Борбата с рака - духовно оцеляване, физическо преодоляване - 75

  • 50 036
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 672
Гунда, и да не остане там, не е толкова фатално един месец да пропуснеш, не се притеснявай. Аз затова и не опитвам сама да си ги слагам инжекциите - мъжът ми ги слага, или ЛЛ.
Деген. изменения често са генетични, не толкова от хормоналните препарати, но и те помагат.

# 16
  • Мнения: 495
Ралник, при мен от 3-4 месеца се появи остра пронизваща болка в капачката на десния крак, само когато коленича и се отпускам с цялата си тежест на коляното. През останалото време не усещам болка. На хормонална терапия съм от почти 2 години.
Гунда, и моята кожа е много зле - като хартия е. Пръстите на ръцете ми са напукани от верото, хем слагам ръкавици повечето пъти.
Аз също сама си слагам Золадекса, но не ми се е случвало да излезе. Но гледам да влезе малко повече иглата. Около 1/3 да кажем.

Последна редакция: вт, 19 апр 2022, 12:07 от koren63

# 17
  • Мнения: 1 045
Аз също имам проблеми с пръститеи на ръцете и на краката( противовъзпалителни, противогъбични, кремове с ихтиол, с прополис, с чаено дърво....и пр.)- продължават да ме болят и гноят. 
Обаче повече ме притеснява друго- нали ми смениха хормоналната щото повръщах- е и от Фемарата повръщам. Аман вече!

# 18
  • Мнения: 75
Добър ден на всички в темата!
Извинявам се предварително ако постът ми не е за тук. След приключване на химиотерапия ни останаха 14 бр. Блеомицин със срок на годност 09.2023 г. Ако има неждаещи се съм на разположение.
Желая на всички светли празници!

# 19
  • На гарата
  • Мнения: 163
Привет отново, сестра ми се чувства много зле след химиотерапията, боли я навсякъде, диария, гадене, световъртеж и ниско кръвно. Минаха четири дни. Това е първата терапия, а тя заради метастази в костите за сега не и дават да става за да не предизвика фрактура. Мога ли с нещо различно от течен аналгин да и облекча състоянието?

# 20
  • София
  • Мнения: 6 672
Най-добре е да попитате лекарите - със сигурност могат нещо да предпишат.

# 21
  • Мнения: 1 408
Естрея,
Против гадене и повръщане :
*Квамател за протекция на стомаха,
*Зофран сутрин и вечер (поне 5 дни от вливката),
*Деган 3 х 1 половин час преди хранене (5 дни),
За разстройството обичайното: *стоперан/имодиум + пробиотик
От болницата нищо ли не са изписали???
П. П. Болките не знам от какво са? Биха ли й Неуласта или Зарзио? Това са растежни фактори, за да държат кръвната картина да не се срине. От тях може да са болките по цялото тяло, обезболяващи - аулин, парацетамол и т. Н.
Чуйте се с лекуващия лекар

# 22
  • На гарата
  • Мнения: 163
Естрея,
Против гадене и повръщане :
*Квамател за протекция на стомаха,
*Зофран сутрин и вечер (поне 5 дни от вливката),
*Деган 3 х 1 половин час преди хранене (5 дни),
За разстройството обичайното: *стоперан/имодиум + пробиотик
От болницата нищо ли не са изписали???
П. П. Болките не знам от какво са? Биха ли й Неуласта или Зарзио? Това са растежни фактори, за да държат кръвната картина да не се срине. От тях може да са болките по цялото тяло, обезболяващи - аулин, парацетамол и т. Н.
Чуйте се с лекуващия лекар
Неуласта са и били в петък. Изписаха пробиотици, Зофран и ентерол. Аз и давам еспумизан за коликите, имодиум и течен аналгин за болката. От болницата не са изписани обезболяващи. Проблема е че въпреки всичко изброено тя все още се чувства зле. Знам че сме още в самото начало на борбата за оцеляване и много ме е страх.

# 23
  • Мнения: 1 408
Естрея,
Лошото при химията е, че е с натрупване. Но почти при всички държи до седмица лошото, после 2 седмици свободно, и после пак...
Кураж и много сили ви пожелавам! Heart

# 24
  • На гарата
  • Мнения: 163
Естрея,
Лошото при химията е, че е с натрупване. Но почти при всички държи до седмица лошото, после 2 седмици свободно, и после пак...
Кураж и много сили ви пожелавам! Heart
[/quote
Благодаря!

# 25
  • София
  • Мнения: 3 123
Гунда,аз  вкарвам цялата игла и после 5-10 мин натискам с памук отгоре.

Корен,по принцип държим Резелиго,но по 1-2 ,защото основно за Золадекс имаме пациенти.Ако искаш ми пиши или се обаждай в аптеката 1-2 дни преди датата за взимане .

# 26
  • Мнения: 139
Неуластата със сигурност е виновник за болките,най вече в тръбните кости.Аз един път си позволих да не я слагам( все още ги даваха за вкъщи в Сити) и бях пушка на третия ден.Стойностите ми бяха високи и реших на своя глава,че няма да се сринат
до критични нива.Като казах после на онколожката, идеше й да ме удуши и повече не си го позволих.Поддържах много над нормата числата,но след лъчето се наместиха в граници.Та май е добре да се слага профилактично, хубаво,че са й сложили,ще минат след два,три дена болките

# 27
  • Мнения: 88
Ели, респект за положения труд и благодаря за новата тема.
Моли, стискам палци всичко да е наред.
Вече официално съм част от вашата група. Хистологията показва: Нискодиференциран инвазивен дуктален карцином. Нищо не ми е ясно от следващото описание:
ER - +  интензитет в 55% от туморната популация
PgR - + интензитет в 80% от туморната популация
HER2 - 1+ негативна реакция
Ki67 - средна полиферентна активност -16%, като в горещите зони достига 22%

# 28
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Кофти ама не си пиши некролога Simple Smile Ще се живее.
Хормонозависим е това, което не ти е ясно. Хормоналните рецептори. Има ги в първият пост. Ще пиеш хапчета после.

Стягай се в кръста и му строши канчето. Ние сме с теб Hug

Последна редакция: ср, 20 апр 2022, 15:06 от Ели_дечкин

# 29
  • На гарата
  • Мнения: 163
Моля за пояснение
Инвазивен лобуларен карцином на млечната жлеза полиморфен тип.
ER -total scor 6, PgR- негативен, Ki 67 - пролилиферативна активност към 30%, HER2 /3+/ позитивен.

Общи условия

Активация на акаунт