се нервира с нов. На мен по-скоро ми се струва, че е защото и двамата знаем, че съм пътник и според него не си струвам усилието да ми дава няколко месеца още малко пари - така и така ще се махна, ще намери друга пчеличка за 900, даже ще има кяр.

# 65
  • Мнения: 12 301
Разбрах те Шерилин. Но мисълта ми е как се определя такъв минимум, когато той е над необходимото за живеене разходи? Трябва да има някакъв принцип
Трудно се определя, освен ако нямаш добра представа за актуални заплати в бранша и се равниш по тях. Иначе стреляш на сляпо.
Повечето обяви за работа не са за ръководни позиции и заплащането дори не подлежи на преговаряне, та най-дразнещото е че една голяма част са без посочено заплащане. Поне граници някакви от-до да сложат. Поне за мен впечатлението е че направо ги е срам да си кажат колко малко плащат. За съжаление доста често се е оказвало че си е за срам. Ако пише в обявата, никой няма да кандидатства. А на интервю се държат сякаш е срамно аз да питам. Ами аз отивам да работя за да изкарвам пари, на първо място. Не мога да си позволя да съм над нещата и да не ме интересува колко бих получавала срещу труда си...

# 66
  • Мнения: 4 577
Разбрах те Шерилин. Но мисълта ми е как се определя такъв минимум, когато той е над необходимото за живеене разходи? Дори да е не разходи, а стандарт на живот. Трябва да има някакъв принцип. Защото аз съм икономична, без да имам нисък стандарт. Има хора с по-нисък стандарт и по-чести и големи харчлъци.
Ако имаш работа, в която нямаш сериозни проблеми, би било логично да я напуснеш само срещу по-сериозно увеличение - напр. поне 20%. Логично е да го съобразиш и с позицията и с очакваните нива за нея. Ако нямаш работа в момента и не можеш да си позволиш да изчакаш по-добро предложение, то тогава може и да снижиш минимума. Общо взето става дума за "пазарлък" и ако имаш по-специфични умения и опит, подходящи за позицията, не трябва да се подценяваш, а да поискаш всъщност добро ниво, което считаш, че ще се съгласят да ти дадат.

# 67
  • Мнения: X
Е, да де ама заплатите имат рейндж. Ако примерно за позицията дават 2000-2300, а ти имаш харчове за 5000… то ясно, че не става. Но ако имаш за 1800 и кажеш толкова е кофти, понеже сякаш сама се подценяваш.

Предполагам всеки си знае заплатите в областта, в която е.
Винаги можеш да отидеш на 2-3 интервюта ей така, за да си свериш часовника ако нямаш никаква идея.

# 68
  • Мнения: 14 668
Одеве забравих да напиша нещо за CRM. С двайсе ръце приветствам да се въведе такова нещо при нас, и то от чисто егоистични подбуди - да не ме занимават в почивката ми и да не намирам трийсе каши след отпуск. Да, ама не се получава, защото нито се четат, нито се правят записи.
Скрит текст:
Миналата седмица имаше издънка заради колежката. Приема три поръчки за единия доставчик, но с доставчиците се занимавам аз.  Оформям нашата заявка, сравнявам поръчките със заявката и виждам продукт за поръчване, но не и за кого е. Коя е поръчката на това?, питам. Колежката уж проверява и накрая отговаря Хм, ами не знам. Махай го. Хубаво, махам го, пускам заявката сутринта, обаче следобеда ме загложди нещо и се разравям. Намирам поръчката и продукта грешно записани. Проблемът е, че заявките към доставчика се плащат предварително и ще ни сложат втори €10 транспорт. На юруш звъня да добавя продукта - затварят ми. Колежката се вайка, че ще изпусне бонуса си, хайде да поръчам продукта, какво толкова. Ама нейният бонус е колкото транспорта! А и мен не ме бърка за нейния бонус, а че шефът като разбере, ще кове мен. Накрая си викам майната му, пускам втора заявка, плащам я, пускам и мейл до контакта ни при доставчика, ако може - да ни пуснат кредитно за транспорта. Вторият транспорт ни е възстановен още същия ден. Всички продукти са шипнати същия ден. Ама трябваше и там да загубя малко нерви, че ги имам в излишък.

# 69
  • София
  • Мнения: 17 711
И аз имам такова усещане.

По-скоро обаче въпросът ми беше дали според вас е ок да искам увеличение на заплатата, след като съм имала такова увеличение още в началото, или наистина съм леко нахална.

Tова е един от малкото случаи, в които процентуалният израз не дава така добра информация. 40% върху 900лв са едно, върху 3 бона са друго. Така че не бих мълчала. Т.е. може би бих де ,но ти не бива Laughing Това с малките увеличения е евристика. Реално погледнато, аз винаги гледам каквото е. Целия период. Увеличение. Номинално, реално. Инфлация. Рационален индивид съм и тия мижи да те лажем не ми действат особено мотивиращо, даже леко ме разгневяват.

Добър разбор на ЧС, не ми позволявада цитирам като хората
"Да де, ама талантът е риск - носи много полза, но ако напусне всичко пропада. И талантите го осъзнават и има тенденция да стават примадони. Затова по някое време започна да се заражда нова тенденция - наемането на евтини и взаимозаменяеми пчелички"

И при нас много се говори напълно открито за това  - аз искам да сте взаимозменяеми. И в крайна сметка като дойде нещо сложно, мен ме питат и аз тогава питам и къде е взаимозаменяемостта. И ТЛ-а ми е дал 9/10 на team player-ство. Стана ми смешно, защоот вече не ми дреме, ама е супер нагло. Работа в екип значи всички да допринасят, а не да дундуркаш задачите на другите и те да им се пишат на тях. На мен тия хора нищо не са ми дали, една запетая не са ми казали.

П.П. Добавени са и другите сайтове в заглавния пост. Писах на НСЧ и веднага се отзова, благодаря! Simple Smile

Последна редакция: сб, 09 апр 2022, 23:20 от The Catcher in the Rye

# 70
  • Мнения: 40 310
Одеве забравих да напиша нещо за CRM. С двайсе ръце приветствам да се въведе такова нещо при нас, и то от чисто егоистични подбуди - да не ме занимават в почивката ми и да не намирам трийсе каши след отпуск. Да, ама не се получава, защото нито се четат, нито се правят записи.
Скрит текст:
Миналата седмица имаше издънка заради колежката. Приема три поръчки за единия доставчик, но с доставчиците се занимавам аз.  Оформям нашата заявка, сравнявам поръчките със заявката и виждам продукт за поръчване, но не и за кого е. Коя е поръчката на това?, питам. Колежката уж проверява и накрая отговаря Хм, ами не знам. Махай го. Хубаво, махам го, пускам заявката сутринта, обаче следобеда ме загложди нещо и се разравям. Намирам поръчката и продукта грешно записани. Проблемът е, че заявките към доставчика се плащат предварително и ще ни сложат втори €10 транспорт. На юруш звъня да добавя продукта - затварят ми. Колежката се вайка, че ще изпусне бонуса си, хайде да поръчам продукта, какво толкова. Ама нейният бонус е колкото транспорта! А и мен не ме бърка за нейния бонус, а че шефът като разбере, ще кове мен. Накрая си викам майната му, пускам втора заявка, плащам я, пускам и мейл до контакта ни при доставчика, ако може - да ни пуснат кредитно за транспорта. Вторият транспорт ни е възстановен още същия ден. Всички продукти са шипнати същия ден. Ама трябваше и там да загубя малко нерви, че ги имам в излишък.

Ахилесовата пета на CRM-а и на всички останали софтуери е съвестното и редовно въвеждане на информация. И най-най-супер-дупер софтуер ще бъде безполезен, ако му се въвеждат грешни данни, ако има дупки в данните, ако няма консистентност на данните...

Иначе извинявай, ама се разсмях на неволите ти и тревогите за 10 евро. Без злоба или насмешка, някак мило ми стана Simple Smile

# 71
  • Мнения: 14 668
Смей се Simple Smile Продукта го продаваме за няма и 100 лева. След няколко години и аз така ще се смея, ама сега хич не ми е до смях. Поне си уплътнявам работния ден.

# 72
  • Мнения: 40 310
А относно преговорите - дали за заплата, дали по сделка с клиент, най-добрите резултати се получават тогава, когато не ти пука за сделката. Имам спомен за няколко супер успешни удари, които дойдоха именно, защото не ми е пукало. Добър артист (тоест опитен бизнесмен) може и да блъфира на преговорите и да го демонстрира, но ако за теб това е много важно винаги се усеща, ако и другият е опитен. Та затова като отиваш на интервю (става дума за съфорумката, искаща съвет) се отпусни и си дай сметка, че в края на краищата имаш работа и нищо не можеш да загубиш. Ми играй го дръзко (но разумно), ако трябва и вабанк, нищо не губиш, осъзнай го, нека стане част от теб тази мисъл и ще преговаряш успешно.
И един жокер - веднъж на интервю нещо ми намекнаха, че много искам. Тогава казах, че те ме наемат за да защитавам техните интереси в преговорите с клиенти и как очакват да съм супер успешна за фирмата, ако не мога да защитя своя интерес???  Прие се добре Wink

# 73
  • Мнения: 4 577
Потвърждавам казаното от Черна станция, но наистина не трябва да ти пука дали ще те вземат и тогава се получава перфектно.

# 74
  • Мнения: 40 310
Потвърждавам казаното от Черна станция, но наистина не трябва да ти пука дали ще те вземат и тогава се получава перфектно.

Това е и част от обучението на самураите - мислете за себе си като за мъртви. Тоест ако си приел, че вече си мъртъв, не може да ти се случи нищо повече в схватката нали? И тогава се хвърляш с освободено съзнание и без този страх от смъртта, който може да те забави само миг, но този миг да е цената на загубата. И в преговорите е така, приеми, че се е случило най-лошото/че не ти пука изобщо и все едно, че ти махат окови от краката.

Общи условия

Активация на акаунт