Последната или първата любов

  • 14 272
  • 283
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 350
Ами, помислих си за обсесивно разстройство, защото момчето те е блокирало, т.е, не желае да поддържа контакт по никакъв начин с теб, а ти не го разбираш това сякаш и си повтаряш едно и също, циклиш. Как така решил ? Ми, ей така, свободен човек !
И другото, което адски ме притесни, докато те четях, е че на няколко пъти пишеше, сякаш не можеш да продължиш да живееш без него !! Което определено не е нормално. Та, затова ти казвам, потърси помощ час по скоро.
(И какви са тия работи, че ч*кал мащехата ? Това вярно ли е ? Ти видя ли ги или така си си помислила ? Това са сериозни обвинения и могат да съсипят много хора, внимавай какви ги плещиш ! Ако си ги наговорила всички тези неща и не са верни, не се чуди, че те е блокирал !)

Последна редакция: пт, 09 сеп 2022, 11:07 от buttercake

# 256
  • Бургас
  • Мнения: 3 598
той се държи да не казвам по какви жестоки начини и как я обижда и ѝ посяга,блъскал я е с врати,чупил ѝ е вещи..той ,мъжът на 31 към нея ,жената на 65,на бастун и изнемогваща...и тя много добре е наясно той какъв е и,че каквото говори за мен е плод па болното му въображение и въпреки всичко зае страната му и ме нападна заедно с него...
Ти имаш нужда от терапия, момиче! Каквото и да те държи към това семейство, само ти вреди. Отстрани поне малко не можеш ли да го погледнеш -  сега, когато не сте вече заедно?!
При обсесивното разстройство е в основата тревожност и опит за контрол, тук имаме ...като за начало, една по-скоро зависима личност с мнооого ниска самооценка.

# 257
  • София
  • Мнения: 35 230
Тази история ме плаши, честно.
Не знам кой е с диагнозите и кой е недиагностициран.

# 258
  • Мнения: 5 311
Подобно на много хора, и тя погрешно мисли, че нейното щастие зависи от друг човек. Част от порастването е да осъзнаеш, че всичко е само в твои ръце и никой друг не ти е длъжен.

# 259
  • Мнения: 12 864
Цитат
Идеята беше с уважение и контакт да се разделим.И това е.Много често питам:предателство ли беше това, въпреки че аз изпълних своя дълг като дъщеря и свидетел?Единствено човекът и неговата майка не желаеха случая да се научи и настояваха да си мълча и искаха да изтрият всички доказателства от телефона ми и сега предполагам са ми категорично обидени завинаги и вече ги изгубих като приятели.
Цитат
той се държи да не казвам по какви жестоки начини и как я обижда и ѝ посяга,блъскал я е с врати,чупил ѝ е вещи..той ,мъжът на 31 към нея ,жената на 65,на бастун и изнемогваща...и тя много добре е наясно той какъв е и,че каквото говори за мен е плод па болното му въображение
Цитат
Някой чувствал ли се е зависим към своята любов?
Ужас някакъв. Да държиш на такъв човек, и да го наричаш "моята любов"....  За какво изобщо ти е контакт с такива "приятели"! Това е абсурдно!
А пък ако е вярно това, че е правил секс с мащеха ти и ти си била свидетел... пишеш за доказателства на телефона.... Да, наистина такава отрепка заслужава "уважение и контакт"!

# 260
  • Мнения: 5 311
Тя има ниска самооценка, която е нужно да промени, но едва ли лесно ще стигне до там да осъзнае, че заслужава по-добър живот.

# 261
  • Мнения: 3 350
Май има и развинтена фантазия. Това мащехата да спи с шизофреника- трудно да приема, ама хайде, всякви ги има. Обаче, това да го знае и лелята, че и майката и бащата научил и не й повярвал......мътна и кървава стана.

# 262
  • Мнения: 112
Buttercake, вярно е това.Дай на лично ако пожелаеш ще видищ записи, кореспонденции, всичко,за да видиш,че е истина.Доведаната ми майка си призна пред баща ми вече след като му показах кореспонденции по темата между нея и момчето.В началото тя отричаше, но когато показах на баща ми всички скрийншоти /доказателства,които момчето ми изпрати тя нямаше никакъв друг избор.Призна си всичко.Имаха отношения с моето момче още преди 6 месеца.Майка ми (доведената) го молеше да си е поверително само между тях.Но той самият я издаде пред мен.Да, излиза,че подведе и нея.Беше ѝ обещал ,че никога няма да ми казва.Но той не умее да удържа на обещанията си.Когато момчето призна пред мен аз му простих и той ме помоли аз пък да не се изпускам пред майка ми,че той ми е признал (за да не се скара с нея).Сложна, объркана работа,като в сериал,но е истина.Сега какви отношения поддържат и дали тя самата не е прекратила отношения с него като той предаде и нея не мога да разбера и няма как.Питам баща ми не може ли да проучи и той казва,че каквото и да я попита знае,че пак ще го излъже.Той й прости заради децата им, защото са малки.До тук с тази тема.
Buttercake, обясних и по рано защо не мога да повярвам още чак,че това ,че ме е блокирал е истина.Защото рязко си смени поведението към мен БЕЗ основателна причина от един ден за друг (още преди да кажа на баща си истината, изобщо не е това причината).От нищото "премислил" просто.И преди се е държал така и то не само с мен.Безпричинна агресия към най - близките насочена.Най много към майка си (от една дребна забележка).На второ място след нея станах аз (постепенно като натрупахме близост през 7-те години.Баща му също.Но винаги се е осъзнавал.За повече от седмица не ме е оставял така.Питал ме е стократно "защо ми прощаваш",съвсем искрено си е заявявал от сърце пред мен съжалява за поведенията си и ,че иска да ги коригира (знам,че не е било театър,наистина се осъзнаваше, виждам го).Но уви - осъзнаване до време...Този път вече е рекорд.Преди месец рязкото превключване.Две - три седмици след параноята в която той по незнайно каква причина изпадна и след дълго консултиране по темата с мои близки осъзнах,че не е редно да крия от своя кръвен родител истината само за да защитавам момчето.Признах му,след това ме блокира и нищо не иска от мен.Това е,стига по тази тема с баща ми.Той е силен човек,ще се справи, тя е отделна.

Сега аз трябва да преодолея чувството на вина (да осъзная,че не съм извършила предателство) и зависимостта към момчето.

Последна редакция: пт, 09 сеп 2022, 11:38 от snowwhite1231237

# 263
  • Мнения: 5 311
Никога не сме сигурни доколко е реална една история, описана във форум. Обаче дори конкретната да не е, винаги може да бъдем полезни с нещо на друг, който чете темата, затова и продължавам да пиша тук.

snowwhite, трудно ти е да приемеш края на връзката, но по-добре спри да се надяваш пак да се съберете, спри да се питаш защо е станало така. Повечето отношения в живота не са вечни, рано или късно идва краят. Нормално е, колкото и да е болезнено понякога. Приеми, че един човек напуска живота ти, за да освободи място за друг, по-добър.

# 264
  • Мнения: 112
Да, над това работя.И мисля и над това,което каза Невена,че понякога самотата може да е полезна.И да не се притискам още от веднага с нови приятелства.Всичко с времето си.Старая се да продължа напред с вдигната глава.Излизам с едно момче от скоро ,но към него не изпитвах нищо освен близост и приятелство за това,че ми беше дал много адекватни съвети как да се справя с болката,но той ме притиска за интимни отношения още преди да сме се опознали, а аз не искам това.Излиза,че ме използва.Предвид,че и той преживява раздяла.Добра идея е да не се притискам.Сега гледам да излизам със стари приятели,с които се бяхме позабравили Simple Smile

# 265
  • Мнения: 7 496
Защо и докога ще даваш шансове на човек, който очевидно не държи толкова на теб?
Още с изневярата с мащехата е трябвало да кажеш. Край..това е някаква абсурдна история.
Като прибавим и неговото отношение към теб, нещата стават непоправими.
Достойнството ти къде е?
Ще срещнеш човек  и тогава ще видиш в каква нездравословна за теб връзка си била.
Просто ти трябва време.

# 266
  • София
  • Мнения: 35 230
Твоето момче те ползва за изтривалка и големият въпрос е защо ти не си го блокирала?

Намери читав терапевт и заминавай.

# 267
  • Мнения: 112
happy doc, абсолютно всичко му прощавах.Не общувах със семейството си дори.Изобщо не споделях чувства мои вътрешни и преживявания с никой освен с него.Диалог с най близките ми липсваше.Вероятно там се крие разковничето защо не съм знаела как да постъпвам в такива ситуации.Аз просто прощавах.От сърце.Когато момчето ме остави и вече се престраших да водя диалози с близки, приятели и споделих малко повече за нашите преживявания всички са на мнение, че такова нещо няма как да се прости и ,че щом съм го приела това само за да съм с него и да плащам с емоционални щети то това е зависимост.Според влогъра,който много ми помага аз се оправдавам към себе си самата.Осъзнах вече,че разговор с повече хора не вреди и,че съвети и мнения от много хора като взема напредвид всеки по отделно и анализирам помагат много.Сега преминавам през такъв етап,че го осъзнавам.Може би съм била много асоциализирана. Simple Smile
Слухът винаги ми е бил проблем,защото дори не умея да чета по устните.Другите глухи се справят и разбират всичко,което им се каже,защото четат, а аз не го мога това.И така общо взето.
Преди 10 години бях зависима по същия начин от едно друго момче,но връзката ни не беше реална дори.Пак защото в училище не можех да създам приятелства и бях мишена за подигравки.Но той не ме остави, сама се отдръпнах с времето.Което ме успокоява, че не ми е за първи път и,че всичко е поправимо.Благодаря ви за подкрепата,хора Simple Smile

# 268
  • Мнения: 3 350
Супер, че излизаш с нов мъж. Защо смяташ, че иска да те "използва"? Кекса е наслада и за двамата ? Ако не искаш- твоя воля, но е напълно нормално мъжът да иска.
Пак ти казвам, бъди благодарна, че шизофреника те е блокирал.

# 269
  • Мнения: 12 864
Снежанке, щом те е блокирал отвсякъде без причина, приеми, че имаш Ангел-хранител и той е накарал "твоето момче" - твоя откачен, перверзен, зъл приятел да направи това, което е трябвало ТИ да направиш - да се отдръпнеш завинаги, окончателно и безвъзвратно и да започнеш свой живот.

Дано имаш сили да живееш за себе си, със свои интереси и приятелства, без симбиоза с някоя откачалка.

Общи условия

Активация на акаунт