Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 51

  • 20 290
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 14 978
Момичета, идвам за малко акъл.
Решила съм да ходя тази седмица да се проверявам, все отлагах, щото ме е страх да не си разваля самоуважението с някои по- лоши резултати🤣
Исках да си видя и Б12, обаче нали съм Спас Бързия, вчера ми дойде Б комплексът и веднага започах употреба. И днес гледам, че съдържа 500 мкг Б12 😳.
Дали да пропусна при това положение контролата? Аз, знаете, кат хвана витамин, го пия по месец послушно, та ще си го пия, пък изследването на Б 12 следващия път, нали ?

И да ви кажа, нали вече съм с две апаратчета, мерих с една капка и двете.
Новото, елитът, дава с две десети по- ниско от старото ми. Ще действам с него значи 🤣
Азара, много интересен материал, мерси.
Ще си го копна за папката.
Папката ми с изследвания и материали по нашите въпроси се казва Кето хлебче, ха ха

# 721
  • Мнения: 27 785
Мерила съм с 2 капки с две апаратчета. Показват идентични резултати. 🙂 От 1 измерване не могат да се правят големи изводи.

# 722
  • Мнения: 18 542
Тайс, от 1-2 пъти прием, няма да се отрази на резултата.

# 723
  • Мнения: 14 978
Оф, аз бех в стрес, защото в спидито ми поискаха лк и установих, че ми я няма. Уплаших се да не съм я забравила при регистрацията в хотела, каквато съм шеметягина и се прибрах на бегом да търся, та може и капката да ми е била шарена.
Долч, ще меря значи, пак.
Новото е по- гиздаво.
Че и торбичка пазарска много сладурска ми пратили подарък от аптеката 🥰.
Миоки, мерси, той и не ми беше много зле предния път.
Д то ми е по- важно

# 724
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Аз продължавам да съм опонент на въглените. Видно е, че не водят до нищо добро, особено комбинирани с мазнини, та противоречие не виждам между изследванията и това, че похапването на боклуци, влошава резултатите поне на хартия. 😄
Е има хора, които относно холестерола и фт3 може би биха имали различно мнение относно показаното поне на хартия. Rolling Eyes
Момичета, идвам за малко акъл.
Решила съм да ходя тази седмица да се проверявам, все отлагах, щото ме е страх да не си разваля самоуважението с някои по- лоши резултати🤣
Исках да си видя и Б12, обаче нали съм Спас Бързия, вчера ми дойде Б комплексът и веднага започах употреба. И днес гледам, че съдържа 500 мкг Б12 😳.
Дали да пропусна при това положение контролата? Аз, знаете, кат хвана витамин, го пия по месец послушно, та ще си го пия, пък изследването на Б 12 следващия път, нали ?

И да ви кажа, нали вече съм с две апаратчета, мерих с една капка и двете.
Новото, елитът, дава с две десети по- ниско от старото ми. Ще действам с него значи 🤣
Азара, много интересен материал, мерси.
Ще си го копна за папката.
Папката ми с изследвания и материали по нашите въпроси се казва Кето хлебче, ха ха
Да, резултата няма да е реален.

# 725
  • Мнения: 32 314
Таис, що не изчаках 10 дни, не пий витамина и ходи се боцни.

# 726
  • Мнения: 18 542
Аз продължавам да съм опонент на въглените. Видно е, че не водят до нищо добро, особено комбинирани с мазнини, та противоречие не виждам между изследванията и това, че похапването на боклуци, влошава резултатите поне на хартия. 😄
Е има хора, които относно холестерола и фт3 може би биха имали различно мнение относно показаното поне на хартия. Rolling Eyes
Ами да вземат да кажат тия хора де, какво се скатават. Simple Smile Приемам чужди мнения, въпреки че може да не съм съгласна с тях, но не отказвам да ги прочета.
Иначе за холестерола много хора говорят едно, а всъщност май-май се оказва съвсем друго. Сега, моят може и да е висок според референциите, но от просто само висок холестерол, май никой не е умрял. Виж това, че инсулинът се е качил, макар и малко, повече ме притеснява и смятам да взема крути мерки.
За FT3 не знам какво биха казали хората. Аз тези неща ги "чета" на фона на това как се чувствам и имам ли/нямам ли някакви симптоми, не просто на хартия.

# 727
  • Мнения: 161
Здравейте! Може ли мнение за тези резултати?
Благодаря предварително!

# 728
  • Мнения: 289
Минавам само да кажа какво суперско нещо ядох за обяд - руло от тиквички с моцарела. Имам си до работа една гореща витрина, където доста експериментират с готвенето и днес ми светнаха очите като го видях. Блатът е с тиквички и моцарела, а вътре беше с пълнеж от майонеза, настъргани моркови и варено яйце и много копър. Вкусотия, да си оближеш пръстите! Определено ще пробвам да го направя в домашен вариант с хубави продукти (най-вече майонезата визирам).
Преди малко видях, че днес е пълнолуние. Има ли фастващи? Аз бях забравила, но сега си мисля да пропусна вечерята и чак утре на обяд да хапна.

# 729
  • Мнения: 18 542
kiara69, вит. Д ти е ниско, виждаш. Инсулинът е добре, глюкозата обаче височка, но може да е инцидентно. Б12 може да се вдигне още. Щитовидните не ги чаткам.

# 730
  • Мнения: 14 978
Да ви споделя какво ми се случи на почивката.
Там гледах зорко състава на ястията, като поръчвах и общо взето си изкарах много режимно.
Например в крем - супата ръсеха крутони, без тях. В борша - картофи, без тях. В пуешкото зеле и ориз, без ориза.
Всичко добре до последния обяд.
Поръчах си кайма с тиквички, викам, ще преглътна заливката. И печена дюля, мням.
Елеее, донесоха ми мусаката в гювече, напънах се , без да гледам много и какво се оказа- че вътре има ориз. Питах сервитьорката, потвърди.
Оставих. Дюлята така с млени орехи и канела, на резени. как не се светнах, че е от компот, та хапнах три резена, докато зарязах.
И резултат на първи час - кз 9, 1 БАМММ€ Е те такова чудо не бях виждала.
На втори час - кз 3 , 3. И такова чудо не бях виждала.
По това си направих извод, че си имам солидна ИР и без да се обременявам. Аман от недовършени менюта.

Сега се чудя какви резултати ще ми даде кръвното изследване и дали ще ме прати джипито при ендо , за да ме вкарват в правата вяра с лекарства. Ако инсулинът ми е намалял от 7, 1 хич няма и да ходя при нея, ама не вярвам.
Иначе плувах много, дойдох си едно кило надолу , което пък ми е много видимо, като че ли съм се смалила.

Една пък от компанията, щото те закусваха, обядваха и вечеряха, а закуски с пържени филии, мекици и сладко, на вечеря или кадаиф, или по две крем брюлета, мляко с ориз и разни такива, взе да ми прави въпросителни как живея с толкова храна и какво ям, тя, ако била като мен, да яде два пъти на ден - на обяд супа и мръвка , и вечер салата и мръвка, щяла да отслабне.
Викам айде пробвай, пък тогава прогнозирай. Ей, големи загриженяци.

Последна редакция: пн, 16 май 2022, 14:57 от tays

# 731
  • Мнения: 306
Здравейте хора Simple Smile чета ви всеки ден, включвала съм се няколко пъти Simple Smile
Приемам Глюкофаж 500 веднъж дневно, сега едокринолога ми каза че може да го увеличат до два пъти. Спазвам хранителен режим-вярно по-бавно стават нещата при мен,защото съм и без щитовидна жлеза, но пък няма да се отказваме! При обременяването инсулина ми беше 10,85 - сега виждам значително понижение, сигурно е от хапчетата..
Инсулин -7.35(предишно изследване 10.85)
Кръвна захар -4,9
Гликиран хемоглобин -5
Тсх -1.88 (предишно изследване 2,24)

# 732
  • Мнения: 14 978
Здравейте хора Simple Smile чета ви всеки ден, включвала съм се няколко пъти Simple Smile
Приемам Глюкофаж 500 веднъж дневно, сега едокринолога ми каза че може да го увеличат до два пъти. Спазвам хранителен режим-вярно по-бавно стават нещата при мен,защото съм и без щитовидна жлеза, но пък няма да се отказваме! При обременяването инсулина ми беше 10,85 - сега виждам значително понижение, сигурно е от хапчетата..
Инсулин -7.35(предишно изследване 10.85)
Кръвна захар -4,9
Гликиран хемоглобин -5
Тсх -1.88 (предишно изследване 2,24)
Браво, а кога ти беше предишното изследване.
Моля, споделяйте тук как се храните, как се движите.

Предният ти гкх кога беше и какъв.

# 733
  • Мнения: 306
Здравейте хора Simple Smile чета ви всеки ден, включвала съм се няколко пъти Simple Smile
Приемам Глюкофаж 500 веднъж дневно, сега едокринолога ми каза че може да го увеличат до два пъти. Спазвам хранителен режим-вярно по-бавно стават нещата при мен,защото съм и без щитовидна жлеза, но пък няма да се отказваме! При обременяването инсулина ми беше 10,85 - сега виждам значително понижение, сигурно е от хапчетата..
Инсулин -7.35(предишно изследване 10.85)
Кръвна захар -4,9
Гликиран хемоглобин -5
Тсх -1.88 (предишно изследване 2,24)
Браво, а кога ти беше предишното изследване.
Моля, споделяйте тук как се храните, как се движите.

Предният ти гкх кога беше и какъв.
Правих обременяване на 12 Февруари, но за съжаление не ми беше споделено че трябва да има и инсулин на 60 и 120 минута! Та съответно само на гладно инсулина беше 10.85 и ендокринолога каза че имам лека ИР и да включим 500мг Глюкофаж, съответно края на Март направих консултация и с диетолог, видя ми изследванията- общо взето си е месо, яйца, салати- плодове ягоди и то само сутрин, по някога имам 100гр ориз или 100гр картофи.. Но принципно си е основано на правилни пропорции на  протиеин, мазнина и въглехидрат - точно изчислени грамажи! Отслабнала съм приблизително 5кг и намалени сантиметри основно в талията -а именно там бях качила доста 😳 Чувствам се добре, надявам се и за напред да бъде така.

# 734
  • Мнения: 14 978
Да си и все по-добре.
Моля те, сподели , когато отидеш прии ендокринолога, как е коментирал.
За мен спокойно си  минаваш без картофи и ориз и без лекарство, ама това са ми аматьорските виждания при такъв резултат.

Общи условия

Активация на акаунт