Аранжиране на маса - 8

  • 70 985
  • 642
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 953
Цитат на: desi.a
link=topic=1434051.msg46950425#msg46950425 date=1694930496
Здравейте, тъй като моята сестра има специален повод , на мен се пада да направя масите , темата е злато. Имам златни покривки, черни и златни салфетки и такива балони. Може ли идеи все пак за украса на маса в златно. Ще бъдем в заведение и с посудата няма как да си играя-бели са . Малко помощ ще ми е от полза. Благодаря.
Щом покривките са златни, а има и други златни елементи вече, според мен е добре да ограничиш златното до изброените. Ще стане твърде много злато, което ще отиде към кич, вместо към усещане за лукс. 
Зависи и какво още трябва да се добави - вази ли, цветя ли, табели с имената на гостите ли, свещи ли, друго ли...
Щом чиниите ще са бели, може да сложиш бели цветя, ако се предвиждат такива или свещи. Табелите за гостите може да са черни със златни надписи, за да се вържат с черните салфетки. Общо взето комбинирай в някаква логична за подредбата връзка златно, черно и бяло.
За свещи се ориентирам.
Благодаря. До толкова съм се спряла.

# 196
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 688
Ето малко идеи, естествено, повечето са по-скоро новогодишни, но може да ти дойде идея













Аз бих използвала златните покривки само за акцент, от типа на тишльойфери. А не за основна покривка. Бих оставила бяло за основа. Така няма опасност да се прекали.

# 197
  • Мнения: 1 113
Без да съм специалист по какъвто и да е начин:
За чиниите - бели, а приборите? Защото при едни "сребърни" прибори аз бих опитала да направя и още един акцент сребърен, за да не е всичко златно и черно и на този фон едни сиви прибори. Може да се търси във вази със златна И сребърна украса, салфетките са да бели/черни със златни И сребърни нишки/брокат, нещо такова.

За колко човека ще е масата и в каква форма е?

# 198
  • Мнения: 953
Без да съм специалист по какъвто и да е начин:
За чиниите - бели, а приборите? Защото при едни "сребърни" прибори аз бих опитала да направя и още един акцент сребърен, за да не е всичко златно и черно и на този фон едни сиви прибори. Може да се търси във вази със златна И сребърна украса, салфетките са да бели/черни със златни И сребърни нишки/брокат, нещо такова.

За колко човека ще е масата и в каква форма е?
Салфетки имам чисто черни и бели на златни точки.
Златни покривки,които мога да направя на шлайфер/защото аз обичам шлайферите и ми допадат като акцент/.
Балоните са микс от злато и черно. За 16 човека.
За снимките много благодара, ще взаимствам по нещо от там. Сега вече чуденката ми е основната покривка черна или сива/сребърна /  или бяла да е. Златото ще е шлайфер.

# 199
  • Мнения: 3 351
Без да съм специалист по какъвто и да е начин:
За чиниите - бели, а приборите? Защото при едни "сребърни" прибори аз бих опитала да направя и още един акцент сребърен, за да не е всичко златно и черно и на този фон едни сиви прибори. Може да се търси във вази със златна И сребърна украса, салфетките са да бели/черни със златни И сребърни нишки/брокат, нещо такова.

За колко човека ще е масата и в каква форма е?
Салфетки имам чисто черни и бели на златни точки.
Златни покривки,които мога да направя на шлайфер/защото аз обичам шлайферите и ми допадат като акцент/.
Балоните са микс от злато и черно. За 16 човека.
За снимките много благодара, ще взаимствам по нещо от там. Сега вече чуденката ми е основната покривка черна или сива/сребърна /  или бяла да е. Златото ще е шлайфер.
Щом вече разполагате със златния текстил за тишлайфери, наложете ги върху бяла и черна основа с останалите елементи, включително прибори и декорация и вече от общия вид ще прецените дали комбинацията изисква изсветляване с бяло или потъмняване.

# 200
  • София
  • Мнения: 6 182
И аз щях да попитам за приборите? Сребърна покривка и върху нея златен тишлайфер е малко рисково, но пък би могло и да се получи - всичко зависи и от вида на тъканите.
Бюджетен трик, с който сребристи прибори, да се открояват върху сребъриста покривка или да се впишат в златиста среда е завръзването им с тънка панделка. Може да е само златиста или комбинация от две или три тънички панделки във водещите цветове. Метър панделка с ширина 6мм е 30 ст., а за 16 човека, ще са нужни максимум 8 метра. Ако са втъкнати по някакъв начин с панделката в салфетките също може да се получи ефектно.

# 201
  • Австрия
  • Мнения: 2 313
Еха, Дими, много са красиви!

Blush Да си призная.. лично може би не бих си ги купила. Обаче... за момента са ми любими Heart Eyes

spätsommer3a by Dimitrana S, auf Flickr

Не ми се прибират в шкафа.. кхм, то по настоящем май няма и място Scream Satisfied По същия начин не ми се разделя и с лятото, но пък изцяло се наслаждавам на 'циганското'...Sunglasses И аз като Алиса, с идеята за слънчогледови цветя Nature Sun With Face Есенните чинии са много хубави и внасят погходящото уютно настроение Heart

Тари, обещавам през есенния сезон да се пробвам и аз с геометрична подредба Heart Eyes

Споделено е достатъчно по темата 'маса в златна тематика'.. Аз само ще споделя, че ако приборите не са в 'злато' бих свела златното/златисто само до т-льойфери и салфетки бели със златни точки + няколко златисти свещи. Представям си и някоя и друга бяла орхидея по масата, в саксии, които в последствие биха се взели като подарък от събитието. Бих си спестила черното - балони и салфетки. Ще се радвам (предполагам и останалите в темата също) на снимки от събитието Hug

Последна редакция: вт, 19 сеп 2023, 21:26 от DimS.

# 202
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 688
О, Дими, разкош! Има за какво да са ти любими - много хубаво си ги съчетала отново!

# 203
  • Мнения: 1 988
Момичета, масите ви са прекрасни. Има един бранд yvaylo, има прекрасни подложки за маса и покривки, но ги продава по 6бр., ако някой иска да си поделим поръчката, пишете ми на лични. Аз искам само 3 бр.

# 204
  • Мнения: 3 351
Момичета, масите ви са прекрасни. Има един бранд yvaylo, има прекрасни подложки за маса и покривки, но ги продава по 6бр., ако някой иска да си поделим поръчката, пишете ми на лични. Аз искам само 3 бр.
Не го намерих с търсачката на чичко Гугъл, може ли линк?

# 205
  • Мнения: 1 988
Момичета, масите ви са прекрасни. Има един бранд yvaylo, има прекрасни подложки за маса и покривки, но ги продава по 6бр., ако някой иска да си поделим поръчката, пишете ми на лични. Аз искам само 3 бр.
Не го намерих с търсачката на чичко Гугъл, може ли линк?
Ами как да го намерите, като не съм го написала правилно 🤦‍♀️, извинявам се, ето го https://www.yvailo.com/?fbclid=PAAaZkmLQa5sAYCfF_1VGLMLcwjVvAzmJ … QveQYHIVnRjbZbTUI

# 206
  • Мнения: 3 351
Момичета, масите ви са прекрасни. Има един бранд yvaylo, има прекрасни подложки за маса и покривки, но ги продава по 6бр., ако някой иска да си поделим поръчката, пишете ми на лични. Аз искам само 3 бр.
Не го намерих с търсачката на чичко Гугъл, може ли линк?
Ами как да го намерите, като не съм го написала правилно 🤦‍♀️, извинявам се, ето го https://www.yvailo.com/?fbclid=PAAaZkmLQa5sAYCfF_1VGLMLcwjVvAzmJ … QveQYHIVnRjbZbTUI
Нека сме на "ти", такава тема особено предполага по-фамилиарно общуване, на обща маса сме все пак Simple Smile
Аз покривки и тишлайфери за сервиране си купувам оттук: https://gourmethouse.bg/doma/pokrivki-i-salfetki

# 207
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
О, това определено не е моят ценови клас - 650лв за покривка и 180лв за 6 платнени салфетки няма да дам... Не са лоши, ама не са ми и уау.

# 208
  • Мнения: 3 351
О, това определено не е моят ценови клас - 650лв за покривка и 180лв за 6 платнени салфетки няма да дам... Не са лоши, ама не са ми и уау.
Ох, и в моя не са. Ама ходих, гледах, пипах всякакви ленени материи на всякакви места, тези наистина са добри на живо, поне в България не си намерих по-качествен лен и изработка, а търсих дълго.
 За жалост първо на живо ги видях и се влюбих, от картинка може би нямаше да се юрна. Покривка чак на тази цена не съм купувала, може би е неподходяща по форма и размер за моите маси /всичките са кръгли, разтегателни/, но взех кръгли за около 400 лв. Не ги ползвам като ежедневни, за разлика от салфетките и тишлайферите, които са постоянно в употреба и се държат добре. За ежедневни покривки ползвам всякакви други, включително по-стари ленени, още от соц.време, които са си ок.  Само една имам голяма, бяла, много плътна, на която не мога да премахна жълто петно /с неизвестен произход/ и не я ползвам. Сега обаче, като се раздумахме, се замислих, че от нея мога да направя салфетки и тишлайфери, вместо да я държа в чекмеджето.   
Аз и не купувам наведнъж, ама веднъж-дваж на година и даже две и то се събира.

# 209
  • Австрия
  • Мнения: 2 313
Погледнах и аз в сайта yvailo, обаче ми е някак си непрегледен.. А сайтът с покривките - хубави са, но прескъпи. Като цяло никак не държа една покривка да е ленена: важно ми е да лежи добре на масата, да не се хлъзга по нея, да пада хубаво, да се глади лесно. Споменах преди време, че броя на покривките в шкафа е около 30, сега може би са над 40.. просто.. така се случва. Допада ми разнообразието, но се стремя да не са скъпи. С най-скъпата до момента се сдобих наскоро, в размер за масата в разгънато положение, на PiP Studio e - всичко заради любимите чинии от колекцията Winter Wonderland ... Relaxed Та.. в преход към есента:


WonderWaldHerbst2023 by Dimitrana S, auf Flickr

Чиниите с катеричките са с размер 17см в диаметър т.е. за хляб(хлебче). Но не винаги вечеряме с хляб и.. следващия път без тях. Много ми харесва тематиката и реализацията й върху порцелана и смятам да подредя поне още две маси с тази колекция до края на годината.
WonderWaldHerbst23_2a by Dimitrana S, auf Flickr

Живот и здраве да е само Blush

пп. Покривката от снимките е от H&M

Последна редакция: нд, 01 окт 2023, 21:52 от DimS.

Общи условия

Активация на акаунт