Отстраняване на ортопедични импланти след счупване

  • 1 552
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Точно преди коледа след падане счупих горния край на раменната кост, направиха ми операция и поставиха метална пластина на раменната кост. Някой знае ли кога може да се отстрани пластината, един ортопед казва 4 месеца, друг 7........

# 1
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 054
Като те изписаха не ти ли дадоха някаки инструкции? Контролен преглед няма ли? Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 15
контролният преглед установи че всичко е перфектно, минаха 4 месеца и всичко е наред, движа си ръката, въпросът е след колко време може да се махне пластината, всеки казва различно......

# 3
  • Мнения: 4 685
Нищо не разбрах - звучиш много объркано.
Претърпял си операция , след нея контролни прегледи и все при различни лекари ли ходиш ?
От личен опит мога да кажа , че определено по- дългото престояване на метална пластина, плака, пирон и т.н. не вреди 😊

# 4
  • Мнения: 15
паднах в друг град и там ме оперираха по спешност, после се прибрах, знам че не вреди да си стои пластината, това е медицинска стомана, но доколкото прочетох ако стои по-дълго след това по-трудно се сваля

# 5
  • Мнения: 4 685
Еее споко 😊месец- два- три  не са проблем .
Моите трябваше след 1 година , но ги извадиха след 1г3 м.  Според мен   слушай последния лекуващ защото той има най- достоверна информация от последната снимка как се възстановява засегната кост  . Сега, ако много те притеснява мнението му винаги можеш да отидеш за второ мнение , ако не там където са те оперирали , то някъде където ти е удобно.

# 6
  • Мнения: 10 057
Аз имах остеосинтеза заради счупена капачка - това на вид е метална тел захващаща счупените части.
Предписанията бяха да ми я махнат след 4 месеца, но имах други грижи и все отлагах, така че я извадиха
след десет и то не хирурга, който ме оперира.
Не ми е създавала проблеми. Даже си вървях без помощни средства.

Общи условия

Активация на акаунт