Бременност и килограми

  • 8 443
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте, има ли бременни на които всичко им се лепи на дупето? В 8 г.с. съм и каквото хапна и ми се лепи там. По принцип съм по широка в ханша и се притеснявам. Моля за съвети как се справяте, как се храните, за да не наддавате много.

# 1
  • Мнения: 612
Гледай да се храниш, колкото можеш по- здравословно, ако е възможно. Обаче все пак - не го мисли толкова, хапвай си каквото и когато ти се дояде. Не е сега момента да се ограничаваш и да ги мислиш пустите килограми. 🤗
Евентуално скоро ще започне да ти прилошава и апетита ти ще намалее. Движи се колкото можеш повече също така.
Лека бременност! 🌺

# 2
  • Мнения: 30
Гледай да се храниш, колкото можеш по- здравословно, ако е възможно. Обаче все пак - не го мисли толкова, хапвай си каквото и когато ти се дояде. Не е сега момента да се ограничаваш и да ги мислиш пустите килограми. 🤗
Евентуално скоро ще започне да ти прилошава и апетита ти ще намалее. Движи се колкото можеш повече също така.
Лека бременност! 🌺
Благодаря много!😊

# 3
  • Германия
  • Мнения: 865
Към края на бременността наддавах с по килограм на две седмици. Меднъж ми се дояде дюнер, около осми месец е било. Може и началото на девети, не помня. Не можах да стигна до дюнерите.😀 Седнах на една пейка и си поплаках. Много ми беше трудно да се движа, усещах как краката ми нямат сили да ме носят. Съвета ми е: яж от всичко, по малко. Ама наистина по малко. Не вярвай на думите- Като ти се дояде нещо, значи детето го иска. Не е вярно. Сега, не казвам да стоиш гладна, но бременността не е оправдание да се тъпчеш, като за двама. Разнообразно, по малко на често, плодове и зеленчуци всеки ден, повече разходки, ако здравословното състояние позволява. Всичко, ще е на ред. Успех!

# 4
  • Мнения: 6 764
Бременна, не бременна важно е колко и какво ядеш. Има много жени, които цял живот са на диета, след забременяване изведнъж започват да поемат количества и видове храна, нетипични за тях и ефекта е ясен.
Нормални количества храна, без злоупотреба с тестени, захар и нощни хранения и всичко е нормално. Няма как да не се качат килограми, защото растат органи и бебе. Едни 10-12 кг са си в реда на нещата, пък и на теб ще ти е по-лесно и леко. Ако можеш и се чувстваш добре, раазходки и движение ще ти осигурят добър тонус. Леко бременеене.

# 5
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 262
Разходки, упражнения и внимателно с храната.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Казвате, че като вземе да й прилошава, ще й намалее апетитът. При мен е точно обратното, на гладен стомах ми прилошава. Щом ми се гади, значи е минало 3 часа от последното ядене и трябва да хапна нещо, за да спре гаденето. И аз не знам как ще се оправя с тази храна, всичко ми се яде и много често.

# 7
  • Мнения: 302
Казвате, че като вземе да й прилошава, ще й намалее апетитът. При мен е точно обратното, на гладен стомах ми прилошава. Щом ми се гади, значи е минало 3 часа от последното ядене и трябва да хапна нещо, за да спре гаденето. И аз не знам как ще се оправя с тази храна, всичко ми се яде и много често.

Допреди известно време и аз бях така - огладнявах на два часа и като не съм хапнала, започваше да ми се гади.
Сега вече не огладнявам толкова често, но това няма общо с апетита - гладна съм, но нищо не ми се яде. Ям просто защото трябва да се храня, а не защото нещо конкретно ми се похапва.

Сладко почти не ям, въпреки че преди много обичах, сега не мога да го погледна.

За три месеца съм качила около 4 кг, което ми се струва много, но проблемът е, че започват да ме болят краката, да се подуват, а и от някакви уж удобни обувки си докарах такава болка в свода на десния крак, че вкъщи едва стъпвам на него. С определени обувки не чувствам болката, дори на танци ходя и нямам никакъв проблем, но събуя ли се, едва стъпвам.

Мажа с лиотон заради отоците и с фенистил, защото кожата страшно ме сърби. Ако това е резултат от качените килограми, започвам да се плаша какво следва...

# 8
  • Мнения: 6 764
За отоците говорете със следящия гинеколог да ви пусне изследване на белтъка. При завишени стойности има отоци и трябва да се следи това, защото не е ок. Кожата сърби от хормоните, фенистил едва ли ще помогне, по-скоро хидратиращи кремове и повече прием на вода.

# 9
  • Мнения: 802
Бъди психически здрава, мислите за килограмите само ще те депресират. Минала съм две бременности. С първата качих 15 кг, въпреки че работих през цялото време. Бях 8 часа на крак на работа+ два часа общо пеша до работа и обратно. Отделно правих упражнения и повръщах до раждането. Свалих ги за 2 месеца.
  Втората бременност бях с часове по разходки с голямото дете, правих упражнения всеки ден и уж внимавах с храненето, но 20кг бяха факт. Свалих ги напълно около 5-6 месец.
  Има жени, които цяла бременност лежат и качват около 10 кг само, аз се стараех много, но кг бяха налице. Ниска и с по-широк ханш съм, това също оказва влияние.
   Бъди здрава, радвай се на човече то, което скоро ще усещаш и знай, че колкото и да качиш, ще ги свалиш Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 988
По време и на двете бременности се хранех, както и преди това. Никога не съм "ядяла за двама". С първата качих 12кг, а с втората - 8. През втората много ми се гадеше и повръщах доста. Може би това изигра ключова роля+ че изобщо не се спирах и пътувах непрекъснато.

# 11
  • Мнения: 3 293
Лепи ти се там, защото са ти такива гените. И не е каквото хапнеш, а каквото хапнеш над изразходените си дневни калории.
Направи малки промени, сега не е времето да се стресираш за килограми. Но наистина да намалиш по- високо калоричните храни и снаксове ще ти помогне да контролираш теглото.
В момента качваш от хранене, последните месеци се качва от бременността.
Освен движение (ако го позволява състоянието ти) си намери и някакво хоби, просто да не стоиш и да ядеш постоянно.
Аз качих доста и отне много време да се свалят, неприятно е, но е факт че и да качиш се свалят.

# 12
  • Мнения: 309
А аз хранещетата се основно със салати, месо и плодове основно, риби,рядко хапвах сладко и ходех над 6,7 км на ден пак качих 35 кг 😁 станах 100 кг месец преди да родя!
До 40 ден след раждането бях вече 70 кг. От тогава не мърдам, нямам корем по едрички бедра имам и дупе. За ръст 175 мисля, че е не е видимо толкова, но усещам, че не ми ок.

# 13
  • Мнения: X
Движение, движение, движение! По мотото на Мечо Пух - колкото повече, толкова по - добре. Минимум час и половина на ден. За мен това е най-доброто средство за поддържане на тонус, дух и килограми не само по време на бременност.

# 14
  • Мнения: 7 898
Движение и внимавайте колко и какво ядете. Бременността не е повод да се тъпчете.

Общи условия

Активация на акаунт