Аранжиране на маса - 8

  • 70 605
  • 638
  •   1
Отговори
# 600
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 421
Голяма съм консерва, ама чаши за вино и шампанско без столче ми изглеждат странно...Като недоправени Grinning Някак си не са ми празнични

# 601
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
Чаша за вино БЕЗ столче, просто не е чаша за вино! Кой както иска да си я кръщава и да си сипва виното в каквото иска…
Имам един страхотен сервиз за вино от родителите ми - чаши и кана, като чашките са с малка вместимост - може би 50мл, не знам защо. Но и те са с миниатюрно столче.

# 602
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 421
Тари, и баба ми имаше такива, чашки за ликьор им казваше. Правеше няколко вида, вишновка също, аз затова съм пиянде от малка

# 603
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
Туне, за ликьор имахме кристални с високо столче, а тези са с кана и в каната сипваха наливно вино с лимони. И го пиеха в тези чашки. Имахме и други, но тези специално бяха за домашното вино.
Малко се отплеснахме 😂

# 604
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Grinning

Имам чаши за шампанско без краче. Показвала съм ги..

Скрит текст:
Silvester23a by Dimitrana S, auf Flickr

prosit22_4b by Dimitrana S, auf Flickr

Шампанско.. хм, по-точно сект пием главно при посрещането на Новата година и тъй като включваме в наздравицата и детето, не само е без алкохол, но чашите са без краче: така решихме, че е ОК за всички ни.
Но съм съгласна с Туната, че изглеждат ..сякаш нещо им липсва Satisfied Разбира се - крачето Stuck Out Tongue Winking Eye

За винените.. изискванията ни са традиционни.

пп. Поръчах си нови чаши - за вино и ниски. Пасват обаче (мисля си аз) само на белите чинии (и за тях не съм сигурна Smile). За сивия вариант ще мисля друго RelaxedWink Всъщност.. имам доста чаши, затова ми се иска нещо просто по-различно, нетрадиционно, ново като стил и материал за самата мен..

Последна редакция: пн, 15 апр 2024, 22:30 от DimS.

# 605
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
DimS., гледах едни чаши в Madam Coco и се сетих за твоите чинии.

# 606
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 019
Аз не знам защо, но реших, че са водни чаши.

# 607
  • Мнения: 3 324
Сигурно са започнали да правят чаши без столче и за напитки, които традиционно се консумират в такива със столче, защото сегашните потребители сякаш не умеят и да ги държат - въобще етикетът на трапезата е в забвение (с изключения, разбира се), то какво ли друго може да очакваме с натиска на бързото хранене.
Прави ми впечатление, че някои не държат столчето, а обхващат с ръка и горната част, ми не се чува и прекрасният кристален звън, чак ме дразни.
Като бяхме млади и се събирахме всяка вечер семейно с приятели и колеги, стана така, че мой колега (от филологиите, още го помня!) счупи последната ми любима чаша за вино, след което цял месец не пих бяло вино, че нямах подходяща чаша със столче Simple Smile 
Напоследък имам нови придобивки, които няма кога да сервирам, нито да снимам - така са ме натиснали сроковете...обаче пък ви спохождам и чета с удоволствие!

# 608
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
DimS., гледах едни чаши в Madam Coco и се сетих за твоите чинии.

Скрит текст:

Ами.. харесват ми, и по такива се загледах, тези в Zara почти ги купих Blush Щях, ако мястото вкъщи вече не е ограничено. За място за новопоръчаните, вече съм пуснала обява в продавалника на налични, ползвани досега изключително рядко..

Пипилота, а защо пък да не се ползват за водни, ако ти допадат за тази цел?

Кубратова, истински кристален звън имат само тънкостенните (поне в горната си третина) кристални чаши. Но това е специална тема, по която само частично мога/бих взела отношение. Всякакви чаши се произвеждат вече, в което, лично, не намирам нищо лошо. Никога не е късно да се (пре)открие/пробва нещо различно Simple Smile

# 609
  • Мнения: 3 324
Ох, то звънтенето не ми е първа грижа (права си, че най-чист звук се получава от тънкостенните чаши), ама някак се получава един тъп дразнещ звук. По-важното е, че формата на чашата се отразява на вкуса на питието, затова е и столчето.

# 610
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 019
Аз също не мога да пия вино в чаша без столче. По-скоро няма да пия. Не ми е вкусно така.

# 611
  • Мнения: 11 919
Сигурно са започнали да правят чаши без столче и за напитки, които традиционно се консумират в такива със столче, защото сегашните потребители сякаш не умеят и да ги държат - въобще етикетът на трапезата е в забвение (с изключения, разбира се), то какво ли друго може да очакваме с натиска на бързото хранене.

Наистина, като цяло е пренебрегван етикетът.
В детството ми живеехме в много скромни условия, но на обяд супата се сервираше в порцеланов супник, на закуска-маслото в кутия, ежедневно-водата в гарафа(дори редакторът не знае какво е и я изписа "графа" Blush) и плодове в стъклена фруктиера. На празник покривката задължително бяла. И това не беше маниер, а просто обикновен ред. Сега, наистина, храненето се превръща просто в хапване, нищо от това не спазвам у нас. Поне на празник се старая да е уютно и изискано.

# 612
  • Мнения: 1 645
Защо ми трябваше днес да минавам покрай ТК макса
Когато търсиш конкретен артикул в мрежата, не можеш го намери, под никва форма, а сега за два месеца две бройки JoyJoyJoy
Днес си купих още един тишлайф в японски стил Smirk

Ще трябва да го комбинирам с чинийките ми в сакура стил, само дето половината ги счупиха Sleepy
И чаши си купих, сега ще се чудя къде да ги дяна LaughingLaughing

# 613
  • Мнения: 3 324
Защо ми трябваше днес да минавам покрай ТК макса
Когато търсиш конкретен артикул в мрежата, не можеш го намери, под никва форма, а сега за два месеца две бройки JoyJoyJoy
Днес си купих още един тишлайф в японски стил Smirk

Ще трябва да го комбинирам с чинийките ми в сакура стил, само дето половината ги счупиха Sleepy
И чаши си купих, сега ще се чудя къде да ги дяна LaughingLaughing


Честити и със здраве да ползвате!
Посуда и покривки никога не идват излишни, нали се знаем тук Simple Smile
Струва ми се от снимката, че декорацията на тишлайфера е щампа, ще трябва май да я щадиш с прането и сушенето. Може и да греша, но така ми изглежда. Интересно, ако е щампа, май за пръв път виждам такава.

# 614
  • БГ
  • Мнения: 352
Да кажа и аз за чашите харесвам със столче и за вино и за всичко, но най -държа да са тънкостенни. Не обичам да пия от дебели чаши и тези за чай и кафе също ги избирам да са тънки.
И една розова маса  да погледнем с розовите очила и направим сивото ежедневие по поносимо






Общи условия

Активация на акаунт