Синузит!

  • 1 010
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 314
Здравей,
Преди по малко от месец се разболях от синузит, месец преди това изкарах Ковид и вероятно от отслабената имунна система лесно пипнах вирус, който ми възпали синусите, правих рентген оказа се синузит и пих Амоксиклав 7 дни. До тук добре, но 2-3 седмици по-късно отново ме заболя левия синус и забелязах, че ми изтичат гнойни секрети от него. Отидох при ЛЛ, тя ме прати на УНГ, лекарката ми погледна снимката от преди месец, направи ми риноскопия и откри, че ми се стича секрет от левия синус. Изписа ми Наривент и Анисол за около 1-2 месеца, отбеляза, че добре, че синуса се чисти, но мен ме притеснява тази гной, не ми се ще да пия пак АБ, при условия, че пих преди 3 седмици такъв. Според УНГ-то трябва да посетя зъболекар, за да се изключи проблем с зъбите, имам час за следващата седмица. Питането ми е дали при хроничен синузит и наличие на гной в единия синус сте се излекували само със спрей за нос/ заместител на кортикостероид/ и муколитик /Анисол/, аз дори не кашлям, но предполагам идеята е да се втечни секрета и да се изчисти по-лесно. Не ми се ще да правя нова снимка и нов АБ, както казах твърде скоро правих предните, но ако се наложи ще го направя. Благодаря предварително!  Евентуално ако знаете и някакви домашни средства за облекчаване и изчистване на синуса, моля споделете ги. Аз нямам мн оплаквания като цяло, лека тъпа болка в лявата буза, гнойния секрет, който ми се стича от зад в гърлото и това е. Нямам запушен нос, главоболие и т.н. Зачудих се дали да не посетя друг УНГ специалист, макар че този е от ИСУЛ, където се славят като доста добри специалисти.

# 1
  • Мнения: X
Щом се чисти е добре. Може да си прочиствате допълнителни синусите с физиологичен разтвор. Или си купете комплект за изплакване на синусите. За втория АБ нищо не мога да кажа. Аз лично не пих, защото не ми понасяше ( много повръщах от него), но ходих на физиотерапия за синузита. Имах силно главоболие, виене на свят и болки в синусите.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 581
Вземи си коренче от хрян (по пазарите търси).
На една марля настъргваш количесто около 1 с.л.
намазваш си обилно челото и под очите с мас или вазелин - някакъв много мазен крем, за да не си изгориш кожата.
Слагаш марлята първо на челото и дишаш, колкото издържиш - 4-5-6 секунди.
След това сваляш последователно на долните синуси (пази си много очите!) и пак по 4-5-6 секунди.
В началото го прави сутрин и вечер. И всеки път с прясно настърган хрян.
Ще излязат неща, които не си подозирала, че може да се съхраняват в теб.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт