ПОМОГНЕТЕ МИ!ИМАМ НУЖДА ОТ ПОДКРЕПА!

  • 3 430
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте на всички !
Най-сетне се реших да направя инсеминация.
В момента съм в луда паника.Страха ми е толкова голям,че имам чувството ,че ще се пръсна.
Реших сама да си имам дете.Нямам мъж до себе си.
Моля Ви помогнете ми.
Доста са и годинките ми 39 и другата седмица ще отивам в на изследвания.
Моля Ви кажете ми какво да правя?

Последна редакция: нд, 19 ное 2006, 09:41 от Viava

# 1
  • София
  • Мнения: 36 073
Поздравления! Grinning
Според мен си взела правилното решение.
Това, че си сама не е пречка за да отгледаш едно здраво и добро дете.
Понякога дори е по-добре да си сама/ ако човека до теб не ти помага и дори ти пречи/.
Кое те притеснява ,че изпадаш в паника от взетото вече решение?
Постъпваш правилно - радвай се.
Познавам много жени, които съжаляват , че не са го направили, когато е имало възможност.
Аз ти пожелавам всичко да мине добре и много скоро да се похвалиш с добра новина.
Подкрепям те за взетото решение  Peace

# 2
  • Мнения: 61
Благодаря за първата подкрепа!
Страх ме е !
Във вторник ще са готови резултатите от  изследвания-без тях не можело.
Не съм от София ,но реших процедурата да бъде направена там.Не знам чака ли се ред или мога да отида няколко дена преди овулация и ............това е?
Уж съм силен човек,а сега съм в паника!

# 3
  • Мнения: 2 120
Аз те подкрепям зя решението. Детето ще ти осмисли живота, а по-късно може да се появи  и истинският мъж. Успех. Hug

# 4
  • Мнения: 61
Благодаря ти ДАРА за подкрепата!
За сега не са много подкрепите в моя полза за това мое начинание? newsm78

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз те подкрепям зя решението. Детето ще ти осмисли живота, а по-късно може да се появи  и истинският мъж. Успех. Hug
Късмет и от мен!  Peace  Hug

# 6
  • Мнения: 2 013
Желая ти късмет! Дано да стане от първия път!
Взела си правилното решение, сигурна съм, че никога няма да съжалиш!

# 7
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Успех, но не знаех, че вече правят без подпис на съпруг.


Наистина желая Ви много, много спокойствие, защото без него не става. Имам много познати, които си родиха на тази възраст и сега отглеждат достойни наследници на мама.

# 8
  • Мнения: 61
dorothy,аз съм разведена и нямам мъж
Взех решение сама! Shocked
Може ли да ми препоръчате клиника,в която ще се съгласят на по-старичка жена да направят процедурата?

# 9
  • Мнения: 51
Решението ти е прекрасно и много смело, не се отказвай. А в клиниката ще ти кажат как ще протече всичко, само запомни, че трябва да си спокойна, за да мине всичко нормално. Пожелавам ти успех!

# 10
  • Мнения: 2 259
Браво и от мен!Дано имаш касмет от раз да станат нещата!Пиши после .Да не ни забравиш?

# 11
  • Мнения: 61
Естествено,че няма да Ви забравая,но ми кажете към коя клиника да се насоча?
Утре ила вдруги ден тръгвам за София-сама!

# 12
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Здравей! Поздравявам те за смелото решение! Ето сайтовете на няколко клиники в София:
http://ivf.bg/
http://ivf-bg.com/
http://www.invitro-bg.com/

Обади се и си запази час. В клиниката ще ти разяснят как стоят нещата и какви са особеностите на процедурата. Ще трябва да ти проследят цикъла за да се установи овулация, не може да отидеш просто така и да направят инсеминацията. Не се отчайвай ако не стане от първия път, бъди упорита. Желая ти успех!

# 13
  • Мнения: 1 288
Мога да ти помогна само с морална подкрепа. Ще ти стискам палци всичко да мине добре. Praynig Детенцето е най-ценното и най-важното нещо в живота. Не стигат думи да опиша. Това любовта от и към мъжа въобще не може да се сравнява с майчината обич. От все сърце ти пожелавам да я изпиташ. С теб съм, успех, мила!   bouquet

# 14
  • Мнения: 10
Viava, здравей, поздравявам те за решението, което си взела,
сигурна съм, че не ти е било лесно, а и занапред няма да е лесно,
но важното е, че имаш желание Heart Eyes. На теб ще ти кажа само, че преди години моята майка не е искала да има бебче, но нейна приятелка й е казала "Хайде, представи си едно малко сладко момиченце, което ще те радва и т.н." и ето ме на - аз съм резултата, а моята майчица не съжалява. По-късно - бях вече голяма и я навих за още едно бебче - имам си сестричка, която е с повче от 8 години по-малка от мен Hug. Прекрасно семейство сме и мисля, че майка не е съжалявала никога за решението си.
Успех, стискам палци всичко да мине добре
и скоро да се похвалиш Praynig.

# 15
  • Мнения: 61
Това наистина ме окуражи!
Притеснявам се,че съм сама и нямам никакви познати лекари в София
Не съм и доста добре запозната с цялата процедура-само от форума което съм прочела.Притеснена съм за донорството и последствията.
Ако някой може да ми разясни повече нещата ще съм много признателна за това

# 16
# 17
  • Мнения: 7 716
ТУК със сигурност не гледат с лошо око на върастта, защото аз съм по-възрастна от теб, ходя в тази клиника и познавам позицията на лекаря.
Успех и пиши. Няма нищо по-хубаво от това да имаш детенце.
Изобщо не се притеснявай. Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 1 941
Успех Hug

# 19
  • Варна морето
  • Мнения: 103
Поздравления
Правилно  си решила. Аз също бих постъпила така. Детето е най голямото богатство. Давай и ще стискаме палци.

# 20
  • Мнения: 61
Благодаря за адресите
Може ли да ми кажете към кой лекар ще е най-добре да се обърна?
Тук както виждам доста са опитвали ,а на мен ми е за първи път
Моля!

# 21
  • Мнения: 7 716
Ами аз ти казах вече в линка, който съм ти дала. Да беше го отворила и прочела.

# 22
  • Мнения: 61
Напротив отворих и трите сайта които получих,но там не намерих име на лекари към които да се обърна.
Ако може да ме посъветвате за добър специалист?
мерси!

# 23
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
И трите сайта са на клиники по стерилитет. И на трите има телефони за контакт - обади се и си запиши час в която клиника си избереш. Различни хора, различни мнения за лекарите - на някои ще хареса определен лекар, на други не. Ако искаш пусни една търсачка с имената на лекарите и прочети какви са отзивите за тях.

http://www.invitro-bg.com/ - д-р Стаменов
http://ivf.bg/ - д-р Владимиров
http://ivf-bg.com/ - клиниката на доцент Щерев, тук не мога да ти дам конкретно име на лекар, понеже има повече от един специалист.

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
здравей
виждала съм жени да раждат първото си дете доста над 40г
има жени осиновяващи деца, защото не могат да имат - също на по-късн възраст
има самотни майки на твоята възраст
така че смело дерзай - нито възрастта ти трябва да е пречка, нито нещо друго щом си решила

виж съвета на Лали

успех и се радвам, че си взела това важно решение - няма да е лесно, но нищо хубаво на този свят не става лесно, така че бъди смела и не се отказвай - децата са наистина нещото заради което живеем - поне за мен те са смисъла да съществуваме - само те са непреходно нещо, всичко друго е преходно

# 25
  • Мнения: 1 320
Поздравявам те за решението! Но да задам няколко прагматични въпроса:

-Как така идваш във вторник за инсеминация, а не знаеш при кого да отидеш? За по-добрите клиники се записва час поне две седмици предварително.
-Какви изследвания си правила?

Лекарят, който си избереш няма да ти каже: "Хайде лягай за инсеминацията", а ще иска да ти проследи овулацията, да знае проходимостта на тръбите ти, да види как са репродуктивните ти хормони. Може да се наложи стимулация. Инсеминацията не се прави просто така, а в дните на овулацията. Не ти трябва познат лекар, но със сигурност ще ти трябва да отседнеш някъде, докато трае процедурата.
Желая ти успех!

# 26
  • Мнения: 257
Поздравявам те за решението което си взела!.Стискам ти палци всичко да е наред!

# 27
  • Мнения: 96
Здравей, Viava

Единственото, което трябва да мислиш в момента е, че решението ти е правилно. Ти правиш първа стъпка към създаване на свое семейство. А след време може да допълниш членовете му с един или повече, нищо не се знае.

Искам само да ти кажа моето мнение да притеснението:
Само силна и уверена в себе си жена може да вземе твоето решение - да създаде сама дете. Поздравявам те за куража и силата ти!
Притеснението е израз на нещо много важно - на това, че не ти е безразличен резултата от инсеминацията, че се вълнуваш от бъдещето след нея, от всичко, което ти предстои при появата на новия живот. Тези тревоги са присъщи на един наистина отговорен човек. Щеше да е тревожно, ако не изпитваше притеснение, ако беше безразлична към предстоящите промени в живота ти. Радвай се, че си притеснена. Сега му е времето да се притесняваш.
НО ПРИТЕСНЕНИЯТА ТРЯБВА ДА СПРАТ в мига, в който избереш лекар. От този момент нататък трябва да си позитивно настроена и БЕЗКРАЙНО СПОКОЙНА. Това е голяма част от успеха на начинанието ти.
Довери се на избора си, успокой се и бъди готова да приемеш всичко, което ще срещнеш по пътя си, чак до появата на малкия човек.

Ние ще те подкрепяме, ще стискаме палци за теб и ще споделяме радостите и болките ти. Пожелавам ти успех и бъди уверена в себе си!   bouquet

# 28
  • Мнения: 61
Наистина  ще е проблем,но за сега нещата вървят добре!
Утре съм на изследване!
Не знам как стана ,но ..............стана!
Стискайте палци да е всичко ОК -ако се сетите се помолете за мен!
благодаря Ви!

# 29
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Успех и определено стискам палци и се моля за теб. Много сили и успех.

# 30
  • Мнения: 1 143
Поздравления за решението и успех!

Не знам само дали няма да има проблем с донорството (ако е с донор, разбира се ). Знам, че клиниката на Ватев не е позволено, за другите не знам.

Колкото до възрастта - не се притеснявай. Ако си здрава, това не е проблем. Много добре разбирам тревогата ти, но давай смело напред. Стискам палци!!!

# 31
  • София
  • Мнения: 12
Привет и от мен. Поздравявам те за взетото решение. Звам, че никак не е лесто да стигнеш до тук, защото и аз съм минала през всички тези притеснения и съмнения дали това е най-правилното за мен и бъдещото ми дете. Аз съм на 40 години и преди около половин година започнах с консултация за бъдеща донорска инсеминация. Ще бъда откровена и смятам това да не се разтълкува като реклама. Срещнах се д-р Стаменов от клиника Малинов, и след разговора си с него вече нямах основание да се връщам назад. Там със сигурност провеждат донорска инсеминация. Попълват се документи за изискванията към донора - външни белези, черти на характера. Там ще ти дадат много пълна информация за катналога на донорите и според мен няма място за притеснение. Аз не стигнах до донорската инсеминация, но това е друга тема. Трябва да се подготвиш за дълга процедура - прегледи, цветна снимка, евентуално ако се наложи и лапароскопия, стимулация. Но това момичетата са го казали по-горе. Снимката е определяща и от нея се вижда как да процедирате по-нататък. Още веднъж ти казвам:СМЕЛО НАПРЕД, ГОСПОД ДА Е С ТЕБ И ТЕ ПАЗИ! Много е важно да бъдеш СПОКОЙНА!

# 32
Шошка какво точно е забранено при Ватев? Единствтното което не правят и е забранено при тях е да продават яйцеклетки. Не те разбирам. Какъв проблем може да е донорството?

# 33
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Поздравявам те за решиението ти! Възхищавам ти се искрено, а от сърце ти желая още от първия опит да постигнеш желания резултат.

# 34
  • Мнения: 61
Здравейте на всички ,които ми писаха!
За сега всичко е наред-изследванията минаха и всичко е нормално!
Малко не ми хареса прегледа,но това е друга тема!
В петък пак съм на преглед!
Молете се за мен!и другият месец да давате съвети за хубава тема!

# 35
  • Мнения: 2 013
Здравейте на всички ,които ми писаха!
За сега всичко е наред-изследванията минаха и всичко е нормално!
Малко не ми хареса прегледа,но това е друга тема!
В петък пак съм на преглед!
Молете се за мен!и другият месец да давате съвети за хубава тема!

Стискам палци всичко да е наред и скоро да си сложиш бременна лентичка! Какво казват лекарите, кога евентуално би могла да си направиш инсеминацията?

# 36
  • Мнения: 1 143
Шошка какво точно е забранено при Ватев? Единствтното което не правят и е забранено при тях е да продават яйцеклетки. Не те разбирам. Какъв проблем може да е донорството?

Имах предвид, че ако жената няма брак не е разрешено донорството. Поне аз така разбрах, когато попълвах документите. Не че има някъкав проблем с донорството по принцип.

# 37
  • Мнения: 1 143
Кonstanta, имам чувството, че се дразниш, ако спомена нещо за Ватев. Нямам никакво намерение да говоря против него или клиниката. Аз самата много се дразнех, когато някои от момичетата ми говореха за него, така че не го приемай по този начин. Всеки сам избира лекаря си и му се иска да вярва, че именно това е човекът, който ще помогне или поне ще направи най-доброто, което е по неговите сили. Ватев е специалист с много опит зад гърба си (както и много бебета е направил  Wink).  Hug

# 38
Шошка, не става въпрос дали аз се дразня или не, а за това, че няма такава забрана при Ватев. Това дали жената има брак или не, не е от значение. А това че Ватев е отличен специалист е факт, защото той е наистина с най-голям опит в тази област. Това е  моето мнение и наблюдение и никой не е в състояние да го промени.

# 39
# 40
  • Мнения: 1 612
Поздравления!
Успех!

# 41
  • Мнения: 595
Напълно те подкрепям      newsm74
Човек не бива да рискува да остане сам ако не го иска.
Детето променя целия свят на майката и нищо вече не е същото.Чудиш се как си живял до сега?
Поздравявам те за първата крачка към безкрайния път.

# 42
  • Мнения: 1 043
Браво на теб   bouquet Възхищавам се на смелостта ти   bouquet Стискам палци всичко да е наред и скоро да се похвалиш  Peace

# 43
  • Мнения: 61
Отново искам да кажа на всички от форума ,които ме подкрепиха-голяма Благодаря за подкрепата!
Бъдете с мен !
Наистина имам нужда от Вас тези дни!
Молете се за мен и наистина да има резултат !

# 44
  • Мнения: 2 013
Отново искам да кажа на всички от форума ,които ме подкрепиха-голяма Благодаря за подкрепата!
Бъдете с мен !
Наистина имам нужда от Вас тези дни!
Молете се за мен и наистина да има резултат !

Кажи ни когато наближи трансфера да стискаме палци. Очевидно не ти се пишат подробности, разбирам те. Но те мисля.   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 45
  • Мнения: 13
браво и от мен това е много смела постъпка от твоя страна,в крайна сметка децата са смисала на нашия живот

# 46
  • Мнения: 135
Това е прекрасно. Както казват щапка ти свалям успех.   bouquet

# 47
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Искрено те поздравявам.

# 48
  • Мнения: 110
Мисля ,че си взел най-правилното решение в живота си! Успех ти желая от цялото си сърце!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!И моите искренни поздравления ! Hug

# 49
  • Мнения: 61
До Коледа ще имам резултат!
Всичко мина!Благодаря ВИ!
Ама започнаха проблеми!
Каже ми друго нещо-кога да спра  цигарите ако се е получило бебето?
Май нямам сили да си покажа ината!

# 50
  • Мнения: 7 716
Спри цигарите веднага.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Спри цигарите веднага.
  Stop
И докато правиш опити и след като забременееш - никакви цигари.
И ако не си започнала да пиеш фолиева киселина - направи го.
Успех Peace
Дано на Коледа получиш най-прекрасния подарък santa2 pregnant

# 52
  • Мнения: 96
Viava, всички ще ти стискаме много силно палци по Коледа да се похвалиш с най-хубавата новина.
А за цигарите няма какво да му мислиш и да чакаш някой да ти каже да ги спреш. Ти се пребори и взе толкова трудното решение - да станеш майка сама. Едни цигари ли ще ти се опрат?!?

Ти си силен човек! Докажи го сама на себе си още веднъж с отказването от цигарите!

  bouquet Чакаме новини! Simple Smile

# 53
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Спирай цигарите!  Stop
Хапвай повече плодове и зеленчуци!  Peace
Чакаме добри новини!  newsm10

# 54
  • Мнения: 61
Здравейте!
Благодаря Ви че бяхте с мен!
Нищо не стана!
Жалко!
След време пак ще опитам! Cry

# 55
  • Мнения: 7 716
Ти донорска инсеминация ли прави? Къде? Съжалявам.

Общи условия

Активация на акаунт