Всичко за всички марки гел лакове - тема 40

  • 34 325
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 294
Блускай не беше ли китайска марка?
Допуска ли се професионален салон да работи с такива продукти?
Няма ли някакво регулиране?

# 706
  • Мнения: 1 860
В БГ ги водят "за професионална употреба" и всеки втори салон работи с тях. Продават се и свободно та непрофесиоталисти. Струват 20 лв някъде и за мен не си заслужават цената. Но съм виждала в салони да работят с джеси и прити, та всичко е възможна тук.

# 707
  • Мнения: 1 116
Благодаря ви за обнадеждаването.
Моите нокти са голямо предизвикателство и професионалистките просто ме претупват в частта с оформянето, а не една и две директно са пуфтяли и забелвали очи като ги видят..
Нито една не ми е предлагала да разкрие малко от плочката, за да подобри формата. Стигнах до този метод сама, и на скоро видях рускиня как го прави.

Лошото е, че днес докато се усетя и ми надраскаха и ноктите с пила преди базата.

Не съм много уверена в частта с лакирането, но мисля, че ще се получава.

# 708
  • София
  • Мнения: 274
Какво по-точно значи да се разкрие нокътната плочка?  Ясно, че нещо с формата, но какво? Ще пуснеш ли линк от ютуб, моля 😅

# 709
  • Down south
  • Мнения: 7 723
Искам да споделя, че при мен маникюра издържа 3 седмици.
Чудо невиждано!
Обикновено 10 дни  се вместват в моите възможности, 2 седмици  са голямо постижение. За три седмици Stuck Out Tongue Winking Eye без забележки, изключвам израстването, не съм и мечтала. Без обесване и забележки
Gelish основа, два слоя цвят, топ Gelish (два слоя) всичко "печено" с около 60 секунди  по-дълго от обичайното. Дали това не е ключ към моята драма с издръжливостта?



Последна редакция: пт, 15 юли 2022, 05:48 от Daylily

# 710
  • Мнения: 3 325
Виж първо как ще го сваляш преди да се радваш.
И аз като попрепекна коди-то няма мърдане, ама после трябва с дрелка да го свалям Grinning

# 711
  • Down south
  • Мнения: 7 723
Цитат
Виж първо как ще го сваляш преди да се радваш.
И аз като попрепекна коди-то няма мърдане, ама после трябва с дрелка да го свалям Grinning
[/quotе]

Свалих го за около 10 минути. Както обикновено.

Edit
Ти с какво сваляш, това пробвала ли си

Последна редакция: пт, 15 юли 2022, 15:21 от Daylily

# 712
  • Мнения: 347
Здравейте, за Блускай ще се изкажа положително за хард гела им е бутилка-няма грешка.

# 713
  • Мнения: 1 860
Ех, колко сме различни!При мен пък не държеше и ми беше много мек и си намерих друг вариант. За това мисля, че не всеки път продукт, който при един е супер ще се държи по същия начин при друг,  какро обсъждахме по-рано за кучук гел и т.н.
Да се оплача/докладвам онзи ден забелязах пукнатина на палеца на дясната ръка. В началото си казах "хайде стига бе! Никога не ми се е напуквал гела.". Вчера имах време да се вгледам по-детайлно и се оказа, че не е напукан е гела, а някак си целия нокът се е счупил. Това за първи път ми се случва. Нямаше как да го махна и изградя наново, тъй като е много навътре счупването и е под живеца, та ще боли. Сетих се за трика с чаената торбичка от тук и решох да го приложа. Дано издържи докато израстне, ще докладвам.
За тези, които не има се чете назад напрвих следното:
Взех линт базата на коди(стори ми се, че ще е по-здраво с нея) намазах един слой, като гледах да е по-дебело на цепнатината. Чаената торбичка я изрязах и взех края, който е залепен и все едно е малко по-дебел(не знам правилно ли беше) и го притиснах на неизпечената база. Пекох, мацнах още един слой база и пак пекох. После изравних с хартиена пила и направих укрепване с гела в бутилка. Знам, че повечето сте наясно с трика и ако имате забележки и съвети съм отворенаа, а и тези които не знаят за него да имат идеи за спешни случаи Simple Smile

Последна редакция: пт, 15 юли 2022, 09:51 от karmilla

# 714
  • Мнения: 1 116
Какво по-точно значи да се разкрие нокътната плочка?  Ясно, че нещо с формата, но какво? Ще пуснеш ли линк от ютуб, моля 😅

Ето тукhttps://www.youtube.com/watch?v=k1ZUgediITI

Цаката е да се наблегне на разкриване на плочката настрани в основата на нокътя.
Аз не си го правя с пила, но с избутвач много внимателно избутвам и разтягам и тя се разкрива донякъде. След това изпилявам максимално отстрани към свободния край.
В салон обикновено не си играят с формата нагоре, избутват криво ляво и изрязват кожички, заоблят свободния край и готово.

Daylily,

Дано не ставам досадна, но може ли да споделиш откъде купуваш Гелиша. Преди време бяхте препоръчвали продавачи в ebay, но всички са от Щатите. Не съм пазарувала от там и не съм сигурна как се прави.
Изрових английския ebay, и намерих 1-2 продавача и от там, но как да разбера дали са им оригинални. Освен да рискувам едни 70лв, но пак като дойдат не съм сигурна дали ще са оригинални, като нямам опит.

# 715
  • Мнения: 13 944
Daylily а с какво го свали за тези 10 минути, всеки път по-трудно става...

# 716
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 486
И на мен откакто ми свърши течността за сваляне на гел лак, и започнах да го свалям с обикновен лакочистител - свалям трудно. Последния път такава борба беше, че счупих нокът и ги изрязах до дъно. Но пак са лакирани де. Grinning

# 717
  • Мнения: 7 589
Момичета, обикновен лакочистител Форте с ацетон сваля гел лак доста добре, ако не ви се купува специална течност.

# 718
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 486
Есмералда, много хубаво, но нали не съм в България. Hug
Не знам защо спряха да правят течност китайците....Преди си купувах от ибей и али.... Сега все няма в наличност, спрях да гледам вече.

# 719
  • Мнения: 1 860
Ех, лошо така Sad Аз като се сетя как съм киснала преди и лошо ми става. Даже бях взела на снб течност за сваляне - на мен с нея 30 мин не ми мърдаха. Дори веднъж бях ходила на маникюр, че не ми се занимаваше, после 3 часа киснене, стъргане, пилене не падаше. Дано намериш продукт, Мелина, да се улесниш.

Общи условия

Активация на акаунт