I-Size столчета за кола от Kikkaboo – всичко, което трябва да знаете

  • 4 927
  • 128
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 924
Най вече е важно да е сигурно , качествено и удобно.

# 61
  • Мнения: 7
Прекрасна награда. Очакваме второто си детенце и ще имаме нужда от още едно столче за кола. Сигурността и удобството са от първостепенно значение.

# 62
  • София
  • Мнения: 13 256
Досега не съм се интересувала от столчета, но скоро ще ни трябва и започвам да се "образовам". Изброените функциналности на  i-SAFE oт Kikkaboo ме впечатлиха.

# 63
  • Мнения: 948
Безопасността.

# 64
  • София
  • Мнения: 859
Имаме количка 3 в 1, съответно и столче от 0 до 6 месеца, което ми се струва крайно неудобно за бебето. Позицията за гърба му е една и фиксирана. Много по-хубаво ще бъде да има функция за регулиране, за да го слагам в максимално легнало положение. Освен това няма изофикс система. Другото, което бих искала от едно столче е да става от 0 до повече време, а не да се налага след 6-тия месец да се купува втори. Също така стандартните столчета след 6-тия месец не позволяват возене по посока обратна на движението, а това е голям плюс, ако родителя е сам и иска да сложи детето си до себе си. И не на последно място - сигурност. Чак ми се струва невероятно едно столче да покрие всичките ми критерии.

# 65
  • Мнения: 623
Безопасност,удобство и позиция за сън

# 66
  • Мнения: 105
Най- безопасното място за детето е столчето  да е на задната седалка и да е подбрано според възрастта на детето.  При избор на столче е водещо:
1. Да е за сътветната възрастова група.
2. Да е с isоFix система.
3. Да има позиция сън.
4. Пет точково заключване. Коланите да се регулират лесно.
5. Лесно да се почиства.
6. Да е удобно за детето.

# 67
  • Мнения: 1 559
За избора на столче на моето дете прочетох доста по темата в интернет и се консултирах на място в магазина. Столчето трябва да е голямо и удобно на детето, да има 5 точков колан, който да може да се регулира според височината на детето и да е в съответната група - 1,2,3.

# 68
  • Мнения: 39 590
Преди много, много години, столчетата за кола бяха много по- малко модели, по- малко красиви и някак си с по- малко функции.
Тогава гледах да е стабилно, здраво, да може да се поддържа чисто, да е леко, да има повече "сигурни точки".

# 69
  • Мнения: X
При избор на столче за кола бих търсила преди всичко сигурност и безопасност, да е лесно за монтаж. Столчето задължително трябва да отговаря на действащите стандарти за безопасност. Да има меки подплънки и възглавници, за да му е комфортно на бебчо.
Знам, че човечето трябва да се вози в обезопасително столче, докато не достигне ръст от 150 см. и тегло от 36 килограма и че според килограмите се определя необходимия вид седалка. За деца до година и половина-две са препоръчителни столчета, които се поставят в обратна на движението посока.

# 70
  • Мнения: 116
Най важно за мен е да бъде безопасно и сигурно, също да има здрав 5 точков колан, който да може да се регулира, да бъде ергономично и изработено от меки текстилни материали и да бъде лесно за монтаж.

# 71
  • Г. О.
  • Мнения: 1 732
Първо и най-важно е детето ми да се чувства добре в столчето. Да има Изофикс система, да се завърта за по-голямо удобство на родителя, да обхваща по-голяма възрастова група и да е със сертификат за издържан краш тест. Важна е и материята на столчето за комфорта на детето.

# 72
  • Мнения: 362
При избор на стол винаги има няколко критирии.
1-во да е удобно за детето.Конфорта е от голямо значение. - Второ дете имаме и вече имаме опит с неудобни столчета.
2-ро Резултати от краш тестове.
3-то Лесен и стабилен начин за монтирване на столчето.
5-то Позиция за спане която е улеснение за всеки родител при дълъг път.Различни позици за гръбчето,детето с месеците разсте съответно нуждите му се променят.
6-то Лесна хигиена на тапицерията на столчето.И самия вид на тапецерията.
7-мо Много са важни кг до който може да се използва столчето. ( Сина ми е на 4 месеца,но върви голям като см и тегло,съответно ни се налага дори и да имаме кош който е към комплект с количката да го сменим заради израстването)Много е неудобно да купуваш три вида столчета.Едно от финансова гледна точка и най-вече ,че в един момент столчето което е заменено става непотребно.Съответно не знаеш какво да го правиш, но не е хубаво да го пазиш еветуално за друго дете,защото постоянно излизат нови модели който са по качествени и по-добре изработени от модели с задна дата.
8-мо Добри и здрави колани. Удобни и лесно регуляруеми.
9-то Въртенето на седалката на различни посоки е голям плюс за родителя.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 496
Задължителни критерии за мен са:

1. Петточков колан;
2. Странична защита;
3. Регулиране на позицията за возене;
4. Качествена материя, която да се сваля лесно, с цел пране;
5. Да може да се ползва по-дълго време (т.е. коланите да могат да се регулират по височина);

# 74
  • Мнения: 967
Да е здраво, удобно за детето, да е на проверена и доказана марка и да има сертификат

Общи условия

Активация на акаунт