Американски работодател, но живея в България

  • 3 065
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 761
Ние имаме договор с фирма за определени услуги и в договора има условие, че ние нямаме право директно да контактуваме с техни служители и има записани доста драстични неустойки.

Едва ли твоите работодатели имат чак толкова неизпипан договор, но ти си пробвай, с произтичащите рискове.

# 16
  • Мнения: 31
Здравейте, предстои ми да работя за чуждестранна фирма по определен проект. За първи път ми е, но ми искат копие от лична карта, за да изготвят Non-disclosure agreement. Вие предоставяте ли такива данни. В Б-я се попълват декларация за лични данни от лицето, без да е нужно да се предоставя лична карта, но за директни работодатели от чужбина може би е различно.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 620
Предполагат искат някакво удостоверение, че сте местно лице за Б-я.
Пишете чуждестранна фирма има значение от коя държава е фирмата. Може и регистрация по ЗДДС да Ви е необходима.

# 18
  • Мнения: 25 738
А въпросните американци изобщо склонни ли са на подобен вариант, предвид това, че вече имат подизпълнител в България? Струва ми се странно някой да набира директно служители за колцентър в друга страна.

Да, склонни са. Те не "набират", ами съм дългогодишен служител, от който са много доволни. А "разликата в условията" са няколко хиляди, в случая, лева Simple Smile

Интересуваше ме просто дали би било възможно това, защото го обмислям, така че ви благодаря.
Ако бяха толкова доволни от теб те сами щяха да ти предложат варианти, контрактор  или друга опция.
За разликата в парите ти вярвам, но не мисля, че ще успееш лесно да ги получиш.

Общи условия

Активация на акаунт